Primera Division

Кој е најдобар фудбалски тим во Шпанија?


  • Вкупно гласачи
    293
Статус
Затворена за нови мислења.

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
Да ама од кога ??
Сигурно од времето на Пеле кога играл за реал :pos2: :pos2: :pos2:
greska be drugarce, trebase da pises od vremeto na Franko

ama aj da ne posnuvame zosto ke treba da otvoram nova tema i 100 str da napisam za toa kako se osvoeni tie tituli
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
greska be drugarce, trebase da pises od vremeto na Franko

ama aj da ne posnuvame zosto ke treba da otvoram nova tema i 100 str da napisam za toa kako se osvoeni tie tituli
Е како бе ајде кажи чим си ти толку паметен?!?! Ајде трај криво ви е па сега ова она, освоени биле одамна, што ме боли мене кога се освоени, важно Реал Мадрид ги освојувал така? Ако се Барса толку што не освојувале тие? Тие сега неможат а не порано!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
greska be drugarce, trebase da pises od vremeto na Franko

ama aj da ne posnuvame zosto ke treba da otvoram nova tema i 100 str da napisam za toa kako se osvoeni tie tituli
E kako be kako site so igrale taka i Real.Aj sea po 100 godini da ne se racunaat titulive segasni da ne sakas...
Od krivo ke pozelenite bre site more sozemetese malku.Site gledate fudbal poslednive 2 sezoni u znaete za Barsa a ne znaete krizata so srbinot na kormiloto doma koa gubese od Malorca po 5-1:tapp:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
E kako be kako site so igrale taka i Real.Aj sea po 100 godini da ne se racunaat titulive segasni da ne sakas...
Od krivo ke pozelenite bre site more sozemetese malku.Site gledate fudbal poslednive 2 sezoni u znaete za Barsa a ne znaete krizata so srbinot na kormiloto doma koa gubese od Malorca po 5-1:tapp:
За ова ти давам рака. Нека си знаат малку и за себе, а не сите што навиваат за Барса (мислам не сите ама 70%) навиваат од кога дојде Роналдињо, Ето, Меси итн. и сега ќе ми кажуваат ова она за Барса. Ај ви се молам. Очигледно дека вие само за Реал ја знаете историјата, а навивате за Барса хах! А тој Радомир Антиќ беше тренерот така?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
За ова ти давам рака. Нека си знаат малку и за себе, а не сите што навиваат за Барса (мислам не сите ама 70%) навиваат од кога дојде Роналдињо, Ето, Меси итн. и сега ќе ми кажуваат ова она за Барса. Ај ви се молам. Очигледно дека вие само за Реал ја знаете историјата, а навивате за Барса хах! А тој Радомир Антиќ беше тренерот така?
Mislam posle na Celta so bese..
 
F

fantomX

Гостин
E kako be kako site so igrale taka i Real.Aj sea po 100 godini da ne se racunaat titulive segasni da ne sakas...
Od krivo ke pozelenite bre site more sozemetese malku.Site gledate fudbal poslednive 2 sezoni u znaete za Barsa a ne znaete krizata so srbinot na kormiloto doma koa gubese od Malorca po 5-1:tapp:
Е, на Камп Ноу, 90 илјади луѓе му мафтаа со бели шамифчиња на раководството. Кој ли само „јунак“ беше тогаш за Барселона?:pos2:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
За ова ти давам рака. Нека си знаат малку и за себе, а не сите што навиваат за Барса (мислам не сите ама 70%) навиваат од кога дојде Роналдињо, Ето, Меси итн. и сега ќе ми кажуваат ова она за Барса. Ај ви се молам. Очигледно дека вие само за Реал ја знаете историјата, а навивате за Барса хах! А тој Радомир Антиќ беше тренерот така?
Гледам од кај '90та наваму. оттогаш сме 8-5 во титули :back:
Ако имаш слушнато тимот во кој играја Ромарио, Стоичков, Гојкочеа, Зубизарета, Алберт Ферер, Мигел Надал (чичкому на Рафа), Јозеф Гвардиола, Де Ла Пена ....

P.s Тој србинот има појќе сезони поминато во мадрид отколку во Барса.
а во Барса беше да пополнува позиција дур не се најди поарно решение по замената на ван Гааал(леле ама го нејќеф):pipi:
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
E kako be kako site so igrale taka i Real.Aj sea po 100 godini da ne se racunaat titulive segasni da ne sakas...
Od krivo ke pozelenite bre site more sozemetese malku.Site gledate fudbal poslednive 2 sezoni u znaete za Barsa a ne znaete krizata so srbinot na kormiloto doma koa gubese od Malorca po 5-1:tapp:

izvini bratce ama fudbal gledam mnoooogu poveke od 2 god, a i bez toa sakam da ja znam cela istorija na mojot klub, sto ocigledno e deka ti ne ja znaes na tvojot:nenene: inaku ke znase deka ne bilo isto za real i za drugite klubovi vo erata na franko
samo eden fakt
In 1943, at Les Corts, for the first leg of the semi-finals of the Copa del Rey against Real Madrid, the result was a 3-0 win for Barça. Before the second leg, Barcelona's players were threatened to a changing room visit from Franco's director of state security. He 'reminded' them that they were only playing due to the 'generosity of the regime'. Madrid side won that game 11-1.
ete kako se osvoeni nekoi tituli na Real, ama nema veze

 
F

fantomX

Гостин
izvini bratce ama fudbal gledam mnoooogu poveke od 2 god, a i bez toa sakam da ja znam cela istorija na mojot klub, sto ocigledno e deka ti ne ja znaes na tvojot:nenene: inaku ke znase deka ne bilo isto za real i za drugite klubovi vo erata na franko
samo eden fakt
In 1943, at Les Corts, for the first leg of the semi-finals of the Copa del Rey against Real Madrid, the result was a 3-0 win for Barça. Before the second leg, Barcelona's players were threatened to a changing room visit from Franco's director of state security. He 'reminded' them that they were only playing due to the 'generosity of the regime'. Madrid side won that game 11-1.
ete kako se osvoeni nekoi tituli na Real, ama nema veze
Од кај ти е извадоков?
 
F

fantomX

Гостин
Ако веќе го мешате и времето на франко, добро.
Во времето на франко(до 1975, неговата смрт) реал освоил 16 од 30те титули, а барселона 9 од нејзините 18. И сега? Шо е проблемов? И тогаш и после франко реал освојувал титули, и ќе освојува а барселона пола титули ги освоила тогаш и пак велите барселона не можела титула од франко да освои?!?!
Проверете на википедија и ќе видите
 
V

Viktoranius

Гостин
izvini bratce ama fudbal gledam mnoooogu poveke od 2 god, a i bez toa sakam da ja znam cela istorija na mojot klub, sto ocigledno e deka ti ne ja znaes na tvojot:nenene: inaku ke znase deka ne bilo isto za real i za drugite klubovi vo erata na franko
samo eden fakt
In 1943, at Les Corts, for the first leg of the semi-finals of the Copa del Rey against Real Madrid, the result was a 3-0 win for Barça. Before the second leg, Barcelona's players were threatened to a changing room visit from Franco's director of state security. He 'reminded' them that they were only playing due to the 'generosity of the regime'. Madrid side won that game 11-1.
ete kako se osvoeni nekoi tituli na Real, ama nema veze
Местат а ?
во тоа време се биле глупи, ајде сега нека местат па да видиме како ке летат како јуве во 2 лига..

п.с можеби не се некои, можеби се сите титули освоени на таков начин во тоа време:toe:
 
F

fantomX

Гостин
Местат а ?
во тоа време се биле глупи, ајде сега нека местат па да видиме како ке летат како јуве во 2 лига..

п.с можеби не се некои, можеби се сите титули освоени на таков начин во тоа време:toe:
Ако веќе го мешате и времето на франко, добро.
Во времето на франко(до 1975, неговата смрт) реал освоил 16 од 30те титули, а барселона 9 од нејзините 18. И сега? Шо е проблемов? И тогаш и после франко реал освојувал титули, и ќе освојува а барселона пола титули ги освоила тогаш и пак велите барселона не можела титула од франко да освои?!?!
Проверете на википедија и ќе видите
Не ти се гледа некако, а?:toe:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Како ќе кажи кралот така е.
Зато кутрите од КАталонија и Баскија си барат независност. :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom