Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
14.890
Поени од реакции
16.202
Блазе тебе чим никад во живот не си западнала во депресија.
И тебе да не те остај женската :D
За ваква работа скраја да е да западнам, сум се чувствувала тешко некогаш, ама во случајот да си го фрлам цел живот кој сум го градела за некој/некоја нема да си дозволам.
Автоматски споено мислење:

Zosto nikad ne imala decko :pos:
Па фала му на Господ во овие 8 и пол години во врска не сум се довела во ситуација да паднам во депресија :) Дали сум нормална :unsure:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Јувентус - Рома па пензија - Џанлука Роки

Вечер, на Јувентус стадионот, Џанлука Роки за последен, 263ти, пат ќе ја дели правдата на зелените терени.

Според бројки и достигнувања имаше одлична кариера, интернационален судија од елитна класа, со 40тина мечеви во ЛШ, безброј италијански дерби натпревари, Супер Куп на Европа, финале на ЛЕ, па и Светското првенство во Русија.

Особено во периодот некаде 2008, 2009 до кај 2013 година имаше доста негативни мечеви, нема да го заборавам мечот Интер - Наполи од 2011, кога погреши се што можеше да се погреши.


Сепак, најконтроверзен меч во кариерата ќе му остане Јувентус - Рома од 2014та година, пеналите, виолината на Руди Гарсија, интервјуто на Тоти па и Војна и мир постовите на @Boom Shaka Lakka каде што тие неколку денови го урнавме форумот со долгометражни дискусии.


Нека му е со среќа пензијата, му благодариме за сите одлуки, добри или лоши, сепак оставиле траг врз првенството :pijani:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
^
У превод очекувајте пресврт на Јуве-Рома...
 
M

Macedon1um

Гостин
Па фала му на Господ во овие 8 и пол години во врска не сум се довела во ситуација да паднам во депресија :) Дали сум нормална :unsure:
Сумњива е работава чим 8 ипол години те води а уште не те земал, се мисли нешто јунакот :icon_lol:
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.571
И тебе да не те остај женската :D
За ваква работа скраја да е да западнам, сум се чувствувала тешко некогаш, ама во случајот да си го фрлам цел живот кој сум го градела за некој/некоја нема да си дозволам.
Автоматски споено мислење:


Па фала му на Господ во овие 8 и пол години во врска не сум се довела во ситуација да паднам во депресија :) Дали сум нормална :unsure:
Нема врска која е причината секој си запаѓа во депресија за различни причини. Ако е за тебе тоа глупо за друг е глупо причините за кои ти си запаѓала во депресија. Не секој исто реагира особено на љубов. Нема ништо смешно тука ниту глупаво. Кога некој психички не е на убаво место боље да се откаже него да прави нешто со сила. Може му треба месец-два дур се опраи може пола година секој си е различно. Плус деца ако имаат и деца тоа е плус фактор а мислам дека имаат. А и особено ако ја фатил на дело.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Нема врска која е причината секој си запаѓа во депресија за различни причини. Ако е за тебе тоа глупо за друг е глупо причините за кои ти си запаѓала во депресија. Не секој исто реагира особено на љубов. Нема ништо смешно тука ниту глупаво. Кога некој психички не е на убаво место боље да се откаже него да прави нешто со сила. Може му треба месец-два дур се опраи може пола година секој си е различно. Плус деца ако имаат и деца тоа е плус фактор а мислам дека имаат. А и особено ако ја фатил на дело.
Имаат деца или бар едно, се гледа на фотосесијата, он го вози во количка! Дотичната иде покрај нив. Баш сега причитав пробуваат да ја објаснат депресијата со ситуацијата со вирусот во Бергамо.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.890
Поени од реакции
16.202
Сумњива е работава чим 8 ипол години те води а уште не те земал, се мисли нешто јунакот :icon_lol:
Европски живот живееме ние, самбо, како во Шведска :) Бракот е само потпис на хартија
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Нека му е со среќа пензијата, му благодариме за сите одлуки, добри или лоши, сепак оставиле траг врз првенството :pijani:
После Дел Пиеро, уште една легенда на Јувентус во пензија. :tvg:
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.380
Поени од реакции
3.881
Нека ги убие, една будала по малце
Не сериозно, кој знае во главата негова што му се свртило.
Сепак е мајка на неговите деца, ( ваљда ги има)
Не се работи тука само за љубов или некоја страст. Ама сепак бе да си уништиш кариера за жена, јас не знам шо стана со денешните мажи, бетер од жени станаа.
Срам да ти е за болдираното.
Не дај боже ти да западнеш во депресија па да осетиш на своја кожа низ каков пекол минуваат тие луѓе...Пак ќе речам, не дај боже.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
Срам да ти е за болдираното.
Не дај боже ти да западнеш во депресија па да осетиш на своја кожа низ каков пекол минуваат тие луѓе...Пак ќе речам, не дај боже.
Glup covek nemoze da go fati depresija, naucno dokazano.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.890
Поени од реакции
16.202
Срам да ти е за болдираното.
Не дај боже ти да западнеш во депресија па да осетиш на своја кожа низ каков пекол минуваат тие луѓе...Пак ќе речам, не дај боже.
Лоол :icon_lol: Ако не можиш сарказам да препознаеш во реченицата тогаш не знам шо да речам.
Вие во поголема депресија од него паднавте :)
Ќе му пуштат некој топ модел од Бергамо ќе заборај кога последен пат бил во тоалет а не пак жена му шо го изневерила и депресија и се ќе му помини. Туку најверојатно и медиумите си ги исфиловаа работите за кликови, ама ај.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.571
Лоол :icon_lol: Ако не можиш сарказам да препознаеш во реченицата тогаш не знам шо да речам.
Вие во поголема депресија од него паднавте :)
Ќе му пуштат некој топ модел од Бергамо ќе заборај кога последен пат бил во тоалет а не пак жена му шо го изневерила и депресија и се ќе му помини. Туку најверојатно и медиумите си ги исфиловаа работите за кликови, ама ај.
Во превод да го фатиш дечко ти како те вара после долга врска доволно ќе ти биде рандом тип да те грабне и се ќе заборавиш и одма ќе ти помине?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom