Rebelde Way

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Самото име кажува, Кајгана се сеќава.

Ова нека биде тема за тоа како вие сте ја доживеале и дали воопшто нешто паметите од серијата/емисијата. За почеток ја одбрав серијата „Млади Бунтовници“ ( Rebelde Way ), и би било добро секоја недела како тема да се пласира нова серија или емисија во стилот на „Дајте музика“ , „Наше Маало“ , „Волшебното Самарче“ , „Ангели“ и многу други.

Дали се сеќавате на оваа серија? Кој ви беше омилен лик? Како ја доживувавте? Омилена случка?

П.С. до машките, дали Миа ви беше прва љубов? :love:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Баш пред некое време со другари дебатиравме на ова тема, не постои маж во Македонија од 20 до 26-27 години во моментов кој не го имат "мавнато" на Миа Колучи. :ROFLMAO:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.181
Имаше една епизода каде што Миа снимаше фотосесија, намерно не отидов во школо за да ја гледам преку ден епизодата, па после репризата, па вечерта останав покасно за да ја фатам и вечерната реприза.
Цел ден беше :drk::drk::drk:
И таа Лулу не беше лоша, со двете во комбинација какви фантазии паѓаа :гик:
Прва серија беше од тој тип, и како што кажува и мајка ми (и она беше заразена со серијата, доаѓаше порано од работа за да гледа) пак да ја даваат, пак ќе ја гледам со исто внимание :icon_mrgr:
Не е дека само сум го мавал, далеку од тоа, си имаше интересна приказна за наши години серијата :icon_mrgr:
Таман тоа време бев седмо и осмо одделение, така да се соочувавме со слични проблеми ние пубертетлиите :icon_mrgr:
Штета само што некој немаше мајка како на Марица :icon_mrgr:

На почетокот ми викаа дека сум личел на Мануел (врска немаше :pos:) така да уште толку си ласкав и уживав во гледање на серијата :ROFLMAO:
Излегоа и доста интересни песнички, Бонита де мас до ден денес ја тупам.
И мистериозноста околу сторијата со Легијата истотака ме воодушевуваше тој период од животот :icon_mrgr: Посакував и кај нас во основно да има такви фаци и јас да бидам тој кој ќе ги расчука и ќе ги спаси останатите :нинџ:

Имавме и еден куп постери од актерите и особено актерките. Баш пред некој ден најдов еден голем постер, составен од 4 помали кои се паѓаа во 4 различни изданија на ВРЕМЕ ако не се лажам. На средината од Време често имаше слики и некои приказни од реалниот живот на глумците од серијата.
Да не коментирам дека имав албум "жена ми" со слики од Миа Колучи во мобилниот :icon_mrgr:
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Браво за темава (y)

А за серијата не може а да не биде спомната Миа во секој пост, па така и у овој. Али сепак разбирливо. Мислам... човече... за тоа време таа беше единствената божица на нашиве генерации :D А беше и моја божица :love:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.181
Али не можев да сфатам некој ко ќе кажеше дека Марица му била поубава од Миа. :D Океј различни вкусови, али Миа бе, немаше поубава од неа. :))
Да бе имаше и такви пациенти, Марица беше факинг даска за сурфање, али ја сакаа ради карактерот :icon_lol:
Божем кога дркаш, битен е карактерот на типката :icon_mrgr:

Не се сеќавам баш убаво, ама ваљда во тоа време почнаа со делби и кај нас по стилот на облекување.
Фардките против (не ми текиња како беше другата марка која асоцираше на типки кои се помашкуданкести :D)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Ауу како ви текна за темава... +1 за мавање на Миа Колучи и Соња. Какви спомени имам само од нив двете кога тек почнав да го мавам како 10-11 годишен копиљ. Секоја вечер ги сонував... :drk::drk::drk:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom