Problem so oklucuvanje

Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Zdravo neznam dali e za ovde temata posto ne se razbiram bas kompj. ne se oklucuva mi izleguva ova IMG_20200412_192628.jpg IMG_20200412_192643.jpg i nezz sto ponatamu ne saka da se okluci a kompjuterot e nad 10 god dokolku znae nekoj nesto ve molam za odgovor
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Zdravo neznam dali e za ovde temata posto ne se razbiram bas kompj. ne se oklucuva mi izleguva ova Прегледај го приврзокот 244477Прегледај го приврзокот 244478i nezz sto ponatamu ne saka da se okluci a kompjuterot e nad 10 god dokolku znae nekoj nesto ve molam za odgovor
Збирај 300 евриќи и купуј нов, редно е.

Колку време го остави вака и не реагира? Колку рестарти проба?
Најверојатно хард дискот ти рикнал. Изгаси го, извади ги каблите, отвори го куќиштето и пробај да го исклучиш хард дискот и да видиш кога ќе го пуштиш што ти вика.
Исто така не е лошо и да ја извадиш батеријата која ќе ја најдеш некаде на матичната плоча, да почекаш 1 минута и да ја вратиш пак.
Батеријата изгледа вака
1586713582972.png

Проблемов ти е 99.9% до харверот и ќе може само сервисер да ти го реши ако не си ти во можност да смениш хард диск и да пробаш со друг дали ќе се пушта, така да не очекувај тука решение.

Дур си внатре у куќиштето не е лошо и да провериш дали има многу прашина и дали сите кабли се поврзани убаво.
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Kako prvo ne laptop a pred 2 nedeli go nosev da go fornatirat i mamata mu ebaa a dosega 13 god nemase maka
Автоматски споено мислење:

Inaku pregi se okluci normalno i posle edno 3 casa otidov da go iskucam i stoese vaka a vo d imam vazni podatoci ako e mozno da mi se otideni
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Kako prvo ne laptop a pred 2 nedeli go nosev da go fornatirat i mamata mu ebaa a dosega 13 god nemase maka
Автоматски споено мислење:

Inaku pregi se okluci normalno i posle edno 3 casa otidov da go iskucam i stoese vaka a vo d imam vazni podatoci ako e mozno da mi se otideni
Оди дома на таа грав што ти вари да и викаш „како прво“.
Ако треба нешто да биде „како прво“ тоа е твојата неписменост која требало да исчезне навремено.
Инкаминг рејџ
ШТО БЕ КАКО ПРВО, ШТО? КОЈ РЕЧЕ ДЕКА Е ЛАПТОП???
ШТО ЗНАЧИ ТОА „НЕ ЛАПТОП“?
НЕ Е ЛАПТОП? ШТО АКО НЕ Е ЛАПТОП?
ТАКВА БАТЕРИЈА ИМААТ И ДЕСКТОП КОМПЈУТЕРИТЕ
СЕ НАДЕВАМ НЕМА ДА ГО РЕШИШ ПРОБЛЕМОВ И ХАРД ДИСКОТ ТИ ЦРКНАЛ BEYOND REPAIR И НЕМА ДА ГИ ВРАТИШ ПОДАТОЦИТЕ ШТО ТИ БИЛЕ ВАЖНИ

Оклучен еден.
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Оди дома на таа грав што ти вари да и викаш „како прво“.
Ако треба нешто да биде „како прво“ тоа е твојата неписменост која требало да исчезне навремено.
Инкаминг рејџ
ШТО БЕ КАКО ПРВО, ШТО? КОЈ РЕЧЕ ДЕКА Е ЛАПТОП???
ШТО ЗНАЧИ ТОА „НЕ ЛАПТОП“
НЕ Е ЛАПТОП? ШТО АКО НЕ Е ЛАПТОП?
ТАКВА БАТЕРИЈА ИМААТ И КОМПЈУТЕРИТЕ
СЕ НАДЕВАМ НЕМА ДА ГО РЕШИШ ПРОБЛЕМОВ И ХАРД ДИСКОТ ТИ ЦРКНАЛ BEYOND REPAIR И НЕМА ДА ГИ ВРАТИШ ПОДАТОЦИТЕ ШТО ТИ БИЛЕ ВАЖНИ
Izvini vo sekoj slucaj ne mi bese namerata da te navredam rabotava e sto nesum bas vo ovie raboti i ne mi se jasni izvini uste ednas
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Izvini vo sekoj slucaj ne mi bese namerata da te navredam rabotava e sto nesum bas vo ovie raboti i ne mi se jasni izvini uste ednas
Како и да е, ти посочив повеќе работи што да направиш.
Не пишувај додека не ги пробаш сите тие работи.
На крај краева јави му се на тој што ти го правел.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Јас мислам дека е матичната е капут или сервисер нека поправи ако можат
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2013
Мислења
3.977
Поени од реакции
11.840
Kako prvo ne laptop a pred 2 nedeli go nosev da go fornatirat i mamata mu ebaa a dosega 13 god nemase maka
Автоматски споено мислење:

Inaku pregi se okluci normalno i posle edno 3 casa otidov da go iskucam i stoese vaka a vo d imam vazni podatoci ako e mozno da mi se otideni
Иди натепај го тој шо ти форматирал, нема да го реши проблемот, ама барем подобро ќе се осеќаш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Лол, ако е точно дека е стар 13 години... и да го поправиш, колку уште ќе тера чудово? 3 дена? Повеќе пари ќе се изнафрлаш по сервиси.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
има чистење на Лаптоп, нпр со Реинбов правосмукалка ,има едно тенко цевче за дување па во шкргите однадвор, а најдобро на тераса... или уште подобро било кога бил во сервис лаптопот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom