Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Na iguain mu nedostiga profesionalnost, talent ima, i toa pregolem, ama so profesionalnosta zaostanuva bajagi, klasicen primer za toa ti e faktot sto posle sekoj odmor letno vreme se vraka kacest ...
90m da te platat i da im se pojavis so pivski stomak e realno bruka, ova e tipicen primer za igrac koj mnogu ne go zasega negoviot status u fudbalot, se shlepa na talentot, i voopsto ne se trudi da ima progres u kariera koj ke go dogura megju najdobrite, a on poseduva(se) takov potencijal, zatoa i go izbrkaa od real a zavrsi u Napoli, a i od tamu si otide zasto ne mozese da se nosi so tovarot na lider, too much bese za nego, od hard mode otide na easy mode za nego do golem trofej u Italija, i zavrsi u juve, najgolem rival na Napoli.
Ke dava golovi i sezonava, ke se oporavi na fizicki plan, ke dojde realizacijata, ofanziven fudbal igraat juve poradi igrackiot kadar, narocito so 4231 sistemot kade pjanic igra mc, dybala amc, ikardi od druga strana iznenaduva so karakterot sto go pokazuva na teren i treninzi, nadvor od terenot e ligavo papucarsko gomno koe mater mu eba na bro code-ot, ali na teren ogromen napredok pokazuva i pobednicki karakter, vise prerasna u lider na Inter so 24 godini, a tek dopva treba da vleze u onie godini kade igracite go dozivuvaat svojot prajm.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
некој во фан клуб Аргентина просек го правеше некни :icon_mrgr: ме мрзи да барам
Големиот Диего Армандо Свињадона изјави дека Бенедето е Бог за Икарди и дека нашиов немал врска. Затоа Бенедето 0 допири со топка против Перу, 2 100% шанси кои секако ги усра и first touch како на ретардиран мравојад, како од бандера се одбиваа топките од него.

Ќе биде на слатки маки ќелавото со здрав Агуеро и со Икарди. :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.646
Не бев во можност вчера да го гледам дербиво, кажете ми Бонинаторот изгина на терен? :icon_lol:[DOUBLEPOST=1508141899][/DOUBLEPOST]Види го будалата Де Лауреантис, ќе го праќал Милик на позајмица во Киево зимава

:pos:
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Не бев во можност вчера да го гледам дербиво, кажете ми Бонинаторот изгина на терен? :icon_lol:
Да, изгина гледајќи како Икарди дава три комада. :icon_lol: Не шала на страна добар беше Бонучи, одлично им ракоплескаше и ги бодреше своите соиграчи по примените голови. :icon_lol:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.991
Поени од реакции
6.244
Едно е да викаш дека ќе прокуваат на сред сезона а сосема друго е да викаш дека ако ја изгураат вака јако сезонава дека не би заслужиле титула пошо се провинциски клуб.

Лестер освои Премиер Лига со 11 играчи па тоа беше свршување на сите страни.
збори за провинциски клубови, навива за Вардар.
некој во фан клуб Аргентина просек го правеше некни :icon_mrgr: ме мрзи да барам
Некој го продаваше за 30 мил. плус големиот Габијадини.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
dont shoot the messenger

http://video.gazzetta.it/bonucci-ritardo-punito-due-volte-icardi/42053a40-b257-11e7-a144-ea56997fef50

Reakciite na bonuci pri prvite dva gola, i pred kornata sto sledese pred da bide napraven penalot.

Кур да ми јадат и овие.

Не дека го браним бонинаторот, игра криминално задњиве неколку утакмице, ама се претеруе со хејтот кон него.
За првиот гол напрае све што можеше, центаршутот беше топ, и милиметарски точен, појше кривица има одбранбениот позади Бонучи него ли он.

Вториот гол да, тотално негов, ваљда мискомуникација, очигледно не знаеше кј е Икарди, тој гол му е на душа.

Ова третава ситуација, незнам кој играч ќе ја земеше таа топка на играчот на Интер у полн трк, Весино или Перишиќ кој беше незнам, чисто, а да не направи фаул, тројца се централни куров ми не треба он све да прае, треба и други да покриваат тука.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.217
Поени од реакции
4.112
Си праат денеска муабет вмровец и фан на Милан , и миланезов му вика абе добро е барем не доживеавме дебакл како вас :pos:
 
C

Castiel

Гостин
Си праат денеска муабет вмровец и фан на Милан , и миланезов му вика абе добро е барем не доживеавме дебакл како вас :pos:
Хумор на едно посебно ниво. Ко демек Интер богзнае што изигра па дебакл ќе имало. :facepalm::facepalm:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Големиот Диего Армандо Свињадона изјави дека Бенедето е Бог за Икарди и дека нашиов немал врска. Затоа Бенедето 0 допири со топка против Перу, 2 100% шанси кои секако ги усра и first touch како на ретардиран мравојад, како од бандера се одбиваа топките од него.

Ќе биде на слатки маки ќелавото со здрав Агуеро и со Икарди. :D
Икарди па јакиот играч, 0 голови за Аргентина hh
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.646
Икарди има дадено хет-трик против Јувентус...? Не? Ондак Пелисие > Икарди
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom