Seoski Fahed, Fantasy - Qatar 2015

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
До кога макс. ќе имаме утре време да типуваме, пошто од сабајле нема да бидам дома, а гледам натпревариве за пласман се играат утре од 11 па се до 5 попалдне?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
@ElNinho гледам на западот почна да се гласа, дали и за нас на истокот важат истите парови?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
До кога макс. ќе имаме утре време да типуваме, пошто од сабајле нема да бидам дома, а гледам натпревариве за пласман се играат утре од 11 па се до 5 попалдне?
До 14.30.

@ElNinho гледам на западот почна да се гласа, дали и за нас на истокот важат истите парови?
Нормално, не е ова ЕВН па у Арачиново да не плаќате струја. :D
Само се чека ко-комесарот на лигава да го пише постот. :gjavol:
Вие може да си ги спремите типовите па после само да постирате. :angel:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Нормално, не е ова ЕВН па у Арачиново да не плаќате струја. :D
Само се чека ко-комесарот на лигава да го пише постот. :gjavol:
Вие може да си ги спремите типовите па после само да постирате. :angel:
Чека до последна секунда, знае дека ќе го јаде во полуфинале :цицки:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
До кои типови се смета “регуларен дел“? Заедно со хендикепите или заклучно со натпреварите за пласман? И забелешка дека Prime, мојот противник во 1/2 исто ја има типувано Франција + пенали, ама пошто јас прв типував, би требало неговиот тип да се преиначи во -
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
До кои типови се смета “регуларен дел“? Заедно со хендикепите или заклучно со натпреварите за пласман? И забелешка дека Prime, мојот противник во 1/2 исто ја има типувано Франција + пенали, ама пошто јас прв типував, би требало неговиот тип да се преиначи во -
Ќе се преиначи.
До ова коло за примарни ќе се сметаат основните типово (1Х2), јер тоа е сепак поентата на играва кога ја почнавме, а 6 утакмици се сеуште задоволителен број.
Тек понатака, следното коло кога ќе има едвај 3-4 утакмици ќе се собира скорот со вториот критериум, можеби и третиот.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Иначе како критериум може да се додаде и да погодуваме и вкупен број на голови. Па кој е поблиску до резултатот тој е во предност.

Не гледам зошто дополнителните критериуми би го земале за примарно.
Да речеме во финале Франција - Германија едниот ако типува 1 а другиот 2 нема потреба од дополнителни критериуми да се собираат според мене (освен ако не заврши нерешено, тогаш).
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Туу, борбата со Prime ко така ми се сведува на натпреварот Данска-Шпанија. не знам зошто типував на Шпанија а ги мразам а и посимпатичен ти ми се Данците :confused:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
@Види Фотос што си ми ги копирал типовите бе? :D:icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1422374678][/DOUBLEPOST]Русиве душата ми ја земаа, уште не почнати натпреварите, а дуелот со @Види Фотос е решен :D
Педерска работа, чекаше до последен момент, ги ископира сите нерезонски типови што ги дадов, сменил само Русите да тепаат со хендикеп и ме доби :kuracc:
Ќе ти ги сменам сите типови до после, да се чудиш што те снашло :icon_mrgr:
 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Стварно не е фер така, ако некој ги чекал типовите на противникот па после да калкулира некако. Јас никогаш не гледам тоа, затоа и прв типував.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom