Sex Education (Нетфликс)

Член од
13 јуни 2014
Мислења
113
Поени од реакции
53
Ако ја има темата админ нека среди...не сум многу активен член повеќе читам отколку шо пишувам
Ја има некој гледано Sex Education? какви мислења коментари имате?
До сега има 2 сезони со најава за 3 сезона, слаб сум за пишување ама ќе пробам краток опис.Дејствието се дешава во средно школо каде што антисоцијален и анкциозен Отис син на Секс-терапевтка доаѓа до идеја слушајќи ги терапиите на својата мајка да направи советувалиште во училиштето заедно со ќерка Мави ќерка на разведени родители зависници.М Мавис живее во камп и едвај преживува месец со месец сакајќи да стигне до пари ѓи наоѓа "клиентите" а Отис ѓи врши терапиите ја делат заработката и во меѓувреме стануваат се поблисики, со нивното зближување Отис се повеќе се одалечува од неговиот другар (геј како и во секоја серија на нетфликс го има) Ерик кој што се труди да најде нови пријатели ама не му оди, и упорно пробува да се доближи повторно до Отис дури и преку мајка му Џин (секс терапевтката) но за жал таа единствено нешто што гледа е нејзиното задоволстово (се знае на шо мислиме) .Втората сезона планирам да ја гледам деновиве и ке пишам у кратки црти шо и како (без спојлери офц) ...Интересна е сега за сега...
П.С страшно се палам на Мави просто стилот и е wow
https://www.imdb.com/title/tt7767422/ Линк од IMBD има и трејлер и поубаво објаснето
 
Член од
17 март 2015
Мислења
778
Поени од реакции
1.961
mejv e, ne mavi :D mislam, btw ja izgledav za tri do chetiri dena, otkachena, pogotovo pretstavata na kraj, se cheka treta sezona.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
351
Поени од реакции
1.495
Една од најинтересните серии кои ги имам гледано. :coffee:

Прва сезона беше освежување, а втора сезона соодветно се надгради. Секој лик си доби надградба и почна да расти. Омилена епизода дефинитивно почетокот на прва епизода од втора сезона.

Следно, актерот на Ерик е на почеток на неговата кариера и го нема во другите Нетфликс филмови/ серии, иако најверојатно ќе го има во иднина. Не сите црнци се истиот чоек. :pos: Нетфликс има тенденција кога почнува вакви проекти да земи некои многу "свежи" актери и да ги напрај ѕвезди.
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.562
Поени од реакции
1.263
Добра серија ама за 2рата сезона
Отис и Мејв во 2рата сезона можеа да бидат заедно не вака прават драми па ајде дури во 3тата сигурно ќе бидат
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
993
Поени од реакции
1.032
Многу гнасенни сцени има со педери, посебно ко ќе му го пуши оној на црнецон.:sick:
Го изгледав уште пред неколку месеци. Милев дека Мејв е Маргот Роби.:icon_lol:
1585176119979.png
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.529
Многу гнасенни сцени има со педери, посебно ко ќе му го пуши оној на црнецон.:sick:
Го изгледав уште пред неколку месеци. Милев дека Мејв е Маргот Роби.:icon_lol:
Прегледај го приврзокот 240577
Ја не ја гледам серијава, и можеби има логика внатре во сериајва..
Ама базирано на сликава.....како бе успеа Марго со оваа да ја смешаш уопште не сфаќам :D
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.801
Поени од реакции
5.659
потпросечна дури и за тепање време, онака кога апла немаш идеја што да гледаш...

детска серија ала Млади Бунтовници на времето...
 

Coca Cola

Covidiot SHOULD DIE
Член од
4 јануари 2009
Мислења
330
Поени од реакции
426
што е работава и Елит па сега и оваа серија со истополови бракови, две мајки, двајца татковци, зошто упорно сакаат да ни наметнат LGBTQ гнасотилаци
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
993
Поени од реакции
1.032
што е работава и Елит па сега и оваа серија со истополови бракови, две мајки, двајца татковци, зошто упорно сакаат да ни наметнат LGBTQ гнасотилаци
Станува традиција на сите серии да има педери и лезбејки. Со тоа привлекуваат гледаност од таа публика.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.123
Поени од реакции
11.682
Станува традиција на сите серии да има педери и лезбејки. Со тоа привлекуваат гледаност од таа публика.
Не привлекуваат гледаност туку пробуваат да го прикажат тоа како нормално педери да се лапаат на тв. Колку посто се иначе педерите еден посто од популацијата не се па да имаат некој ќар од нив.
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
285
Поени од реакции
115
Ау сеа изглеав видео на youtube- every hookup in sex ed. Ова е блуд и разврат, содома и гомора. Али Нетфликс не ме изненадува, перат мозок со 200 на саат
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.562
Поени од реакции
1.263
Па не се само овие Еуфориа престанав да ја гледам заради тоа Елите па да не зборувам таму оргии прават буквално...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
На врв Bottom