Shopify- DropShipping

Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Ја направив се што требаше па ке видиме. Поврзав словенечки PayPal на сметка од НЛБ. Поврзав со оноа 2Checkout, ќе земам домен.. и планирам од следната недела да почнам, па ќе видиме.
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
316
Поени од реакции
337
Ја направив се што требаше па ке видиме. Поврзав словенечки PayPal на сметка од НЛБ. Поврзав со оноа 2Checkout, ќе земам домен.. и планирам од следната недела да почнам, па ќе видиме.
Друже, да кажиш инфо нешто ако си почнал. Како иде, дали се исплаќа на почетоков?
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Друже, да кажиш инфо нешто ако си почнал. Како иде, дали се исплаќа на почетоков?
Мој предлог е да не почнуваш, или ако си со голем буџет почни ке имаш добивка за една година.
Јас почнав вложив пари во домени и слично но планирам да се откажам, или да го паузирам поради проблеми со финансии.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Порано беше полесно да се почне нешто онлајн, сеа треба да имаш дебела пара да успееш, дури ни тогаш не ти е загарантирано.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Јас почнав пред 5 месеци, ама многу пари потрошив на реклами и паднав во долг. Значи рекалмите со фејбук се многу сложен процес и немојте да експериментирате оти ќе изгубите многу пари и ќе падните во долг. Најуспешен тренер за шопифај е Jastin Волс. Тој наплаќа 5000 за тримесечната обука, и сите негови ученици се фалат дека заработваат огромни суми на пари. Значи јас член на неговата група меѓутоа немам толку пари па соработувам со неговите ученици. Мојата веб страна за продажба беше крајно аматерска и од 12 илјади посети направив само 12 продажби со профит од 600 долари. Работев исклучиво со луѓе што имаја големи профили на твитер, линкедин, тумблр, пинтерест итн. 90 посто од продажбите ги добив од тумблр, а 90 посто и од посетите воедно. Од фејсбукот само си ги давав парите, ништо не добивав оти е премногу тежок за усовршување.
Сега пред неколку дена зедов турбо theme, значително го подобрив изгледот на моајта страна. Пред тоа исгледаше крајно аматерски сега е супер мислам.
Иако сум во долг ќе пробам се што можам да направам за да почнам да вадам пари. Овие три месеци плаќав за хостинг на шопифај само да ја продадам страната, меѓутоа од кога се сприајтелив со повеќе успешни ученици на Јастин кои заработуваат стотици илјади доалри годишно решив дека мора да успеам.
Еден од неговите поуспешни ученици Вишал(програмер и екомерц сопственик на милионерска страна) стартова моментално програма за обука на новопечени шопифај почетници.
Јас сум првиот што влегува во неговата програма.
Планира во неговата група да ги открива тајните што ги науче од Јастин мастерот
Ќе организира курсеви еден на еден за тој што сака по ниска цена колку да ги ухода во занаетот.
Тајни поставување ан алгоритми на фејсбук реклами, како да се состави успешна страна- продавница, ситници кои ги тераат псоетителите потсвесно да купуваат, а самите никогаш нема да научите.
Еве ќе оставам линк од групата за тој што сака да се приклучи
https://www.facebook.com/groups/1014184628754282

можите и да нагласите дека јас ве препорачвам, оти групата нема да биде достапна за цела јавност, мисалм дека одреден ке биди бројот
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Јас почнав пред 5 месеци, ама многу пари потрошив на реклами и паднав во долг. Значи рекалмите со фејбук се многу сложен процес и немојте да експериментирате оти ќе изгубите многу пари и ќе падните во долг. Најуспешен тренер за шопифај е Jastin Волс. Тој наплаќа 5000 за тримесечната обука, и сите негови ученици се фалат дека заработваат огромни суми на пари. Значи јас член на неговата група меѓутоа немам толку пари па соработувам со неговите ученици. Мојата веб страна за продажба беше крајно аматерска и од 12 илјади посети направив само 12 продажби со профит од 600 долари. Работев исклучиво со луѓе што имаја големи профили на твитер, линкедин, тумблр, пинтерест итн. 90 посто од продажбите ги добив од тумблр, а 90 посто и од посетите воедно. Од фејсбукот само си ги давав парите, ништо не добивав оти е премногу тежок за усовршување.
Сега пред неколку дена зедов турбо theme, значително го подобрив изгледот на моајта страна. Пред тоа исгледаше крајно аматерски сега е супер мислам.
Иако сум во долг ќе пробам се што можам да направам за да почнам да вадам пари. Овие три месеци плаќав за хостинг на шопифај само да ја продадам страната, меѓутоа од кога се сприајтелив со повеќе успешни ученици на Јастин кои заработуваат стотици илјади доалри годишно решив дека мора да успеам.
Еден од неговите поуспешни ученици Вишал(програмер и екомерц сопственик на милионерска страна) стартова моментално програма за обука на новопечени шопифај почетници.
Јас сум првиот што влегува во неговата програма.
Планира во неговата група да ги открива тајните што ги науче од Јастин мастерот
Ќе организира курсеви еден на еден за тој што сака по ниска цена колку да ги ухода во занаетот.
Тајни поставување ан алгоритми на фејсбук реклами, како да се состави успешна страна- продавница, ситници кои ги тераат псоетителите потсвесно да купуваат, а самите никогаш нема да научите.
Еве ќе оставам линк од групата за тој што сака да се приклучи
https://www.facebook.com/groups/1014184628754282

можите и да нагласите дека јас ве препорачвам, оти групата нема да биде достапна за цела јавност, мисалм дека одреден ке биди бројот
Зошто некој ако прави шест фигури месечно би ги откривал тајните на неговиот бизнис?
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Зошто некој ако прави шест фигури месечно би ги откривал тајните на неговиот бизнис?
можеби сака да се пренасочи бизнисот во обука на студенти, како тој што бил ученик, да иснпирира луѓе да почнат да одвораат споствен бизнис, сега сака да биди учител, па на почеток мора некако да привлечи луѓе, па ако му тргни работата и тој по 2 години можеби ќе наплаќа 5 илајди долари за обука, барем јас така мислам
не знам што е толку чудно и необично па на се да гледаме со несигурност, некој не ти ја бара кредитната на сила, ако сакаш приклучи се, ако не терај работа
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Не е тоа вистинското прашање.
Вистинското прашање е зошто некој што има МИЛИОНСКА продавница - би губел време од своето драгоцено време, за да прави 1-на-1 сесии за „смешни“ 500 евра?
Тој е моментот што не штима.
Јас со смешна продавница со скоро никаков приход - немам време кафе да пијам со пријателите затоа што константно се трудам да ја подобрам, доработам, да пуштам реклами, да пишувам по форуми, на теми и што уште не... а тој со милионска продавница - него денот 48 часа да му е пак ќе нема време за ништо :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Не е тоа вистинското прашање.
Вистинското прашање е зошто некој што има МИЛИОНСКА продавница - би губел време од своето драгоцено време, за да прави 1-на-1 сесии за „смешни“ 500 евра?
Тој е моментот што не штима.
Јас со смешна продавница со скоро никаков приход - немам време кафе да пијам со пријателите затоа што константно се трудам да ја подобрам, доработам, да пуштам реклами, да пишувам по форуми, на теми и што уште не... а тој со милионска продавница - него денот 48 часа да му е пак ќе нема време за ништо :)
Дел од тие ликови се истите скамери што порано шиткаа курсеви за SEO, Амазон Киндл, Биткоин, за све ги бива упм мулти таленти, а највеќе за да те измолзат за некој курс со информации кои можеш да ги најдеш на гугл или јутуб.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Веројатно сте забележале, во последно време сите се предадени на teaching, креирање курсеви, итн...

Логиката е едноставна.
Потенцијалните клиенти ги ловат преку реклами, email листи...
Организираат webinar-и, презентираат проблем, и на крај се прикажуваат како спасители (во форма на производ, курс...).
Целат на масивност!
На пример, на еден вебинар можат да се појават 500 души, 1,000 души.
Вебинарот го повторуваат многу пати (истиот може да е снимен, или live).
И, да речеме, во одреден период се зачленуваат 2,000 лица на курс кој чини $500.
Ете му милионче на креаторот.

Горенаведеното е "лесна заработка" кога креаторот веќе има готов производ / курс (на пр. 20 инфо видеа).
Лесно се наоѓаат модератори за чатови, ФБ групи за клиентите...

Со 'one-on-one' тип на курсеви работите не одат така лесно.
Тука треба многу повеќе да се засукаат ракавите (контакт со клиентите, упатување, постојано одговарање на прашања...).
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom