samostojni programeri

Член од
11 февруари 2024
Мислења
3
Поени од реакции
0
Искрено мислам дека Rust
ќе стане еден од најбараните програмски јазици во блиската иднина. Големи компании како Твитер и Дискорд го имаат преведено својот код во Rust и Linux започнува да имплементира Rust код во својот кернел. Сепак ништо од ова не е за џабе бидејќи Rust може да се нарече помодерна верзија на C и C++. Тој е вториот најбрз јазик и е екстремно безбеден во поглед на меморија. Лоу-левел е што значи дека дава многу поголема контрола врз своите програми. Затоа јас си програмирам во Rust и многу го поддржувам и сакам овој јазик.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom