Renault Megane Sport

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.202
Поени од реакции
34.435
Ги има кај нас? Знае некој цена? Кој е импортер?
Општо мислење за Меганов? Ми праи мерак, ептен. Имам видено едно исто вакво, жолто, топ изгледа - според мои критериуми.


 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Тоа што го имаш видено е едно Megane Sport F1.Жолта боја ,типот живее у Kисела Вода.Новите ги увезува и до сеа увозникот на Рено.Ако не се лажам некаде околу 21 ке кошта новиов Sport.А за новиот F1 немам прочитано никаде.Да не дојде до недоразбирање има 2 вида Sport.Обичен и Ф1.
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
163
Поени од реакции
29
U Srbiji Megan 2.0 RS kosta 26827 eura, tako da nema sanse da je u Makedoniji samo 21000. Dok F1 kosta 29120 eura.

Inace auto je mnogo dobar, ako ga uzmes neces se pokajati. Nije lose da sacekas jos malo i da uzmes Megan III kod nas je vec poceo da se prodaje, koji je svakako kvalitetniji od dvojke.

Ja vozim dvojku coupe i samo reci hvale imam za njega.
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Ги има кај нас? Знае некој цена? Кој е импортер?
Општо мислење за Меганов? Ми праи мерак, ептен. Имам видено едно исто вакво, жолто, топ изгледа - според мои критериуми.


Ne znam na koja web-starna gledav ama ovaa kola e megju 10 najgrdi koli vo istorijata na avtomobilizmot.:nesum:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ако си за земање вакво земај побргу зашто идат новите :))) Иначе продажен салон на Рено има во К Вода на Првомајска.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Нешто што според мене ќе има некоја вредност во иднина...


Ама ваква комбинација на бои. ;)
(лично жолтиот ми е поубав, ама овој по редок мислам дека ќе е)
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Ne znam na koja web-starna gledav ama ovaa kola e megju 10 najgrdi koli vo istorijata na avtomobilizmot.:nesum:
море јас некогаш да имам меган у гаража,па нека биде нај нај најгрдата кола на сите времиња.....празни муабет,грда била....и внатрешност и надворешност се Т.О.П.....може да се каже дека стариот е поубав од новиот....
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.088
Заедно со Леонот ми се најомилени коли...Али Реното повеќе ми праи мерак:vozbud::toe:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Добро количе,ама не сум сигурен дали вреди за над 22 илјади..
А жолтото го вози еден пријател на братучед ми што работи на Првомајска во Рено салонот.
ај позз:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom