Punk vs Metal

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Во вкус не се мешам, ама металот е мноооогу по мелодична музика, по разновидна, по технички тешка! Со по квалитетни текстови! Јас сум само за метал! (и класика, а и џез не смета:)) :pipi:
Зависи на каков метал мислиш, ако мислиш на power и progressive тогаш да, помелодичен е металот. Ама како што има разлика помеѓу дет и power метал, така и кај панкерите има и помелодични и поагресивни бендови.

punk ama agresiven a ne ligav ko nekoi pevlivi sea sto se kaliforniski bendovi, znaci da e ko metalot u vokalite, znaci nema poveke nego podednakvo gi slusam dvata pravca ona sto spored moj vkus e dobro, da e brutalno, cvrsto, brzo!
Крастерите ми се многу закон, побрутално нема. :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
East Bay Hardcore punk највеќе ми лежи од панковите .Нешо од овој тип :

Ама покрај тоа , метал повеќе си почитувам и сакам. :)
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Ја свирам у панк бенд бе и шо???
Уствари и не се карајте бе панкери се металци шо не знаат да свират.
И крај..
Е ја и штетников метал поштуеме ама од свирење врска немаме и затоа у панк бенд свириме...Ама мн деебилски бенд е ова нашево
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Последново време слушам и панк и метал, ама сепак панкот ми е омилен.
 

bootboy

Skopje Bootboys!!!
Член од
29 декември 2008
Мислења
624
Поени од реакции
346
Ја свирам у панк бенд бе и шо???
Уствари и не се карајте бе панкери се металци шо не знаат да свират.
И крај..
Е ја и штетников метал поштуеме ама од свирење врска немаме и затоа у панк бенд свириме...Ама мн деебилски бенд е ова нашево
Ај кажи го панк бендот во кој ти "свириш"!!!?
И имаш храброст да го кажеш тоа на панкерите дека се металци што незнаат да свират?!?!
Опасен...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Пункерите се само премногу грди металци
друга разлика нема
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Punks not dead :salut:
Изгледа не ти ја кажале тажната вест... неќеле да те расплачат....

Панкот е мртов веќе 35 години... до сега веќе престана и да смрди на пцојсано. Го нема повеќе... замина... ојде да се сретне со создателот... почина по кратко боледување.
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Не е мртов, само многу е изменет, има се повеќе поп-"панк" групи што го немаат класичниот панк звук.
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
Панк!!!!!!! Ако не беше поквалитетен и постар од новиве метал срања шо ги слушате тоаш зш идоли на познатите и најдобрите Металика (нот) се Мисфитс? Дали солажине се толку квалитетни или сврзани се 5 скали? Дали некој воопшто ја сфаќат тежината на панк текстовите и воопшто панк движењето? Лесно е да кажите дека музиката е составена од три акорди и дека панкот е мртов.. Немат да е мртов се додека живеет некој шо го разбирет и го сакет тој правец! Ако не се појавувет на емтиви не значит дека немат нови квалитетни бендој туку дека имат незаинтересиран и слеп народ. Смрт за комерцијалата!:tapp:
 

TheButcher

Thrasher
Член од
8 август 2009
Мислења
78
Поени од реакции
4
Панк!!!!!!! Ако не беше поквалитетен и постар од новиве метал срања шо ги слушате тоаш зш идоли на познатите и најдобрите Металика (нот) се Мисфитс? Дали солажине се толку квалитетни или сврзани се 5 скали? Дали некој воопшто ја сфаќат тежината на панк текстовите и воопшто панк движењето? Лесно е да кажите дека музиката е составена од три акорди и дека панкот е мртов.. Немат да е мртов се додека живеет некој шо го разбирет и го сакет тој правец! Ако не се појавувет на емтиви не значит дека немат нови квалитетни бендој туку дека имат незаинтересиран и слеп народ. Смрт за комерцијалата!:tapp:
од каде ти е таа информација дека идоли на Металика се Мисфитс?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom