Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
19.475
Поени од реакции
46.830
Атланта го реновираат стадионот, убаво ќе изгледа (y)

Цел стадион ќе го реновираат, или само трибинава? :icon_lol: Цело видео направиле за трибинава... нејсе, има скици како ќе изгледа кога ќе биде комплетиран?

Сите градат стадиони, или барем ги шминкаат и уредуваат старите, само Миланскиве и екипиве од Рим ништо не прават
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.479
Поени од реакции
14.395
Цел стадион ќе го реновираат, или само трибинава? :icon_lol: Цело видео направиле за трибинава... нејсе, има скици како ќе изгледа кога ќе биде комплетиран?

Сите градат стадиони, или барем ги шминкаат и уредуваат старите, само Миланскиве и екипиве од Рим ништо не прават
Kметот на Милано цело време драпа муда , негодува и го саботира секој предлог за завчера да им го понуди Сан Сиро да го купат со попуст. :cool:
 

Fredy Guarin

Second to none
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.568
Поени од реакции
5.311
Цел стадион ќе го реновираат, или само трибинава? :icon_lol: Цело видео направиле за трибинава... нејсе, има скици како ќе изгледа кога ќе биде комплетиран?

Сите градат стадиони, или барем ги шминкаат и уредуваат старите, само Миланскиве и екипиве од Рим ништо не прават
Jбг брат,Милано и Рим не се рандом вукојебини.Нема место за лек.Ќе треба да напраат стадион на 25 км од градот.
А знаеш delle alpi стадионот на јуве како лошо помина баш поради (меѓу другото) оддалеченоста од Торино.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
9.944
Поени од реакции
7.333
Цел стадион ќе го реновираат, или само трибинава? :icon_lol: Цело видео направиле за трибинава... нејсе, има скици како ќе изгледа кога ќе биде комплетиран?

Сите градат стадиони, или барем ги шминкаат и уредуваат старите, само Миланскиве и екипиве од Рим ништо не прават
Па реновирањето ќе трае до 2021год. вајда цел стадион ќе го затворат како таа трибина, што знам :)

Сега мислам дека играат на енио тардини, а лш у Милано.

Рома ептен заглавија со новиот стадион, рака на срце во овој случај Палота не е ништо виновен, има голема желба да направи стадион, вложени се до сега 80мил евра само во преместување на метроа и папирологија. Али за жал, Италија има слична бирократија како онаа на балканот, плус политиката е вмешана и тешко одат работите. Фирмите кои Палота си ги одбира за изградба на некому не одговараат, има луѓе во властите кои сакаат да профитираат од ова или да добијат мито, јбг.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
19.475
Поени од реакции
46.830
Jбг брат,Милано и Рим не се рандом вукојебини.Нема место за лек.Ќе треба да напраат стадион на 25 км од градот.
А знаеш delle alpi стадионот на јуве како лошо помина баш поради (меѓу другото) оддалеченоста од Торино.
Нема врска, новиот стадион на Јувентус е изграден на истата локација кај што беше Деле Алпи. Кај Деле Алпи беше проблем што имаше голема атлетска патека, и што трибините беа премногу одалечени од самиот терен, затоа имаше малку публика, неатрактивен стадион...
 

Fredy Guarin

Second to none
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.568
Поени од реакции
5.311
Нема врска, новиот стадион на Јувентус е изграден на истата локација кај што беше Деле Алпи. Кај Деле Алпи беше проблем што имаше голема атлетска патека, и што трибините беа премногу одалечени од самиот терен, затоа имаше малку публика, неатрактивен стадион...
Не знаев дека го урнале деле алпи,мислев баш во Торино е новиот стадион.

Како и да е,немањето поволна локација е главен проблем на миланските екипи.
Чим не најдоа решение за тоа коа беше снаа му на Морати градоначалник на Милано,сеа па ич.А и тогаш па кузнае дали Морати беше спремен за таков залак...

Мислам на крај ќе го откупат Сан Сиро по пола со Милан и ќе го модернизираат.
Нов стадион - тешко.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.403
Поени од реакции
1.609
Нема врска, новиот стадион на Јувентус е изграден на истата локација кај што беше Деле Алпи. Кај Деле Алпи беше проблем што имаше голема атлетска патека, и што трибините беа премногу одалечени од самиот терен, затоа имаше малку публика, неатрактивен стадион...
Сега стадионот е 25.000 седишта помалку па затоа и изгледа малце пополн, инаку просечната посетеност на Јувентус се нема зголемено значително од Деле Алпи до новиов Јувентус/Алианц Стадион.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
299
Поени од реакции
191
Бреша 3-4 Болоња каков натпревар. Парма 2-3 Каљари исто многу добар натпревар. И Џенова Аталанта прееска не беше лош натпревар.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.349
Поени од реакции
70.851
Брееј Лацио...

Јака е лигава нек си ибе матер, очекувам италијанскиве екипи полека и во Европа да заиграат солидно
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
1.468
Поени од реакции
1.203
Ја би го купил за 70М, и би го рушел, што се 35М по клуб...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.249
Поени од реакции
29.866
Ја би го купил за 70М, и би го рушел, што се 35М по клуб...
40м евра кошта рушењето ко шо прочитав.

Верувам дека и Милан и Интер доколку сакаат нов стадион по секоја цена поубаво е да се договорат со градот да го платат рушењето на стадионот него да го купуваат за 70 па после да дадат уше 40 за да рушат.


Ако Милан и Интер се откажат од Сан Сиро тогаш градот Милано ќе има огромни трошоци за стадионот секоја година а апсолутно никаков ќар.
 
На врв Bottom