Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Ova mora da bide namesteno 1-2, bidejki nema sansi takov glup penal da napravis koga veke imas soigrac pred protivnikot...
Не е наместено туку Пиоли ја направи истата грешка што Инзаги ја правеше на почетокот од сезоната кога не излегуваше со најдобриот можен состав и го потценуваше противникот. Уморени биле од четвртокот па ротираат играчи.

Сега во второ ќе влезат во игра тие што прават разлика и ќе се обидат да ја свртат.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.457
Поени од реакции
5.430
Ova mora da bide namesteno 1-2, bidejki nema sansi takov glup penal da napravis koga veke imas soigrac pred protivnikot...
Се договори Ибра уште на почеток со Галијани нејќе Милан да го стигне Јуве, убоо им било на 3 то место па затоа Леао и Жиру одмараа

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.066
Поени од реакции
12.594
Ај и јас да ги дадам моите два динари…

Шампион Наполи! Убедливо има да ги гази сите у пензионерската лига! Го продадоа Ким, ама па Распадори у напад го донесоа. Руди Гарсија е топ тренер(бар ние од Рома си го знаеме..), ја знае лигата, игра напаѓачки и влегува во добро уигран тим кој сигурен сум баш ќе му легне на стилот на игра…

2.Милан. Засега најконкретни, и бар на хартија солидни засилувања… Да видиме само колку време ќе им треба да се уиграат. Пиоли не е за потценување… ипак, второ место им предвидувам.

3.Интер/Јуве! Ваква карма-каша од продажби и позајмици јас не памтам ни од нив, ни па од некој друг!
Еве те ако знаат кој кај кого ќе игра!?
Да почекаме уште две недели со трансфериве… ама еден од нив завршува трет, друг не фаќа ЛШ!

4-5.Аталанта или Лацио

6.Мојата вечно напатена Рома :(
Трета и се надевам последна среќа за Мурињо… нек си ибе матер негде по Арабија и он…
Управата тиња! Газда американец. Шта даље речи…?
Ама у добро и у зло, за нив ќе навивам до последно! :love:

И на крај поздрав за сите фанови на калчо со песната..
Несакајќи стиснав на почеток од темава и види каков дијамант откопав :D
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.819
Поени од реакции
9.007
А колку хајп имаше на форумов за Чао :D Па сеа дојде ред да читаме дека е толку лош што се сомневаме дека местат :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.287
Поени од реакции
41.910
God Did од коло. :cool:
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.603
Поени од реакции
7.205
Што убаво коло, мераци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom