Shopify- DropShipping

Член од
1 декември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
2
Здраво,
нов сум на форумот па незнаев кај да ја поставам темата, најадкватно ми се виде овде.
Ме интересират неколку работи за правење пари преку Дроп шипинг, односно преку Shopify.
Глеадав видеа на You Tube, читкам некој книги, се убо ми излгеда како добар бизнис, мислам исплатилив само разбрав дека неможело да функционира преку PayPal во МК ама и за то постоеле други начини.
Е сега втора работа шо ме интересира е дали треба да се има регистрирано реална фирма во Македонија за да можиш да се бавиш со дроп шипинг на европски или УС пазар. Се надевам дека некој ќе одговори.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Здраво,
нов сум на форумот па незнаев кај да ја поставам темата, најадкватно ми се виде овде.
Ме интересират неколку работи за правење пари преку Дроп шипинг, односно преку Shopify.
Глеадав видеа на You Tube, читкам некој книги, се убо ми излгеда како добар бизнис, мислам исплатилив само разбрав дека неможело да функционира преку PayPal во МК ама и за то постоеле други начини.
Е сега втора работа шо ме интересира е дали треба да се има регистрирано реална фирма во Македонија за да можиш да се бавиш со дроп шипинг на европски или УС пазар. Се надевам дека некој ќе одговори.
Јас би те советувал да бегаш од работа на фб како ѓавол од крст.
 
Член од
1 декември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
2
Јас би те советувал да бегаш од работа на фб како ѓавол од крст.
Зошто така бе пријателе ? На страна е то од ФБ плус. Само за реклама се користи ФБ (ако сакаш).
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Зошто така бе пријателе ? На страна е то од ФБ плус. Само за реклама се користи ФБ (ако сакаш).
Епа немој да ја користиш рекламата!
Штом не е фб вмешано можеш да успееш.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Зошто сметаш дека не успеале луѓе со ФБ?
Непрофесионалноста на ФБ ги хендикепира луѓето кои се занимваат со рекламирање.
Зборувам конкретно за нашата држава, можеби во другите земји има професионален пристап.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Непрофесионалноста на ФБ ги хендикепира луѓето кои се занимваат со рекламирање.
Зборувам конкретно за нашата држава, можеби во другите земји има професионален пристап.
Како ги хендикепира, не сфаќам :D
 
S

staycalm

Гостин
А како би ти функционирало тоа уствари? Од кај ќе ги порачуваш ти производите?
 
Член од
1 декември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
2
А како би ти функционирало тоа уствари? Од кај ќе ги порачуваш ти производите?
чепни на ЈуТјуб само ке ти се кажи ;)[DOUBLEPOST=1512246801][/DOUBLEPOST]
чепни на ЈуТјуб само ке ти се кажи ;)
Т.е општо на интернет прочепкај не мора само ЈуТјуб
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.860
Зошто така бе пријателе ? На страна е то од ФБ плус. Само за реклама се користи ФБ (ако сакаш).
не слушај го него, тој е партиски куропушач, единствено животно искуство му е пушење курови и дување куртони.
 
S

staycalm

Гостин
чепни на ЈуТјуб само ке ти се кажи ;)[DOUBLEPOST=1512246801][/DOUBLEPOST]
Т.е општо на интернет прочепкај не мора само ЈуТјуб
Сум прочепкал многу повеќе од шо мислиш, и знам дека никој не би ти платил предвреме и да прифати да чека 1 месец.
 
Член од
1 декември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
2
Сум прочепкал многу повеќе од шо мислиш, и знам дека никој не би ти платил предвреме и да прифати да чека 1 месец.
има чаре и за то, само правилно да се избери компанијата шо ќе врши шипинг треба[DOUBLEPOST=1512331416][/DOUBLEPOST]
не слушај го него, тој е партиски куропушач, единствено животно искуство му е пушење курови и дување куртони.
се намножија во нашата Македонија и поќе од шо треба такви.... за жал :facepalm:
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Ја имам искуство со овие.

www.ecwid.com
Односно
www.ecwid.com/store/7gram

Во Македонија ти ја носат пратката, дали они или преку брза пошта, зависи од градот. Плаќаш преку уплатница или во готово кога ќе ја примиш пратката.
А нарачката ја правиш онлајн и супер функционира.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
6 март 2012
Мислења
47
Поени од реакции
12
Има некој што работи dropshipping од мкд?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom