Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.157
Поени од реакции
11.580
Тотенхем и менталитет во битни утакмици :icon_mrgr:
Абе нив свети Мурињо кој ги опраи без бајачки колективите на Рома, Јунајтед и Реал кога беше млатен од Барса на секиј фронт и страдаа од уплав и претрпен страв, не ги управи психички и кажа дека цел колектив има менталитет на губитник, не сега со овја Пастергоколхулгиу ќе пркнеле.
Премија е ова за нив.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.332
Поени од реакции
16.923
Да ти се плукнам Сон во тие очите криви
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Заслужено ќе си освојат 3-та по ред Сити, машини се, камо некогаш Арсенал да го достигне ова ниво
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.323
Поени од реакции
3.152
Честитки до Сон што ги погреба надежите на сите фанови на фудбалот. :bravobe:
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
454
Поени од реакции
1.503
Ajde da se nadame deka sledna Mojs ke im presudi kako sto im presudi i na Arsenal, golemiot David Mojs.
Na Arsenal nikoj ne im e kriv sto u dve nedeli si ja ebaa sezonata so Vest Hem i Villa. Prejaki se City za da kikas taka nezrelo vo tesna bitka za titula.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.332
Поени од реакции
16.923
Заслужено ќе си освојат 3-та по ред Сити, машини се, камо некогаш Арсенал да го достигне ова ниво
Четврта, али добро оправдано не ти е и тебе добро после зицерот на Сон
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.864
Поени од реакции
1.301
Време е Пеп да си оди во друга екипа :icon_mrgr:
Нема смисла, те пушта да се залашеж дека ќе освоиш титула и после ти го ебува цел нервен систем. :coffee:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.353
Поени од реакции
42.226
Заслужено ќе си освојат 3-та по ред Сити, машини се, камо некогаш Арсенал да го достигне ова ниво
4ta po red, sto ke gi napravi prvi u istorija na PL sto uspeale vo toa.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
946
Поени од реакции
1.017
Заслужена титула за Сити. Денес одиграа лошо и победија.
Сон прав капитен знаеше дека е подобро да не даде гол.:kezec:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.489
Поени од реакции
5.515
Ajde da se nadame deka sledna Mojs ke im presudi kako sto im presudi i na Arsenal, golemiot David Mojs.
Na Arsenal nikoj ne im e kriv sto u dve nedeli si ja ebaa sezonata so Vest Hem i Villa. Prejaki se City za da kikas taka nezrelo vo tesna bitka za titula.
Најјако ќе биде ако Мојс излезе бабушот што им зема на Арсенал титулата им ја даде на Сити, за на крај во последно коло да им ја земе на Сити и да им ја даде на Арсенал.... чД
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.157
Поени од реакции
11.580
Заслужено ќе си освојат 3-та по ред Сити, машини се, камо некогаш Арсенал да го достигне ова ниво
Блиску сте и вие. Неверојатна сезона. Фали искуство кое ќе си се стекне со време.

Само да. Мастермајнд е Гвардиола.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom