Pravna pomos

Член од
23 септември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ve molam za mislenje, odobren mi e kredit od banka vo suma od 10000 evra, megutoa treba da se zaveri na notar, vo brak sum i treba zaedno so soprugata treba da otideme so vencanica kaj notar, megutoa soprugata sega ne se slozuva i ne prifaka da otideme, sto da pravam za sovet, a od kaj notarot mi se javija da otideme zaedno?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
10.000 evra не е малку и треба сложно со сопругот инаку товарот ќе падне врз тебе. А за што ќе правиш со толку евра зарем нема ли друг начин??
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Ve molam za mislenje, odobren mi e kredit od banka vo suma od 10000 evra, megutoa treba da se zaveri na notar, vo brak sum i treba zaedno so soprugata treba da otideme so vencanica kaj notar, megutoa soprugata sega ne se slozuva i ne prifaka da otideme, sto da pravam za sovet, a od kaj notarot mi se javija da otideme zaedno?
Разведи се.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ve molam za mislenje, odobren mi e kredit od banka vo suma od 10000 evra, megutoa treba da se zaveri na notar, vo brak sum i treba zaedno so soprugata treba da otideme so vencanica kaj notar, megutoa soprugata sega ne se slozuva i ne prifaka da otideme, sto da pravam za sovet, a od kaj notarot mi se javija da otideme zaedno?
Да не си коцкар ти бе?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Кога си во брак и за толкава сума ти бараат копија од венчаница не постара од 10 дена (така нешо беше, може и да е до 7 дена). Кога се решаваш да земаш кредит од 10 бона, рачунај дека со нормална, просечна плата, ќе го враќаш од 7 до 9 години (во зависност од ратата т.е колку можеш да си дозволиш).

Прво договори се со партнерот, во случајов сопругата, и ако не се согласувате, немој да го зимаш сам ако немаш некоја бог знае каква потреба. Не е мала сума и не се малце годините за враќање. Ако си со просечна плата од 20 до 25 илјади, секој месец у наредните 7/8/9 години да ти лапаат по 100 евра не е малце.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom