Samsung Galaxy S5

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Не е тоа проблем со не-финализран софтвер, тоа е проблем на Лагвиз. најди го истиот нефинализиран Android L на Nexus 5, и уживај во брзина на светлината. Знам дека ќе го подсредат, ама се кладам дека пак ќе дропа фремови повремено....што е срамота за таков хардвер/софтвер.
Добро, не викам дека ќе биде побрз од оригиналниот андроид 5.0 на Нексус. Но искрено таму не ми се допаѓа изгледот на интерфејсот, многу ми е "штуро" некако, нема кастмизација како кај тач визот. Не е eye candy. А и разликата во брзината ќе биде незначителна за нормално користење.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Ванила L е перфекција од дизајн.
Тачвизов на L пак што е eye candy, све ми боје лепо стоје :pos::pos::pos:
Да се немало вкус за естетика.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ванила L е перфекција од дизајн.
Тачвизов на L пак што е eye candy, све ми боје лепо стоје :pos::pos::pos:
Да се немало вкус за естетика.
Затоа не користам и не сакам Нексус. Баш заради естетиката.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Затоа не користам и не сакам Нексус. Баш заради естетиката.
Добро, те разбирам. Разбирам дека има луѓе што не сакаат естетика.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Добро, те разбирам. Разбирам дека има луѓе што не сакаат естетика.
А бе не разбираш или не сакаш. Да имаше естетика немаше да менуваш ланчери и теми секој месец и користиш UCCW за виџети. Колку просто, а ти пак не сфаќаш. :pos:
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
А бе не разбираш или не сакаш. Да имаше естетика немаше да менуваш ланчери и теми секој месец и користиш UCCW за виџети. Колку просто, а ти пак не сфаќаш. :pos:
Заклучоков ти е без веза.
Ланчери (Нова ланчер) не користам откако излезе Google Experience Launcher, а теми никогаш и не сум користел, сток темата ми е најубава.
А и каква веза имаат виџетите со естетиката, виџетите се за функционалност, не за естетика...
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Заклучоков ти е без веза.
Ланчери (Нова ланчер) не користам откако излезе Google Experience Launcher, а теми никогаш и не сум користел, сток темата ми е најубава.
А и каква веза имаат виџетите со естетиката, виџетите се за функционалност, не за естетика...
Ете, самиот си одговори. Тоа ти се викаат различни вкусови, а не естетика. Ако ти е убав :ROFLMAO:, користи го и не замарај веќе. Јас само пишав свое мислење, што не значи дека треба да го делиш истото.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Ете, самиот си одговори. Тоа ти се викаат различни вкусови, а не естетика. Ако ти е убав :ROFLMAO:, користи го и не замарај веќе. Јас само пишав свое мислење, што не значи дека треба да го делиш истото.
ок

Фактот дека тачвиз е мизерен и лагира останува и вон прашањето на вкус.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Мене повеќе ми се свиѓа С4, С5 има непотребен сензор и баш заради тоа не би ја користел. Дизајнот е 90 ист.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Да, да, баш заради сензорот. :facepalm:
Пријател, да сакам десет можам да купам и да си ги наредам дома да ми стојат, не ми се проблем парите. Проблем ми е што тој сензор ти го зима отпечатокот на прст и којзнае кој има пристап до него.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Пријател, да сакам десет можам да купам и да си ги наредам дома да ми стојат, не ми се проблем парите. Проблем ми е што тој сензор ти го зима отпечатокот на прст и којзнае кој има пристап до него.
Верувам дека можеш и повеќе од што наброја. ;)

Околу сензорот за отпечаток од прст (околу пристапот до нив) :
Најчесто вонземјани од Марс или Плутон, ги превземаат за да се инфилтрираат меѓу нас. Се спрема инвазија, внимавај !!! Речи после дека не сум те предупредил. :LOL::ROFLMAO::LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom