Quart LCD/LED/3D TV?

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
пазуваат бе на мој комшија има ЕЛ-џи со пасивен наочари и со неговиот окле го пробав на мојот Панасоник плазма и се гледа 3Д само на каналите каде што подржува 3Д на дромбокс,додека на ДВД Блуреј 3Д се гледа ама не е тоа-тоа како на оригиналните панасоник наочари:)
Абе така ако гледаш ќе пасуваат сите, ама со 90% ќе биде матна или дупла сликата, не ги праеле сите на се да пасуваат.
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
preku dreambox 800 hd e najbolje za 3d televizija ima mnogu 3d kanali.
fudbal dokumentarni, filmovi,
 
Член од
24 март 2012
Мислења
54
Поени од реакции
25
preku dreambox 800 hd e najbolje za 3d televizija ima mnogu 3d kanali.
fudbal dokumentarni, filmovi,
Може да ми објасни некој што е ова дреамбокс??? јас ја пратам технологијава општо ама за ова никогаш сум се заинтересирал.

Знам дека е некоја врста декодер. Се монтира со сателитска антена или како ?:)
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
tosno toa ti e satelicka antena + motor + okce +resiver-dreambox 800 HD
resiverot: 170-180 evro
za antena +motor+okce neznam ceni tocni ke si prasas ne e skapo toa.
shering za da ti gi otvara site kanali 60-70 evro
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Немој некој да ве лажел да земате QUART, подобро гледајте на тие фрижидерите (CRT), сликата е многу матна. Јас пуштам од USB Full HD видео, ова е катастрофа, си мислиш гледаш на SD резолуција, дури и полошо. На другиве LED телевизори подобра слика дава SD резолуција отколку Full HD на еден телевизор од закон марка, QUART ! yea bitch, this sucks ! ;)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Немој некој да ве лажел да земате QUART, подобро гледајте на тие фрижидерите (CRT), сликата е многу матна. Јас пуштам од USB Full HD видео, ова е катастрофа, си мислиш гледаш на SD резолуција, дури и полошо. На другиве LED телевизори подобра слика дава SD резолуција отколку Full HD на еден телевизор од закон марка, QUART ! yea bitch, this sucks ! ;)
Quart ти се LG, ова што го збориш, ако е вистина (не ми се верува) тогаш така ти се погодила среќата ;)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Вакви работи треба да се забранат да се продаваат.Но што да се прави кога државава ни е пропаст.Според мене телевизорите,а и воопшто било што друго од оваа марка е отпад.Зашто го велам ова.
-Прво:телевизорите немаат ниту еден сертификат за радиоактивност,квалитет итн.
-Второ:Името Quart си го лепат нашиве тука(таква марка не постои воопшто никаде,а телевизорите бог знае кој и каде ги прави).во ова време барем кога имаме интернет може да се провери(не сме веројатно толку прости)
-Третo:Убеден сум дека овие апарати не им е дозволено да се продаваат во западните земји.Најчесто пазари на овој отпад се земјите од исток т.е земијите во кои владее сиромаштијата и безаконието.Ако беа толку евтини и им било дозволен влез во Америка и земијите од западот,зарем мислите дека они ќе го донесеја овде овој отпад.
-Четврто:Шубе ми е да купам нешто вакво.А и далеку од тоа дека овие производи се исти со оние на Сони,Панасоник итн.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Вакви работи треба да се забранат да се продаваат.Но што да се прави кога државава ни е пропаст.Според мене телевизорите,а и воопшто било што друго од оваа марка е отпад.Зашто го велам ова.
-Прво:телевизорите немаат ниту еден сертификат за радиоактивност,квалитет итн.
-Второ:Името Quart си го лепат нашиве тука(таква марка не постои воопшто никаде,а телевизорите бог знае кој и каде ги прави).во ова време барем кога имаме интернет може да се провери(не сме веројатно толку прости)
-Третo:Убеден сум дека овие апарати не им е дозволено да се продаваат во западните земји.Најчесто пазари на овој отпад се земјите од исток т.е земијите во кои владее сиромаштијата и безаконието.Ако беа толку евтини и им било дозволен влез во Америка и земијите од западот,зарем мислите дека они ќе го донесеја овде овој отпад.
-Четврто:Шубе ми е да купам нешто вакво.А и далеку од тоа дека овие производи се исти со оние на Сони,Панасоник итн.
Ајде по 12ти пат - деловите во QUART телевизорите се од LG и мислам од Samsung. Разлика од другите телевизори од слична цена - НЕМА.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Bev kaj komshijata televizorot e zakon I dobra e svetlinata na 3D dobar kvalitet ima skoro isto e so od LG

Sent from my TAB-PLAYTABPRO using Tapatalk 2 Beta-6
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
3D LED TV QUART 42" 3DLD42



  • Full HD LED 3D TV, 1920x1080p
  • Mega Dynamic Contrast
  • 450 cd/m2, 5ms
  • 2D to 3D conversion
  • HDMI x2, PC Input, S-Video, Scart
  • USB (DivX Movies, Photos, Music)
  • DVB-T, MPEG4

цена: 31.990 мкд dobar e ovoj??????????????
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Според мене ЗА ПАРИТЕ Е ОДЛИЧЕН !!!
 
Член од
12 април 2012
Мислења
11
Поени од реакции
0
Јас го зедов Квартот 42 3Д и можам да речам за од прв ден супер сум задоволен, тера од УСБ сите формати, 3Д-то си е одлично.
за 24.990 поубаво здравје.
Е сега ме интересира ако некој го има истиот или кој било друг од Кварт, да ми каже дали кај него се слуша некој шум?
Дали е тоа од тјунерот или од панелот стварно не знам...
Позз
 
Член од
12 април 2012
Мислења
11
Поени од реакции
0
Ја започнувам оваа тема за споделување искуства за сите што имаат некој телевизор од AMC-виот бренд Quart.
Позитивни страни, покрај цената, негативни страни на квалитетот и слични ствари се добредојдени.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Види вака сега, цената им е феноменална па исто така и квалитетот на телевизорите е феноменален, но во обратна смисла.

Колку пари, толку музика.

Да се разбереме, ако земаш телевизор, земи некој поскромен од Samsung, Panasonic, LG, ама јас ти гарантирам ќе земеш нешто добро. Не знам колку можеш да очекуваш од фирма како Quart која нуди Full HD + 3D и не знам колку пара наочари за 25000 денари?

 

Kajgana Shop

На врв Bottom