SonyEricsson P990i

Izzie

MIG Fighter Pilot
Член од
28 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
еј братче сеа ме тераш да ја барам фискалната :D

баш ке проверам и ке постирам точно колку е купен (може грешам)
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
271
Поени од реакции
4
Najnov firmware za P990i?

Zdravo decki
Dali nekoj znae koja e najnovata verzija na firmware za P990i. Jas ja imam ovaa: Organiser: R5A17, CDA: R5A13.
Dali nekoj pravel update na firmware sega brzo.
Ne sum vo moznost da proveram samiot preku Update Service i bi vi bil blagodaren ako nekoj me informira.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Најнов е CDA:R6E28, Phone Version: CXC162037 R9GA001 Bluetooth Version:CXC162036 R6E28

Released: 01.08.2007
Last checked: 25.01.2008
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
271
Поени од реакции
4
Fala mnogu, sepak treba da mu pravam update.
Inace imav problem so programot Gdesk, na nekoi od temite se gubi statusbarot vo zatvorena polozba. taka da se somnevav deka e do update-ot i do toa e izgleda.
Inace moze da go proveris linkot, ima mnogu jaki temi od Dsma.

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=136590&page=43

listaj napred i nazad ima prekrasni temi za P990i.

Pozdrav.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас ќе пробам утре сам да напраам апдејт,ако рикне кај некро у мобилара после :)
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
271
Поени од реакции
4
Јас ќе пробам утре сам да напраам апдејт,ако рикне кај некро у мобилара после :)
Jas ednas mu pravev sam update. Vnimavaj mnogu, baterijata mora da napolneta maksimalno pred da pocnes so update. Normalno i napravi mu backup za da ne gi zagubis site informacii.
Imas li staveno GDesk? Si go probal li?
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Ja sea pred nekoja nedela mu praev update. Ne e nekoja "rocket science", ama daleku e od "plug and play". Samo eden sovet onaka da ne se vadish od pamet koa ke zabega nad 20min. Traese dosta dugachko kaj mene.

P.S. - onaka najdrugarski sovet, koj ne apdejtal do sea da ne apdejta, poso so noviov firmwer iako e pobrz i postabilen telefonot(daaaleku daleku bolje memory management) tapa stvar e so go skinale focusot na kamerata za klipchinja. Sea gleash klipche od P990 gleash samo edna mrlja od 320x240.

Pozdrav,

Aleksandar
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Фала за Gdesk,сеа ќе го пробам,ми се свиѓаат Vista alike темите,а за апдејтот баталив,и така ништо не ми фали сеа :)

Плус снимете си Swiss Manager Pro,и ќе си имате сами Memory Managment,зашто со back копчето не ги затвора вистински апликациите и батеријата се троши ко луда...
Поготово веб броусер коа ќе отвориш,после саат време тек го затвора од меморија :(
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Abe ja si stvoriv navika rachno da gi zatvaram programite u task manager. Ali i so po 2-3 da vrtat koi mi se neophodni za brzo loudanje pak mi ja jade baterijava za 2 dena. Pred godina dena negde koa go zemav go koristev so preklopot i dosta podolgo mi traese baterijata. Sea kooratz, dva dena i tolku! Ima primeteno nekoj drug vakva razlika?

Aleksandar
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Па логично е бидејќи се намалува со тек на време траењето на батеријата со секое нејзино полнење.
Но не знам кој task manager користиш,сакам да ти кажам ако е тој default со телефонот,и да затвориш од таму,пак остануваат во меморија уште некое време програмите.

Затоа земи си Swiss Manager Pro,пуштај го на секои 3-4 саати и иди Close all tasks,и после тоа Compress Memory.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Demek ako od standardniot Task Manager mu daesh close ushte ke si dreme u ram programot?!? Weird!!!

[EDIT: a toa so podolgoto traenje na baterijata so preklop neli ima neso vrska deka u toj moud telefonot ne koristi tachskrin pa tuka da shtedi malce struja?!? Crno mi se pishue ako za pomalce od edna godina volku oslabela baterijata...znaci za 3-4 meseci ke rikne...]

Pozdrav,

Aleksandar
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Не размислувај воопшто, купи го слободно, ти кажувам бидејќи сум го имал. За тие пари не наоѓаш подобар телефон, ѕвер. Внимавај само да не е од малезиските. Првиот кога го зедов беше од тие, се ресетираше често, а не ми помогна ни апдејт на фирмверот. Среќа го шитнав додека беше користен само недела дена, изгубив на него само 35 евра, и после си купив друг ист од Т-Мобиле. Ептен се погоди, 3 месеци го користев, ниту еднаш се немаше рестартирано или закочено.
Мистичен кажи друже како да познаам дали е од малезиските п990-ки ... утре сакам да земам еден на старо и кажи ми на што да внимавам кога ќе го гледам ... има ли мани ?
па ако го земам ќе разменуваме искуства со тие што имаат :helou:
поздрав
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Си пишуваше внатре на лепенката кај што се става сим картичката "Мade in Malesia". Toj што си го зедов од Т Мобиле беше Made in France.
 

Izzie

MIG Fighter Pilot
Член од
28 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
Поздрав друштво

Деновиве ке одам да купам P990i (го гледам татко ми го користи и ептен м е мерак по телефончето).

Е СЕГА ме интересира на што треба да внимавам кога ке го купувам,од каде е најдобро да го купам (на ново),колку чини (или pre paid или само телефон) и такви ствари.

Иначе досега користам K750i веке 1 година и сосема сум задоволен од квалитетот,би сакал новиов P990i да биде the best you can buy.Од 750ката имам 1G Pro Duo,значи која картица ке дојде со телефонот не ми е битно,само битно ми е да не се зезнам и да земам некој Made in Malasya (ги читав претходните постови и затоа прашувам).

Секој добронамерен совет би ми бил од помош :D
 

Izzie

MIG Fighter Pilot
Член од
28 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
(да се надоврзам на претходниот пост)

Разгледував денес и во игра влезе P1i.Подобар е од P990i само qwerty тастатурата е тапа (2 букви на едно копче).
А инаку P990i не сум ни сигурен дали го има во продажба,а P1i го има и е 17.600 при пејд.

Па сеа не знам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom