Skype (официјална тема)

Член од
2 октомври 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
kaj mene od koga go preinstalirav windows 7, koga ke se logiram na skype odma mi se restartira kompijuterot. Od so moze da e toa
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Како може да се промени скинот или позадината да биде во некоја друга боја освен стандардната? (за најновата верзија)
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
На Вин7 //коа го уклучувам компјутерот автоматски се појавува и скајпот (па треба Quit Skype) како може да се спречи тоа?..Барав, ама неможев да најдам таква опција. Под полето за пасворд има само sign in when Skype starts.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
На Вин7 //коа го уклучувам компјутерот автоматски се појавува и скајпот (па треба Quit Skype) како може да се спречи тоа?..Барав, ама неможев да најдам таква опција. Под полето за пасворд има само sign in when Skype starts.
tools>options и одштиклирај си start skype when i start windows ;)
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Дали некој купил скајп кредит за звонење на фиксни броеви и каков е квалитетот дали се слуша добро се исто како кога разговараш на телефон или има прекини во врската???
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Дали некој купил скајп кредит за звонење на фиксни броеви и каков е квалитетот дали се слуша добро се исто како кога разговараш на телефон или има прекини во врската???
јас еднаш начекав гратис минути пред 2-3 години беше ОДЛИЧНО. Сега незнам како е искрено, претпоставувам уште подобро. Но сепак скајпот е поскап (но врв квалитет) за разлика од 12voip и слични програми.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
http://www.hellkom.co.za/skype-bandwidth-usage/

Дали е можно овие информации да се точни ?!? За 20 минутен повик скајпот цица 1GB интернет ?!? Еве пример јас користам скајп повици над 3-4-5 саати дневно, па интернетот ќе ми отиде за 10 дена (100 гига лимит). Како е можно ?!
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
http://www.hellkom.co.za/skype-bandwidth-usage/

Дали е можно овие информации да се точни ?!? За 20 минутен повик скајпот цица 1GB интернет ?!? Еве пример јас користам скајп повици над 3-4-5 саати дневно, па интернетот ќе ми отиде за 10 дена (100 гига лимит). Како е можно ?!
Ако имаш 1 мегабитен интернет 3 сати да правиш муабет 1 гига нема шански да потрошиш. Скајпот се прилагодува со квалитет на камера и звук спрема брзината на инетрнетот. Колку побрз интернет толку подобар квалитет на слика и звук.

Но за 20 мин 1 гига интернет не ми се верува.
 
Член од
6 јануари 2012
Мислења
11
Поени од реакции
0
Дај кажете ми линк да го инсталирам стариот skype за на windows xp 2000 оти вака со новиот многу ми кочи
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Скајпот е верзија 5.9 со windows 8 ќе биде претставена новата верзија на скајп 6.0 која би требело да реши многу пролеми. Иако и сега со 5.9 ми зема само 50к од меморија за разлика од порано кога одеше и без проблем над 200к
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Дали некој купил скајп кредит за звонење на фиксни броеви и каков е квалитетот дали се слуша добро се исто како кога разговараш на телефон или има прекини во врската???
Иам неколку пати купено кредит и сум звонел на фиксен во странство. ( Австралија, Германија, Америка) Квалитетот е одличен. Прекин нема никаков. И многу е поисплатливо да си стаеш кредит на скајп него да платиш за сметка од домашен да вртиш во странство.
 
H

HoT IcE

Гостин
http://www.hellkom.co.za/skype-bandwidth-usage/

Дали е можно овие информации да се точни ?!? За 20 минутен повик скајпот цица 1GB интернет ?!? Еве пример јас користам скајп повици над 3-4-5 саати дневно, па интернетот ќе ми отиде за 10 дена (100 гига лимит). Како е можно ?!
Нема врска, не знам од каде ги извадиле овие бројки.
Со сигурност ти тврдам за ова, бидејќи секој ден се слушам на Скајп со девојка ми по цели 2 саати, и дали 200мегабајти ќе потроши не сум сигурен.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.933
Поени од реакции
1.477
http://www.hellkom.co.za/skype-bandwidth-usage/

Дали е можно овие информации да се точни ?!? За 20 минутен повик скајпот цица 1GB интернет ?!? Еве пример јас користам скајп повици над 3-4-5 саати дневно, па интернетот ќе ми отиде за 10 дена (100 гига лимит). Како е можно ?!
Може во Замбија така е.

Заебанција на страна, бројките мислам дека им се во час:минути формат а не минути:секунди формат.
Тоа изгледа те ремети во пресметката.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Како е можно контактите на скајп сами да ми се бришат? :( Не ме бришат они, сами си се бришат. Ми пишуваат луѓе зошто си ме избришал. :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom