Problem so Ford Ecosport

Член од
12 јуни 2021
Мислења
24
Поени од реакции
24
Pozdrav

Kupiv Ford Ecosport 2022 i mi se pojavi voda na leva strana na tapacirot..Mi pojavuva samo koga vrne,na perenje nema nisto..

Pod garancija e,go odnesov na servis prelepija lajsnata za drzaci no pak ist problem...

Dali nekoj imal problem vakov ? Sovet? Mislenje ?
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20240307_121516_Photos.jpg
 

Attachments

Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Враќај назад пак во сервис, се што и да правиш на своја рака ќе ти ја анулира гаранцијата.
Форд иначе си се познати како едни од полоши од аспект на корисничка поддршка и услуга во нивните сервиси.

Дел сум од британска група за Форд Мондео 5ка на фејсбук и не знаеш какви све патешествија имаат низ салоните. Побарај дали има Ford Ecosport UK група на фб и таму прашај може да е чест проблем како кај Мондео 5ката што е куќиштето за термостат, што генијалците од Форд го дизајнирале пластично да бидне.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.738
Pozdrav

Kupiv Ford Ecosport 2022 i mi se pojavi voda na leva strana na tapacirot..Mi pojavuva samo koga vrne,na perenje nema nisto..

Pod garancija e,go odnesov na servis prelepija lajsnata za drzaci no pak ist problem...

Dali nekoj imal problem vakov ? Sovet? Mislenje ?
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 408936
Mene mi se chini deka techi pokraj dihtongot od Vratata ili pak na toa lajsnite tie dupkite gore mozhebi se probusheni do kraj. Najdobro sam da si testirash so crevo voda. Pishtash na edno mesto pola saat i chkash da vidish dali ce pushti. Ako ne na slednoto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom