Primera Division

Кој е најдобар фудбалски тим во Шпанија?


  • Вкупно гласачи
    293
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Местат а ?
во тоа време се биле глупи, ајде сега нека местат па да видиме како ке летат како јуве во 2 лига..

п.с можеби не се некои, можеби се сите титули освоени на таков начин во тоа време:toe:
Bre bre i glupi gi napraj site sea.Aman be napred tehnologijava pukna a?ccc.Ti mislis ako se crno belo snimkite glupi se igracite a?hahahahhahahah

Како ќе кажи кралот така е.
Зато кутрите од КАталонија и Баскија си барат независност. :(
Abe kutri kutri od Baskija ETA od kaj e?Katalonija vo Andora :kesa:
 
F

fantomX

Гостин
Франциско Франко живеел до 1975 година.
http://en.wikipedia.org/wiki/Francisco_Franco


Болдираните се во времето на франко, пребројте ги и нив и останатите посебно.

Трофеите на Реал:
1931-32, 1932-33, 1953-54, 1954-55, 1956-57, 1957-58, 1958-59, 1960-61, 1961-62, 1962-63, 1963-64, 1964-65, 1966-67, 1967-68, 1968-69, 1971-72, 1974-75, 1975-76, 1977-78, 1978-79, 1979-80, 1985-86, 1986-87, 1987-88, 1988-89, 1989-90, 1994-95, 1996-97, 2000-01, 2002-03, 2006-07. http://en.wikipedia.org/wiki/Real_Madrid#Major_trophies


Трофеите на Барселона:

La Liga Champions: 18
  • 1929, 1945, 1948, 1949, 1952, 1953, 1959, 1960, 1974, 1985, 1991, 1992, 1993, 1994, 1998, 1999, 2005, 2006
http://en.wikipedia.org/wiki/FC_Barcelona#Domestic_Competitions


Пребројте и не кажувакте прикажни, реал бил шампион во времето на франко а барселона ништо не можела да направи:wink:
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
Ако веќе го мешате и времето на франко, добро.
Во времето на франко(до 1975, неговата смрт) реал освоил 16 од 30те титули, а барселона 9 од нејзините 18. И сега? Шо е проблемов? И тогаш и после франко реал освојувал титули, и ќе освојува а барселона пола титули ги освоила тогаш и пак велите барселона не можела титула од франко да освои?!?!
Проверете на википедија и ќе видите

pa toa samo go dokazuva duhot na Barca:pipi: zamisli samo da si pod presija postojano, da ne smees da si go zboruvas sopsvetniot jazik, da ti frlaat BOMBI (mislam deka na stadion deka ja frlile), da ti ubijat pretsedatel na klub itn.
moras da priznaes, toa bile vonredni uslovi, ama sepak Barca e
more than a club
sega ja sfakas izrekava, ne e od kurtasak staena, razbiras:wink:
a za Real, ima zasluzeni mng trofei, ne vikam ne, samo preku glava mi e od toa "nie sme najtrofejniot klub", treba da se priznae deka na drg klubovi ne im bilo lesno ni vo godinite posle Franko, zadolzeni, bez igraci, sekoe golemo ime se plasi da igra za klub koj e pod takov tretman
ama aj dosta stvarno, mozam do utre da diskutiram, a ova vrakane nazad me umoruva
 
F

fantomX

Гостин
pa toa samo go dokazuva duhot na Barca:pipi: zamisli samo da si pod presija postojano, da ne smees da si go zboruvas sopsvetniot jazik, da ti frlaat BOMBI (mislam deka na stadion deka ja frlile), da ti ubijat pretsedatel na klub itn.
moras da priznaes, toa bile vonredni uslovi, ama sepak Barca e
more than a club
sega ja sfakas izrekava, ne e od kurtasak staena, razbiras:wink:
a za Real, ima zasluzeni mng trofei, ne vikam ne, samo preku glava mi e od toa "nie sme najtrofejniot klub", treba da se priznae deka na drg klubovi ne im bilo lesno ni vo godinite posle Franko, zadolzeni, bez igraci, sekoe golemo ime se plasi da igra za klub koj e pod takov tretman
ama aj dosta stvarno, mozam do utre da diskutiram, a ova vrakane nazad me umoruva
И триесет години по франко пак не можат и нема да ги досигнат рекордите на реал:toe:
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
ejjjjjj, bas TOA najde da go citiras?!!!!
BRAVO, dokaz deka si vistinski madridsta, ignoriras se sto ne ti odgovara
mozes mirno da spies vecerva, ti tece kralska krv, veruvaj
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Epa so da ti prajme toa e stvarnost.Nekomu mu boli glavata koga go slusa toa ama trebase da si naviknat do sea.
TEST123.REAL najtrofeen klub.Boli pak?
Другар, од кога си ти роден Реал има освоено седум титули...зато то што си е историја си е историја(само навивачите си се гордеат на тоа)...све се заборава кога ке дојде најголемото светско дерби Барса-Реал...то се гледа, а не титулите што се освоени кога ни мајкати ни таткоти не биле родени...
 
V

Viktoranius

Гостин
Bre bre i glupi gi napraj site sea.Aman be napred tehnologijava pukna a?ccc.Ti mislis ako se crno belo snimkite glupi se igracite a?hahahahhahahah


Не викам глупи за играчите или за технологијата...викам дека се биле глупи од шпанската фудбалска федерација бидејки не гледала дека местат утакмици ....разбираш сега? :pusk:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
сегде местат утакмици... ај да не забегуваме , сепак ова е само за Primera Division:pipi:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе тоа нема врска колку има Реал освоено титули од кога сме се родиле разберете. Значи за тие што се родени пред 2-3 год. не важат прошлите титули а? Аман не се ваѓајте со тоа веќе, колку имаат толку важно се бројат, не е важно дали сме биле родени или не!
 
F

fantomX

Гостин
ejjjjjj, bas TOA najde da go citiras?!!!!
BRAVO, dokaz deka si vistinski madridsta, ignoriras se sto ne ti odgovara
mozes mirno da spies vecerva, ti tece kralska krv, veruvaj
Тебе пак не ти се допаѓа тоа што и по тој франко шо го кажуваш, пак Барселона има дупло помалку трофеи од Реал, а ти ми кажуваш голем бил духот на Барселона. Затоа не кажувај глупости, и тебе не ти одговараше тоа па најде друга „рачка“ за да се извадиш:toe:
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
Тебе пак не ти се допаѓа тоа што и по тој франко шо го кажуваш, пак Барселона има дупло помалку трофеи од Реал, а ти ми кажуваш голем бил духот на Барселона. Затоа не кажувај глупости, и тебе не ти одговараше тоа па најде друга „рачка“ за да се извадиш:toe:

ova e delot pod postot kaj sto odgovoriv za po toj franko

ne im bilo lesno ni vo godinite posle Franko, zadolzeni, bez igraci, sekoe golemo ime se plasi da igra za klub koj e pod takov tretman


gledas deka imas odgovor i za toa sto ne mi odgovara, ama aj dosta veke, stvarno, nema da se razbereme
iskreno cestitam za cesno osvoenite tituli i prijatno:helou:
 
F

fantomX

Гостин
ova e delot pod postot kaj sto odgovoriv za po toj franko
gledas deka imas odgovor i za toa sto ne mi odgovara, ama aj dosta veke, stvarno, nema da se razbereme
iskreno cestitam za cesno osvoenite tituli i prijatno:helou:
И 30 години по тој франко пак реал си е шампион. Да ен се чуствува уште неговото влијание?
арно велиш, Реал си е шампион 30 пати досега, џабе дискутираме:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom