Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Значи крофната до кај стигна пусти кујча е :pos2: Господ нека им е на помош на Интеровци :smir:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Не ја наместивте годинава?го нема тоа о нооо лацио прејак залак за рафа :pos:
 
С

сашенко

Гостин
Не ја наместивте годинава?го нема тоа о нооо лацио прејак залак за рафа :pos:
На фејсбук еден тип пишуе
вечерва мораше да се плати борчот од ЛАНИ сигурно повеќе ќе му требаат бодовите на Лацио отколку на Интер
:pos2:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Очекувано Лацио денес си ја заврши задачата без поголеми тешкотии :tv:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
лацијаниве имаат смирена игра чудна добро ги поставил Реџа
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
26
Поени од реакции
4
многу јак овој интер на нашиот горан паднев хахахахах,пандев му се врти у глава од дриблингот на Хернанес :pos2::pos2: а и на сите интеристи :pos2: вецерва им беа искршени кичмите на цел интер,но највеке бедови јаде Кастелаци,трето голце од Зарате прима,вечити космар му е,до сеа два еврогола и денес супер лопче :nesvest: C_3_Media_1182390_immagine_obig.jpg не јадеше од Зарате еврогол ама јадеше од Хернанес 0lcvhl8a-620x300.jpg
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
лацијалите слават дека ги разбија своите довчерашни браќа ц ц ц ц ц
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
darko Skopje
11:05 PM Dec 3, 2010
So many injuries in inter and benitez gets the blame for everything? The guy is not a bad coach he won the champions league and la liga twice. Give rafa a chance
Кој од вас е херојов?? :pos:


Ептен знам дека Син не се вика Дарко :pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Е добро де се знае дека сме братски тимови со Лацио и ништо лошо еднаш во 10 години ако лацио не победи..(добро ајде и 2002 не победи)..ако сме браќа не значи дека Лацио нон стоп ќе му ја пушта на Интер..и тие се екипа со високи очекувања за оваа сезона и сигурно дека ќе одат на победа во секој натпревар без разлика кој му е противник..добро е што сега Лацио го победи Интер кога Интер не се бори за титула туку само за место во ЛШ..а кога Интер повторно ќе биди во трката за титулата тогаш Лацио секогаш е тука да понуди 3 бода гратис кај нивото гостување..на Меаца Интер самиот ќе си ги земи бодовите...
П.С. како тргнала работата овогодишниот Интер ќе биди копија на минатогодишниот Јувентус...:toe:
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Се понадевав сабајлево дека конечно ќе видам отказ за Бенитез после лекцијата вчера ама уште ништо ... :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom