Snake за Андроид

Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Сите ја знаеме Snake, една од најиграните игри на Нокиа.. Долго време разгледував низ андроид маркетот и сите snake игри (а ги има многу) беа катастрофа. И така по некое размислување седнав и ја направив играва на начин на кој најлесно и најефикасно би се играла на телефон со екран на допир.

Сеуште не е перфектна, се наоѓа по некој баг, ама за неколку дена ќе биде комплетно испеглана. Исто планирам неделно да правам по 2-3 левели и да ги пуштам со апдејт, за да биде интересно играњето. Во опции може да се менува позадината на која ќе се игра, има и светли и темни позадини, може да се смени и скинот на змијата и тежината на игра.

Би ми завршиле огромна работа кој може и сака да ја симне играва и да напише некое ривју, а секако и да каже некоја критика, идеја и сл.

DOWNLOAD




upload_2014-6-23_19-56-20.png upload_2014-6-23_19-57-26.png upload_2014-6-23_19-57-59.png
 
Последно уредено:
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Добро би било да го има оној најобичниот нокиа 3310 скин. Со "модерниве" менија и скинови се губи шмекот.
И ова ми помина низ глава пред да почнам да ја правам, ама се решив да ја направам ваква, па во меѓувреме да направам уште една опција во менито, Classic, па да можеш да си избереш да ја играш класикот.. Зашто многу мал дел од луѓето би ја играле класикот.. :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
И ова ми помина низ глава пред да почнам да ја правам, ама се решив да ја направам ваква, па во меѓувреме да направам уште една опција во менито, Classic, па да можеш да си избереш да ја играш класикот.. Зашто многу мал дел од луѓето би ја играле класикот.. :)
Постарите корисници на Нокии би ја играле. На мојата 8310-ка се скапував од играње на змијата.
Пример мене ми е грда верзијата за 2730
 
Член од
5 февруари 2014
Мислења
138
Поени од реакции
60
И јас ја имам играно оваа игра на едно нокииче,стварно интересна е.А брат како ги правиш воа игриве да пробам нешто ја да напраам.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
И јас ја имам играно оваа игра на едно нокииче,стварно интересна е.А брат како ги правиш воа игриве да пробам нешто ја да напраам.
Игрите се програмираат, јава... Многу треба време да посветиш за да стигнеш до игри, ако имаш желба почни со нешто основно. :)

Инаку гледам дека има огромна заинтересираност за класичната Snake, така да деновиве ќе одвојам време ќе гледам да ја средам. Па после ќе се занимавам со левели, како што ми беше планот. :)
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
585
Поени од реакции
247
колку време одприлика ја прави играта? недела, две, месец?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom