Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.065
Поени од реакции
7.568
Што знам ја за Топ 4/5 ќе сте се бореле и ФА куп ќе освајате.:LOL:

Не ги гледав со Лутон, ги гледав со Вулвс и Вила и изгледаа како да кренаа форма. Ова денес беше класика Јунајтед од пред Нова Година.
За топ 4 и 5 и се бориме али тоа не го рачинам за успех со кој што треба да се дигаш и да се фалиш.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.027
Поени од реакции
1.111
За топ 4 и 5 и се бориме али тоа не го рачинам за успех со кој што треба да се дигаш и да се фалиш.
Зш да не? Со победа ќе имавте шанси за Топ 5 што е и успех како ви почна сезоната. Сега со поразов и наредно коло кога ќе ви пукне петарда Сити ете ве пак на средина на табела.:LOL:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.065
Поени од реакции
7.568
Зш да не? Со победа ќе имавте шанси за Топ 5 што е и успех како ви почна сезоната. Сега со поразов и наредно коло кога ќе ви пукне петарда Сити ете ве пак на средина на табела.:LOL:
Зш е факт дека не е успех.
Шанси за 5 место имаме за 4 тешко и да победевме, а за мид тејбл далеку сме то вас ви е поблиску.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.027
Поени од реакции
1.111
Зш е факт дека не е успех.
Шанси за 5 место имаме за 4 тешко и да победевме, а за мид тејбл далеку сме то вас ви е поблиску.
Не сте, не си свесен колку сте блиску. На следните утакмици ќе ти биде појасно.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.481
Поени од реакции
2.544
Зш е факт дека не е успех.
Шанси за 5 место имаме за 4 тешко и да победевме, а за мид тејбл далеку сме то вас ви е поблиску.
Сте му ја ебале мајката чим сте почнале со Челси да се тешите :icon_lol:
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.228
Поени од реакции
3.698
А добро како е можно од 2013 навака секоја сезона да им фалат по 4-5 играчи од прв состав плус резерви? На сите трансфери, на сите фрлени пари до сега, на сите исхајпани ѕвезди, почнувајќи од Марсијал, пак секоја година им фалат ист број или повеќе играчи. 11 години без титула, освен една сезона кај што завршија втори, другото е резил.

Треба целосна реконструкција, и повредите не се изговор за вакви мизерни изданија.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.820
Поени од реакции
63.440
А добро како е можно од 2013 навака секоја сезона да им фалат по 4-5 играчи од прв состав плус резерви? На сите трансфери, на сите фрлени пари до сега, на сите исхајпани ѕвезди, почнувајќи од Марсијал, пак секоја година им фалат ист број или повеќе играчи. 11 години без титула, освен една сезона кај што завршија втори, другото е резил.

Треба целосна реконструкција, и повредите не се изговор за вакви мизерни изданија.
Па кој вика дека не треба реконструкција? :D
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.228
Поени од реакции
3.698
Па кој вика дека не треба реконструкција? :D
Па освен можеби ти, другите сите имаат различно мислење, зависи од изданието на вашиот тим. Ќе победите 2:1 на шашма, топ се супер, само уште едно крило, еден бек и замена за Онана.

Ќе изгубите 1-2 разлика од бош тим, ги пцуете сите фејл играчи од Харгривс навака.

Чудното е што кога ќе се потпише некој играч, одма добива поддршка дека тој е следниот незнамсикој, и освен Хојлунд што некако двои, другите сите се чист промашај. Санчо, Мегваер, Ентони, Мартинез (ради повредите), и еден куп други што се вртат во тимот.

Мегваер полека ја враќа самодовербата, и мислам дека ако отиде во некој клуб од средина на табела, ќе биде пак ѕверот од Лестер. Во Јунајтед ги јаде притисок и токсична средина. Белингем Родриго и Мбапе да ги земете мислам дека ќе играат како фатени во нозете.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.065
Поени од реакции
7.568
А добро како е можно од 2013 навака секоја сезона да им фалат по 4-5 играчи од прв состав плус резерви? На сите трансфери, на сите фрлени пари до сега, на сите исхајпани ѕвезди, почнувајќи од Марсијал, пак секоја година им фалат ист број или повеќе играчи. 11 години без титула, освен една сезона кај што завршија втори, другото е резил.

Треба целосна реконструкција, и повредите не се изговор за вакви мизерни изданија.
Оди на фан клуб ќе видиш колку луѓе мислат дека 4-5играчи ни фалат, најголем дел им е смачено од примадоните и вечните таленти.
Клубот ги потроши парите на црепови кои ги преплаќаше дупло па некои и повеќе, и сега кога снема кеш им дојде од дупе у глава на газдите.
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
591
Поени од реакции
487
Па освен можеби ти, другите сите имаат различно мислење, зависи од изданието на вашиот тим. Ќе победите 2:1 на шашма, топ се супер, само уште едно крило, еден бек и замена за Онана.

Ќе изгубите 1-2 разлика од бош тим, ги пцуете сите фејл играчи од Харгривс навака.

Чудното е што кога ќе се потпише некој играч, одма добива поддршка дека тој е следниот незнамсикој, и освен Хојлунд што некако двои, другите сите се чист промашај. Санчо, Мегваер, Ентони, Мартинез (ради повредите), и еден куп други што се вртат во тимот.

Мегваер полека ја враќа самодовербата, и мислам дека ако отиде во некој клуб од средина на табела, ќе биде пак ѕверот од Лестер. Во Јунајтед ги јаде притисок и токсична средина. Белингем Родриго и Мбапе да ги земете мислам дека ќе играат како фатени во нозете.
Освен можеби еден-двајца во фан клубот, сите останати се на мислењето дека ни треба целосна реконструкција почнувајки од Рашфорд и Бруно. Освен можеби 2-3 играчи никој не заслужува да биде во Јунајтед.

Но проблемот во Јунајтед е многу поголем од играчите, досега изгледа дека новиот сопственик влечи правилни потези во управата па ке видиме како тоа ке заврши.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.820
Поени од реакции
63.440
Па освен можеби ти, другите сите имаат различно мислење, зависи од изданието на вашиот тим. Ќе победите 2:1 на шашма, топ се супер, само уште едно крило, еден бек и замена за Онана.

Ќе изгубите 1-2 разлика од бош тим, ги пцуете сите фејл играчи од Харгривс навака.

Чудното е што кога ќе се потпише некој играч, одма добива поддршка дека тој е следниот незнамсикој, и освен Хојлунд што некако двои, другите сите се чист промашај. Санчо, Мегваер, Ентони, Мартинез (ради повредите), и еден куп други што се вртат во тимот.

Мегваер полека ја враќа самодовербата, и мислам дека ако отиде во некој клуб од средина на табела, ќе биде пак ѕверот од Лестер. Во Јунајтед ги јаде притисок и токсична средина. Белингем Родриго и Мбапе да ги земете мислам дека ќе играат како фатени во нозете.
Kaко иде работава, има да бидеме како Челси 2, кој купи цел состав преку лето. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom