Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Ја си играм бе. Редовно недела, четврток се палам. Чемпионс почна да губи и никој не ја игра hhh
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.943
Поени од реакции
25.212
@ForzaVardar ќе сакаш да се вратиш? Шалке ќе ти бидат ослободени пак за 3-4 дена и таман во недела се игра првото коло од новата сезона
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.943
Поени од реакции
25.212
@Dani ајде превземи ги Шалке, супер играчи имаат, а и таман првото коло од новата сезона почнува утре.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
@Dani ајде превземи ги Шалке, супер играчи имаат, а и таман првото коло од новата сезона почнува утре.
Не, не ми се игра. Тешко дека би земал уште еден тим од сега.
Уште исландскиот тим го држам пошто почнав со играчи со 70-80 рејтинг и многу време потрошив на него. Не ми се остава тој.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Бреј прв сум у лигава со 5 од 5 без да се уклучам уопште. Каков тим сум спремил на времето значи. :cool::cool::cool:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Треба да го прифатам тој што аплицирал во лигава?
 
A

Aexil Kong

Гостин
Што се дешава со новиов на Ливерпул бре? Како успеа да го сјебе тимот за 2 дена.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.943
Поени од реакции
25.212
Што се дешава со новиов на Ливерпул бре? Како успеа да го сјебе тимот за 2 дена.
Што сјебал? Ги купил Милер и Дракслер за пари. Трампаше со мене Ван де Бек со Милинковиќ Савиќ како и трампа од Алекс Сандро + 8 мил. му дадов за Робертсон.

Што сјебал сега кажи ми?
 
A

Aexil Kong

Гостин
Се пронајде самиот, зошто? Зошто се осеќаш како повикан и се ставаш во негова одбрана?
Не потенцирав конкретно кој го сјебал, туку ајде, нејсе, нека се тера. Ама ова е катастрофа, успеа да го убедиш да направи лоши дилови за 2 дена. Значајно ти даде буст на тимот на и онака добар тим. Робертсон кај и да е ќе оди 93, Сандро никад нема. Ван де Бек исто ќе зголемува, додека Савиќ ќе стагнира и тоа е. Браво.

Милер и Дракслер полуиграчи на кој ќе има паѓа рејтинг лупнал цел буџет што самиот знаеш како се потешко собираат заразлика од Ворлд.
Додај на тоа дека моментално има и 7 играчи што му играат како крила-напаѓачи уште Милер му фали таму.
 
Последно уредено:

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.943
Поени од реакции
25.212
Се пронајде самиот, зошто? Зошто се осеќаш како повикан и се ставаш во негова одбрана?
Не потенцирав конкретно кој го сјебал, туку ајде, нејсе, нека се тера. Ама ова е катастрофа, успеа да го убедиш да направи лоши дилови за 2 дена. Значајно ти даде буст на тимот на и онака добар тим. Робертсон кај и да е ќе оди 93, Сандро никад нема. Ван де Бек исто ќе зголемува, додека Савиќ ќе стагнира и тоа е. Браво.

Милер и Дракслер полуиграчи на кој ќе има паѓа рејтинг лупнал цел буџет што самиот знаеш како се потешко собираат заразлика од Ворлд.
Додај на тоа дека моментално има и 7 играчи што му играат како крила-напаѓачи уште Милер му фали таму.

Па јас направив трампи со него и што сега? Сигурно Боро нема да се пронајде. лев бек Алекс Сандро 92(28 год.) + 8 мил си доби за Робертсон 92. Што има лошо тука. Милинковиќ Савиќ 91 он го сакаше и го доби со трампа на Ван де Бек 90. Тоа кој ќе скока и кој ќе стагнира ќе видиме. Не значи дека ако Ван де Бек го поврзуваат со Реал дека ќе има супер кариера, а Савиќ бидејќи е од Лацио дека нема. Не гледам ништо лошо во трансферите. Не му дадов 35 годишни играчи за овие па да сум го зафркнал или пак да сум му го земал Мбапе тип на играч. Не сум земал 94-95 рејтинг играч па да сум го сјебал како што сакаш ти да го претставиш. Ако не си отворен ти за трампи не значи дека сите не сакаат трампи. Еве ти од тоа што си затворен и повлечен за трампи уште ги имаш Икарди и Бејл кои не можат клуб да си најдат во реалноста, од кои и едниот за малку во Кина ќе отидеше.

Па и не му требало толку пари да даде за Милер и Дракслер :icon_lol:, ако не јас и ти да му го водиме тимот и да му кажуваме за кои играчи пари да дава од екстернал клубовите. Јас не гледам подобри играчи слободни од екстернал од Милер 93 и Дракслер 91, а еве го и пред купување е и на Емре од јуве, а и пратил понуда за Мегвајер кој стана слободен од кај Боро бидејќи е левел 5 консерн. Да му се скараме сега?
Го сјебал тимот оти трампал два играчи и оти купил 3 играчи од екстернал со пари. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom