Software 5.0.1 Samsung Problems

Член од
4 јули 2013
Мислења
20
Поени од реакции
2
Zdravo decki.. sakam da prasam.. kupiv Samsung S4 (poloven) .. so software 5.0.1

Problemot e koga ke oklucam Wifi.. posle 30 sekundi se aktivira,gi pronaoga mrezite..
Dali kaj site koi koristat S4 e taka so 5.0.1 software ili pobrzo se oklicuva t.e. nema tolku cekanje od 30 sec

Pomosh ?!
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Јас имам S4. Кај мене кога ќе уклучам Wifi ако не сум конектиран на мрежа одма се уклучува и врти тоа крукчето за да се пронајдат мрежи, па ми кажува дали има некоја слободна мрежа и тоа е тоа. А ако сум претходно конектиран на некоја мрежа, стискам само на Wifi логото и автоматски ми се конектира на мрежата.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Не кај сите с4 туку кај сите самсунзи е така и кај мене на ноте 3 е така исто беше и со ноте 4

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Епа треба малце време да си најде мрежа, не може оп-троп. Абе битно нека работи Wifi, а за времето не е важно. ;)

Sent from my Samsung Galaxy S4 using Tapatalk
 
Член од
4 јули 2013
Мислења
20
Поени од реакции
2
Mislev dali 5.0.1 software imat nekoj takov problem od niv ?!

Znam deka ne e op-trop.. :)

Fintata e koga pretisnuvam na Wifi logoto .. se ceka 20-30 sekundi dodeka se aktivira.. pa posle izleguvat mrezite i se aktivira[DOUBLEPOST=1438080262][/DOUBLEPOST]Ili potocno 45 sekundi :( sega koga izmeriv so Stopwatch

Nz dali e softverski ili wifito ne go biduva ?!
 
Последно уредено:

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Mislev dali 5.0.1 software imat nekoj takov problem od niv ?!

Znam deka ne e op-trop.. :)

Fintata e koga pretisnuvam na Wifi logoto .. se ceka 20-30 sekundi dodeka se aktivira.. pa posle izleguvat mrezite i se aktivira
Сега баш проверив, стиснав на логото на Вифи и почекав 2-3 секунди за пребарување и кога се појавија избрав мрежа, пишав пасворд и за 1-2 секунди се конектира.

Sent from my Samsung Galaxy S4 using Tapatalk
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Ahm.. tvoe mislenje mozen problem od koja pricina da se slucuva toa ?!
Тоа може да се случува со некомпитабилен модем ај влези во download mode како се влегува исклучи телефонот и после држи power+vol down+home истовремено и види дали knox е 0x0 или 0x1
Види дали е costom или официјален па ке бараме решение со префлешување на фирмверот преку один


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
4 јули 2013
Мислења
20
Поени од реакции
2
Current binary : Samsung Official
System Status : Official
Knox Kernel Lock : 0x0
Knox Varianty Voio : 0x0
Csb-Config-Lsb : 0x30

Write Protection : Enable eMMC BURST MODE enabled[DOUBLEPOST=1438178511][/DOUBLEPOST]????!!!!
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom