Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.055
Поени од реакции
2.836
Дискриминацијата и угнетувањето мора да запре бидејќи тоа е кршење и злоупотреба на човековите права и од суштинска важност е да се сфати сериозно и веднаш да се превземе акција за спречување бидејќи носи индиректни и длабоки последици врз општеството како целина.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.861
Поени од реакции
9.127
Дискриминацијата и угнетувањето мора да запре бидејќи тоа е кршење и злоупотреба на човековите права и од суштинска важност е да се сфати сериозно и веднаш да се превземе акција за спречување бидејќи носи индиректни и длабоки последици врз општеството како целина.
God did!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.675
Поени од реакции
3.610
Еклатантен пример за прост црнец. И после се чудат зошто ги дупеле и го играле курот со нив :tvg:
Бувално им го уништи моментумот на Милан, ги пресече, ги прекина, им даде можност на удинезе да се рестартираат со тоа мини паузата и си добија ветер у грб у преостанатиот дел од натпреварот што резултираше со 2 гола.

Ај оние двајцана што се изрезилија се изрезилија ама и он, прима гол меѓу рогови, 2цм над глава му помина топката. Онака, на чело му пишува, навијачиве ме уништија, од патики ме извадија и сеа бела мачка не ми се гледа пред очи:tvg:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.086
Поени од реакции
85.051
Дискриминацијата и угнетувањето мора да запре бидејќи тоа е кршење и злоупотреба на човековите права и од суштинска важност е да се сфати сериозно и веднаш да се превземе акција за спречување бидејќи носи индиректни и длабоки последици врз општеството како целина.
Кој си бе ти, Бан Ки Мун?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.535
Поени од реакции
43.081
Дискриминацијата и угнетувањето мора да запре бидејќи тоа е кршење и злоупотреба на човековите права и од суштинска важност е да се сфати сериозно и веднаш да се превземе акција за спречување бидејќи носи индиректни и длабоки последици врз општеството како целина.
Прилично сум убеден дека пред да напишеш пост на форумов, се консултираш со chatgpt.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Sto bidna so toj samardzic neli vo napoli ke idese?
Го прошетаа него, Интер, Милан, Наполи... уште со Јуве да го поврза па после може да си продужи у втора лига со Удинезе.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.222
Поени од реакции
3.219
Чекај чекај, ова е моментален шок резултат, нов тренер, мотивација, елан… за месец дена пак ќе збориме овде колку боси играчи има Рома и дека Пеп Гвардиола не ги оправа моментално.
А кому викаш чекај чекај ? Кој ги има толку воздигнато Рома ?
Истото го коментирав нов тренер по мотивирани се подразбира тоа..
И пишав Верона не е некое мерило..Но Даниеле заслужува комплименти зошто дојде во многу лош момент и со 2 тренинга и толку отсутни играчи ова е максимумот..Да поминат 5 кола барем па да дискутираме колку може овој тим под ДДР..
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.274
Поени од реакции
57.415
@Клипче и неговите гостински утакмици на Милан. Првиот пат играч умре у спиење, сега расистички напади и прекината утакмица 10тина минути.

Прекини да идеш на утакмици више, ја ништиш Италија у корен. Глеј на стримови и не замарај.
Па и @џимеј се сполетал и он отишол да осети вкусот на косењето.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.963
Поени од реакции
14.008
@Клипче и неговите гостински утакмици на Милан. Првиот пат играч умре у спиење, сега расистички напади и прекината утакмица 10тина минути.

Прекини да идеш на утакмици више, ја ништиш Италија у корен. Глеј на стримови и не замарај.
Па и @џимеј се сполетал и он отишол да осети вкусот на косењето.
Гостување во Удине на -4°?

Не дека нема нешто интересно во тоа, но не кога мора да даваш пари. :icon_lol:
 
Член од
26 септември 2023
Мислења
65
Поени од реакции
188
Roma izigra najdobro poluvreme za oko posle 3 godini, nema vrska koj e protivnik jas ja gleam ekipata kako bilda napad. Mnogu golem problem ke bide kondiciski da se naviknat na ova tempo, kaj Jose e mn lesno, site stoea, napadot se sostoese od roganje do lukaku pa ako ja smiri da napraat nesto na povratna, tuka site ke mora da igraat od stoper do spic. Odbranata ne ja krivam sepak se vtora postava, prva postava ke si bidat Mancini/Smalling i Ndicka. Cista desetka za pristapot da iskocis i da dades golovi, se ostanato ke si dojde so svoeto. I da, maliot Bove ke bide igraciste, poborben igrac od Radja go nema noseno dresov.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom