Revolut account vo MKD

Член од
26 мај 2023
Мислења
2
Поени од реакции
1
Дали некој има отворено или добиено покана да отвори Revolut account во МКД.

Пред некој ден добив е-маил од Revolut дека ми е спремна сметката откако претходно во 2021 се имав пријавено. Системот ме пушти да се регистрирам со македонска лична карта и ми ја прифати Visa дебитната картичка од Халк Банка.

Исто ми побара сметка за верификација на адресата.

Пробав да пратам пробно во Македонија на телефонски број кој нема сметка на Revolut, мала сума, трансакцијата помина но на корисникот не бројот не му дава да отвори сметка и го става на листа на чекање.

Некој да има искуство со Revolut.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.969
Поени од реакции
1.233
Не сум добил уште покана јас иако сум на листа на чекање? Сакаш да кажеш ти отвори сметка во денари? Некако тешко ми е да поверувам, ми изгледа невозможна мисија ако ти пратиле покана значи прават тестирање.
 
Член од
26 мај 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
и јас чекам на листата ама мене ме интересира дали некој од Вас има акаунт на Н26 ?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.969
Поени од реакции
1.233
Дали може да ни постираш Скриншот? Нормално со покриени лични податоци
 
Член од
26 мај 2023
Мислења
2
Поени од реакции
1
Не сум добил уште покана јас иако сум на листа на чекање? Сакаш да кажеш ти отвори сметка во денари? Некако тешко ми е да поверувам, ми изгледа невозможна мисија ако ти пратиле покана значи прават тестирање.
Маил од Revolut добив на 25.05.2023 каде вика дека се работи за Revolut Lite, по што се логирав со МКД број, и направив верификација со МКД лична карта.
Ја поврзав дебитната Виза картичка од Халк и направив треансфер во мкд на Македонски мобилен број.

Апликацијата ми дава да направам трансфер до:

Bank recipient (нема валута МКД, има EUR, USD и т.н)
Card Recipient (My card or Someone else)
Contact (Name, phone or e-mail)

се надевам ти одговорив на прашањето.

Насловот погрешно наведува дека е отворена сметката во МКД, Revolut Lite како што гледам ти дозволува да направиш трансфер на пари од и на прифатена картичка.
Автоматски споено мислење:

Дали може да ни постираш Скриншот? Нормално со покриени лични податоци
Од безбедност не ми дава да направам Скриншот.
Мене би ми користела апликацијава ако можам да пратам и примам пари во странство со прифатлив fee.
 
Последно уредено:
Член од
4 јуни 2020
Мислења
27
Поени од реакции
8
Денес ми стигна покана. Успешна верификација и поврзување на Виза картичка. Претпоставувам ќе пуштат за сите во скоро време.
 
Член од
25 август 2016
Мислења
438
Поени од реакции
316
Како би направил трансфер на средства ако претходно не префрлиш средства на Револут...

Освен ако не мислиш да ставиш инфо за дебитната на примачот, а кај пракач да ставиш твоја картичка...

инаку и јас ја имм ама таа е лимитирана верзија и не ги нуди бенефитите во целост, а најубаво е да тестираш со некој што веќе има, ти ги дава во контакт листата кој веќе има или па дирекно на негова сметка. Тоа со тел број секако е научна фантастика за кај нас...

Маил од Revolut добив на 25.05.2023 каде вика дека се работи за Revolut Lite, по што се логирав со МКД број, и направив верификација со МКД лична карта.
Ја поврзав дебитната Виза картичка од Халк и направив треансфер во мкд на Македонски мобилен број.

Апликацијата ми дава да направам трансфер до:

Bank recipient (нема валута МКД, има EUR, USD и т.н)
Card Recipient (My card or Someone else)
Contact (Name, phone or e-mail)

се надевам ти одговорив на прашањето.

Насловот погрешно наведува дека е отворена сметката во МКД, Revolut Lite како што гледам ти дозволува да направиш трансфер на пари од и на прифатена картичка.
Автоматски споено мислење:


Од безбедност не ми дава да направам Скриншот.
Мене би ми користела апликацијава ако можам да пратам и примам пари во странство со прифатлив fee.
 
Член од
18 август 2015
Мислења
151
Поени од реакции
85
Здраво дечки

Дали има некој порачано картица од Револут, може ли да се користи со претходно ставено мк податоци?
 
Член од
25 август 2016
Мислења
438
Поени од реакции
316
Јас имав отворено Револут негде во 2019, и порачав картица но кратко потоа ми ги кикнаа акаунтот, бидејки МК како земја не неше достапна односно НБРМ не им давапе дозвола да оперираат кај нас... сега по ново, револут лајт е достапна за кај нас со ограничени опции, но пак има проблем затоа што кога ставаш банка за трансфер ти дава дека за МК можеш да подесиш само валута Хонконг долар...
Уште долго нема да ја видиме кај нас, како што и не дозволуваат пеј пал и останати срања... дно од држава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom