Seinfeld

G

grande-juve

Гостин
Џорџ Факинг Костанза - олицетворение на Лери Дејвид, многу од дешавките негови му се десиле на Лери irl, не знам дали сте знаеле.


Си дал отказ, сфаќа дека се заебал, у понеделник си оди на работа ко ништо да не било :pos:

 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
^ Не знае дали поминал на интервјуто, се преправа дека оди на работа. :pos:
[DOUBLEPOST=1424738496][/DOUBLEPOST]
А да и Тhe Soup Nazzi да не го заборавам
И најјакиот адвокат на светот :D
 
Последно уредено:
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Лани овој период негде ја изгледав за првпат, од тогаш редовно си пуштам рандом епизоди и секогаш се смеам како првпат да ги гледам.
А curb your enthusiasm цело време ја шуткам по фолдери, деновиве ќе почнам. :D


:cuc:
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Изгледана прва сезона, осеќам ќе ми влезе под кожа серијава.

Ми се свиѓа и тоа што ликовите не се глупи. Мислам дека после гледањето на серијава хуморот ќе ми се искачи на повисоко ниво, мој тип е. :D
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Него, секош кога ја слушам оваа Believe or not George isn't at home.. наредните 3-4 дена не ми излегува од глава.
 
Член од
22 февруари 2015
Мислења
192
Поени од реакции
279
Изгледана прва сезона, осеќам ќе ми влезе под кожа серијава.

Ми се свиѓа и тоа што ликовите не се глупи. Мислам дека после гледањето на серијава хуморот ќе ми се искачи на повисоко ниво, мој тип е. :D
Тоа да. Дијалозите се софистицирани, интелигентни, реални, приземјани, не исфорсирани. Ситуациите се секојдневни, вистински. Елејн е доста слатка и интересна. Крамер е тука за малку „слапстик“ комедија, за да има диверзитет, а и споредните ликови кои ќе почнат да се појавуваат се многу добри. Чекај да ги видиш Њуман, Френк Костанза, чичко Лео, Бања...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Еве што вели Ноел Галагер за Сајнфелд:

What are your favorite TV shows?
I still can't get enough of Seinfeld. It's still the best thing that's ever been filmed. It reminds me of the Nineties — good times. I was the only person in England who was watching it! That's a fact. Certainly the only person in Manchester who watched it. I identify with Jerry. When I met my wife 15 years ago, she'd never seen it, and I was like, "If we're going to be together, you've got to be into this shit, because this is important." Luckily, she fuckin' loves it.

Преземено од овде http://www.rollingstone.com/music/features/noel-gallagher-on-loving-seinfeld-hating-most-everything-else-20150227?page=3[DOUBLEPOST=1425077733][/DOUBLEPOST]Бонус:




 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Моментално сум на средина од третата сезона. Пред некој ден ги симнав, али брзо ми одат. :D
Ептен ми се интересни, досега најдобри епизоди ми беа таа кога Џорџ дава отказ и онаа кога се заглавија во катната гаража. :D
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Единствената слаба точка на серијава е шо Џери не е глумец.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Единствената слаба точка на серијава е шо Џери не е глумец.
Не може да ја тргне таа малата насмевка од лице. Секогаш ја има! Тоа го приметив низ ова што досега го изгледав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom