Saving Grace

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781

Еве една серија за независна женска многу промисклуитетна заебана цајканка која што сака да ги заобиколува правилата за да ја заврши работата. Во длабоко алкоколизирана состојба ќе направи голема несреќа и Господ ќе го испрати неговиот ангел по име Ерл кој што ќе и даде последна шанса за спас. Инаку Грејс е израсната во традиционална католичка фамилија едниот брат и е свештеник но таа се декларира како атеист се додека не се појави ангелот Ерл во нејзиниот живот. Серијата воглавно го обработува нејзиниот живот и на нејзините пријатели фамилија љубовници и криминалци со кои се справува.
--- надополнето: 11 јануари 2012 во 21:29 ---
П.С. Ќе им се допадне на независните женски тука оваа серија сигурен сум :icon_lol:.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
omg пријатели фамилија љубовници криминалци.. нема запирка, а точка во насловот.
Ми проработува ocd-то. :icon_lol:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VLJ

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
omg пријатели фамилија љубовници криминалци.. нема запирка, а точка во насловот.
Ми проработува ocd-то. :icon_lol:
Блаже Конески не се буни еве, ти па кој си?

Ја имаш гледано серијата или не?

И Грејс е енергична без запирки :icon_lol:.
--- надополнето: 11 јануари 2012 во 21:39 ---
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Инаку серијава кај нас е преведена како СПАСИТЕЛНА БЛАГОДАТ :)
Од една-две гледани епизоди не би знаел што да кажам. Не е лоша, но не е ни нешто посебно.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Сред клип е сцената кога овај од внатрешна контрола ќе ги нареди сите љубовници на Грејс по временска дистанца, а нејзината реакција е лудница :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.

 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Да си пишам секако темава е моја :icon_lol:.
Ова серија е единственото нешто во последно време што го гледам на телевизор :icon_lol:.
Полицајкката Грејс и затвореникот осуден на смрт Леон имаат ист ангел спасител, иако не се познаваат меѓу себе имаат некаква поврзаност која што серијата до кај што ја гледам сега не ја открива. Ама имам чувство дека ќе биде опасен трилер :icon_lol:.
Серијата е несекојднево нешто како што гледам не е многу популарна и малку луѓе можат да ја разберат, мене ми е освежување и ова атеистите можат да научат нешто од нејзе :нинџ:.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Стварно бе никој не ја гледа, овде има теми за серии кои што просто ти ја навредуваат интелегенцијата пример за Чак. Ако е моја тема отворена после некоја епизода ама не го гледам тоа срање, а има седум страни дискусија што се случува тука?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Стасан сум до трета сезона седма епизода ова е последна сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom