Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417
P

PewDiePie

Гостин
Реков дека е време Лацио да се симне на земја. Милан со победата во Бари се искачува на второ место пред инрер и јуве.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
која црна неправда бе??? што имавте 100% шанса од офсајд позиција, а на Рома и поништија чист пенал???
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
ОД тоа што го видов на утакмицата Лацио-Рома можам да кажам дека победата на Рома е сосема заслужена. :toe:
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
која црна неправда бе??? што имавте 100% шанса од офсајд позиција, а на Рома и поништија чист пенал???
Да не беше тој педерот од судија наклонет према вас во сите можни спорни ситуации ќе можеше да се дискутира и за играта. Радувај се сега што сте 7 ми и не ми се обраќај ако немаш нешто паметно да кажеш.
 
С

сашенко

Гостин
Како и што очекував сигурна победа за Рома и Јуве, Интер од утакмица во утакмица покажуваат дека имаат пад во играта што е најверојатно заради бенитез коњот и милан исто така ја оправдаа улогата фаворит само голот у 90 не им требаше.Фиорентина 1-0 баш како што ја предвидов и си ја фатив на точен резултат на кајгана тип и наполи исто.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Да не беше тој педерот од судија наклонет према вас во сите можни спорни ситуации ќе можеше да се дискутира и за играта. Радувај се сега што сте 7 ми и не ми се обраќај ако немаш нешто паметно да кажеш.

:back: уживкај бе, чекам сликите да испаднат!!:pos::pos::pos:
 
П

Паган-др

Гостин
Да не беше тој педерот од судија наклонет према вас во сите можни спорни ситуации ќе можеше да се дискутира и за играта. Радувај се сега што сте 7 ми и не ми се обраќај ако немаш нешто паметно да кажеш.
Е на пример тебе уште те држи радоста шо не паднавте у Серија Б прошла сезона.
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе не се заебавајте каква неправда,неправда е тоа што Бари не изгуби 1-8 денес. :tv:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.253
Поени од реакции
41.649
Ќути, срамота...
Ама мора интер и милан да се вратат на први места...така да, очигледно беше.
Ако не се лажам, оној пенал кој го бараше Маури претходно беше чист офсајд при нафрлањето на топката, така да ако го досудеше тој пенал, тогаш Рома ке беше бајаги оштетена, така да во тој случај правдата си беше задоволена.

--- надополнето ---

Сајтлер го чекаме сите !

А до тогаш




:pos:
Знаеш ли што извадија потоа наредно коло фановите на Рома ? :)))
Преводот беше следен, додека вие викавте Oh Noooo, вашите мајки викаа Oh Yeeeees.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom