Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.189
Поени од реакции
3.527
Сити и од Вулвс изгуби ако така гледаш, но ситуацата не беше иста, тоа беше во првиот дел од сезоната.
Арсенал имаше прилика на 5 кола до крај со победа дома против Вила да избие на прво место и да има предност врз конкурентите.
Да ама Вила се четврто место на табела, а не аутсајдери. Секој секого може да победи во лигава, сега Сити што има најјак прв состав и еден куп квалитетни измени е друг муабет.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
843
Поени од реакции
924
Да ама Вила се четврто место на табела, а не аутсајдери. Секој секого може да победи во лигава, сега Сити што има најјак прв состав и еден куп квалитетни измени е друг муабет.
Секој секого може да победи, но тим што се бори за титула и киксне дома кога треба да го преземе врвот на 4-5 кола до крај е чисто ботлање.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.189
Поени од реакции
3.527
Секој секого може да победи, но тим што се бори за титула и киксне дома кога треба да го преземе врвот на 4-5 кола до крај е чисто ботлање.
Ама како може да е кикс ако загубиш од Вила? Тврда екипа се, не се за потценување. Не може сѐ да победат до крај и тоа е тоа. А ако кикснеа со Вила во прво коло, а после тепаа сѐ до крај и не освојат сепак?

Сити се прејаки, тоа што Арсенал губи од Вила дома не е кикс како што сакаш да го претставиш. Арсенал нити има први 11 како Сити, нити пак има клупа како нив. Така да на Арсенал сезонава и второ место ќе им е успех. А ако освојат, ќе се надминат самите себе.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
843
Поени од реакции
924
Ама како може да е кикс ако загубиш од Вила? Тврда екипа се, не се за потценување. Не може сѐ да победат до крај и тоа е тоа. А ако кикснеа со Вила во прво коло, а после тепаа сѐ до крај и не освојат сепак?

Сити се прејаки, тоа што Арсенал губи од Вила дома не е кикс како што сакаш да го претставиш. Арсенал нити има први 11 како Сити, нити пак има клупа како нив. Така да на Арсенал сезонава и второ место ќе им е успех. А ако освојат, ќе се надминат самите себе.
Епа убаво ако им е успех и второ. Тогаш не се ботлери, се извињавам
 
Член од
20 април 2023
Мислења
789
Поени од реакции
1.884
Ама како може да е кикс ако загубиш од Вила? Тврда екипа се, не се за потценување. Не може сѐ да победат до крај и тоа е тоа. А ако кикснеа со Вила во прво коло, а после тепаа сѐ до крај и не освојат сепак?

Сити се прејаки, тоа што Арсенал губи од Вила дома не е кикс како што сакаш да го претставиш. Арсенал нити има први 11 како Сити, нити пак има клупа како нив. Така да на Арсенал сезонава и второ место ќе им е успех. А ако освојат, ќе се надминат самите себе.
epa ako siti se prejaki, ne plachete togash i ne barajte titula :icon_lol:
a muabetov deka ne e kiks mozebi kje beshe validen pred 10 godini, sega sekoe gubenje poen e kiks. shitty go krena standardot za shampion za 3 nivoa
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.189
Поени од реакции
3.527
Епа убаво ако им е успех и второ. Тогаш не се ботлери, се извињавам
Ти за кој навиваш? Твојот тим никогаш не бил втор, кога во конкуренција го има можеби најдобриот тим во последните 15 години? Не е дека Сити има 10 порази и 7 нерешени, 50 бода во лига, па Арсенал има 49 бода. Туку моментално разликата е 83-82 со тоа што Сити има натпревар помалку.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.656
Поени од реакции
62.987
Што знам. За мене е неуспех ако си имал шанса да отидеш на врвот, а не си ја победил дома Астон Вила без Даглас Луиз, и два дена повеќе одмор. Ботлање е прејак збор, ама е неуспех. Јас сум и понатака на мислењето дека Арсенал требаше да иде на победа против Сити на гостувањето, зашто Арсенал беше во луда форма, а Сити едвај тепаа тој период. Сега Сити влегоа во серија, немаат ЛШ, и ке се фокусираат само на лигата.

За контекст, дали целата сезона на Арсенал ке е неуспешна, иако не земаа никаков трофеј? Не, зашто гледаме како играат по Нова Година. Проблемот е што од другата страна на рингот имаат подмачкана машинерија која не знае да изгуби кога е најважно, и иако цела сезона играат без класичен лев бек, класично десно крило, Халанд во падни стани форма, Де Брујне повреден бајаги, пак е се во нивни раце.

На крај на сезоната лани мислев дека оваа сезона Арсенал ке се мачи во лигата, заради ЛШ, ама пријатно ме изненадија. Се надевам дека Сити ке киксне до крај, зашто досадни се веќе.
 
Последно уредено:
Член од
21 април 2024
Мислења
49
Поени од реакции
34
Што знам. За мене е неуспех ако си имал шанса да отидеш на врвот, а не си ја победил дома Астон Вила без Даглас Луиз, и два дена повеќе одмор. Ботлање е прејак збор, ама е неуспех. Јас сум и понатака на мислењето дека Арсенал требаше да иде на победа против Сити на гостувањето, зашто Арсенал беше во луда форма, а Сити едвај тепаа тој период. Сега Сити влегоа во серија, немаат ЛШ, и ке се фокусираат само на лигата.

За контекст, дали целата сезона на Арсенал ке е неуспешна, иако не земаа никаков трофеј? Не, зашто гледаме како играат по Нова Година. Проблемот е што од другата страна на рингот имаат подмачкана машинерија која не знае да изгуби кога е најважно, и иако цела сезона играат без класичен лев бек, класично лево крило, Халанд во падни стани форма, Де Брујне повреден бајаги, пак е се во нивни раце.

На крај на сезоната лани мислев дека оваа сезона Арсенал ке се мачи во лигата, заради ЛШ, ама пријатно ме изненадија. Се надевам дека Сити ке киксне до крај, зашто досадни се веќе.

Ќе киксне ко че врбата роди грозје...не го испушта ова сити до крај особено ако го тепаат фулам у сабота,страчките лесно ќе ја дадат у вторник така да 4та титула по ред се насмевнува веќе...ИСТОРИЈА !
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
416
Поени од реакции
1.411
Што знам. За мене е неуспех ако си имал шанса да отидеш на врвот, а не си ја победил дома Астон Вила без Даглас Луиз, и два дена повеќе одмор. Ботлање е прејак збор, ама е неуспех. Јас сум и понатака на мислењето дека Арсенал требаше да иде на победа против Сити на гостувањето, зашто Арсенал беше во луда форма, а Сити едвај тепаа тој период. Сега Сити влегоа во серија, немаат ЛШ, и ке се фокусираат само на лигата.

За контекст, дали целата сезона на Арсенал ке е неуспешна, иако не земаа никаков трофеј? Не, зашто гледаме како играат по Нова Година. Проблемот е што од другата страна на рингот имаат подмачкана машинерија која не знае да изгуби кога е најважно, и иако цела сезона играат без класичен лев бек, класично лево крило, Халанд во падни стани форма, Де Брујне повреден бајаги, пак е се во нивни раце.

На крај на сезоната лани мислев дека оваа сезона Арсенал ке се мачи во лигата, заради ЛШ, ама пријатно ме изненадија. Се надевам дека Сити ке киксне до крај, зашто досадни се веќе.
За мене е неуспех затоа што од Астон Вила и Вест Хем не изгубија зошто се полош тим или сплет на околности него онака изгорија од притисок и беше евидентно од прва минута дека ќе им се деси потоп. Веќе немаат изговори, имаат вложено многу пари, костурот игра неколку сезони, ни за Артета нема изговори да ти гази тимот цела сезона, највеќе голови имаат, убедливо најдобар фудбал и во две утакмици кога се крши, ти излагаш со смкнати гаќи.
Неуспех е, тоа што играле добар фудбал не го крие факти дека кога ТРЕБАШЕ да се конкурентни и да покажат менталитет, се посраа. Нека си се тешат нивни фанови со добра игра, многу дадени голови и дека Сити им бил ривал, титулата беше во нивни раце, имаа предност.
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
148
Поени од реакции
148
Ќе киксне ко че врбата роди грозје...не го испушта ова сити до крај особено ако го тепаат фулам у сабота,страчките лесно ќе ја дадат у вторник така да 4та титула по ред се насмевнува веќе...ИСТОРИЈА !
Има причини зошто никој во историјата на ПЛ не стигнал до 4 со ред. Баш тоа ја правеше интересна за гледање. Тоа за 4 титули по ред не кажува дека Сити се прејјаки, напротив, кажува доста за лигата дека не е доволно компетитивна и нема баш некоја конкуренција (односно има нелојална конкуренција). И Баерн и ПСЖ освојувале 4 со ред ама нивната лига и "фармерска". Епа баш поради Сити и неважењето на ФФП за нив и ПЛ полека станува таква.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Постирај ја таблева во темата за ПЛ
Еве ајде ја :D
1715288533420.png


Секоја чест за Вест Хем што играа четврток-недела и пак се последно место. Сити имаат долга клупа и Пеп често ротира, башка се про во секој департмент. Другиве екипи се екипи што горе доле се борат за опстаок или генерално играат од недела за недела па не е до толку изненадување дека овие што играа во Европа се погоре.
Освен Челзи и Тотенхем што ваљда се тепаат на тренинг па не им мења тоа што не играт во Европа :D
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
416
Поени од реакции
1.411
Јас од темава знам дека Јунајтед е со највеќе повреди и ради тоа неможат да пркнат.
 
Член од
17 јуни 2022
Мислења
98
Поени од реакции
319
Еве ајде ја :D
Прегледај го приврзокот 416405


Секоја чест за Вест Хем што играа четврток-недела и пак се последно место. Сити имаат долга клупа и Пеп често ротира, башка се про во секој департмент. Другиве екипи се екипи што горе доле се борат за опстаок или генерално играат од недела за недела па не е до толку изненадување дека овие што играа во Европа се погоре.
Освен Челзи и Тотенхем што ваљда се тепаат на тренинг па не им мења тоа што не играт во Европа :D
Јас од темава знам дека Јунајтед е со највеќе повреди и ради тоа неможат да пркнат.
Немојте и вие вака сега со овие невалидни статистики од некој си трансфермаркт таму, сега ќе дојде Данте и ќе каже дека статистикава е од првата недела на сезоната и дека оттогаш Јунајтед имале газилион повреди и ќе ви пушти најнов извор на информации каде Јунајтед се први, а добро де, може и нема да ви пушти. :(

А да исто така и тие пропуштени утакмици не се никаков репер за повредите и е небитна статистика, битно Јунајтед имал најголем проблем со повредите, несреќниците тие жални, да се немало до толку среќа стварно не ми е јасно, тешки баксузи се.
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2015
Мислења
856
Поени од реакции
453
Еве ајде ја :D
Прегледај го приврзокот 416405


Секоја чест за Вест Хем што играа четврток-недела и пак се последно место. Сити имаат долга клупа и Пеп често ротира, башка се про во секој департмент. Другиве екипи се екипи што горе доле се борат за опстаок или генерално играат од недела за недела па не е до толку изненадување дека овие што играа во Европа се погоре.
Освен Челзи и Тотенхем што ваљда се тепаат на тренинг па не им мења тоа што не играт во Европа :D
Колку од повредите (за клубовите при врвот на табелата) се кај битни играчи, а не кај играчи земени на кило?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom