Science of Stupid (National Geographic)

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.133
Поени од реакции
7.702


Емисија во која покажуваат разно разни снимки од човечки глупости - пукање со топови, бомби, падови при трчање на лента, скали, возење велосипед, мотор и многу друго
Водител на емисијата е Richard Hammond кој ја објаснува физика, хемија и биологија во сите тие човечки глупости.

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom