Rap battle(s) на Кајгана!

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
бутЕ фристајлериста
појак е од терористи триста
мава рими тврдокорно рататататата
вработен во Кајгана
но не зема плата
а ЈЕ!
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Колку добро запазуваш интерпункциски знаци со оглед на тоа дека ВО МОМЕНТОВ све ти текнува, браво! :)
Имаш погрешна концепција за тоа што е фристајл. Фристајл не подразбира само рецитирање на стихови кои ги смислуваш непосредно пред да ги изрецитираш.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Имаш погрешна концепција за тоа што е фристајл. Фристајл не подразбира само рецитирање на стихови кои ги смислуваш непосредно пред да ги изрецитираш.
Туку?
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Фристајл на почетокот значело рап без предмет/тема на рапување. Може да биде и претходно напишан, еден вид на покажување на скиловите, техниката (флоу, рими).
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Фристајл на почетокот значело рап без предмет/тема на рапување. Може да биде и претходно напишан, еден вид на покажување на скиловите, техниката (флоу, рими).
Шо сака нека значело на почеток, сега значи рецитирање на даден бит со измислување на стихови и рими и не ми мудрувај тука.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Шо сака нека значело на почеток, сега значи рецитирање на даден бит со измислување на стихови и рими и не ми мудрувај тука.
:D:D абе ти може да речеш и дека нема гравитација сега, ама ако се фрлиш од 10ти спрат маме ќе си ебеш доле.
Добро е да најдеш некој со толкава самодоверба и историја во рап индустријата како тебе, што знае повеќе од олд скул рапери со репсект до плафон.
Нека ти биде што да ти кажам.
 
П

Паган-др

Гостин
Фристајл на форум ти е исто ко да одговараш некој предмет на Скајп. Од кај да знам ја дека си го напишал за 5 минути, или цел ден си го мислел?


А да, и фристајл е рецитирање на она шо ќе ти текне во моментот. Не предходно напишан текст.
 
B

BrunoFresh

Гостин
нема каде, ај на форумов ќе ги лажам.

Превод: (ќе се прам фрисајлер)
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Фристајл на форум ти е исто ко да одговараш некој предмет на Скајп. Од кај да знам ја дека си го напишал за 5 минути, или цел ден си го мислел?


А да, и фристајл е рецитирање на она шо ќе ти текне во моментот. Не предходно напишан текст.
Ova druze go napisav nekade polovina cas pred da go objavam...a interpunkciskite znaci....gi srediv podocna ;)
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
Џабе вие многу се дувате кога уште незнаете ни фиш да скуваТЕ ... :)
 

ZigZag

Заменик министер
Член од
19 јули 2006
Мислења
347
Поени од реакции
248
А У А У јас сум најјак јас сум луд по пет пички во мој скут
на моја маса свински бут на твојот бут мојот шут
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.345
Поени од реакции
79.170
А У А У јас сум најјак јас сум луд по пет пички во мој скут
на моја маса свински бут на твојот бут мојот шут
На твоја маса свински бут?
Не би рекол.
 

ZigZag

Заменик министер
Член од
19 јули 2006
Мислења
347
Поени од реакции
248
На твоја маса свински бут?
Не би рекол.
Не би рекол?! НЕ. БИ. РЕКОЛ?!
Те носам во пекол , петле, те сечам и готвам во котле
Екипата ти ја чувам за после, десерт, СМЕРТ!
Јас сум права ствар ти си само бутлег, веќе го имам твојот бубрег, закани со мочка по снег, мајка ти во мојот двоглед
ми фрла поглед, и идам ладен како лед и во кревет и гасам жед, после сестра ако имаш и така се по ред
Кучки на мојот кур ко Гадафи на бајонет, во рапот Бекет, ти вршам рекет
Ти ја крадам женската на фејсбук чет усупут крадејки го твојот нет, get that?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom