Porsche Cayenne vs BMW X5 vs Mercedes ML 350 vs VW Touareg 2

Што би избрале?

  • Porsche Cayenne

    Гласови: 57 42,5%
  • BMW X5

    Гласови: 42 31,3%
  • Mercedes-Benz ML350

    Гласови: 23 17,2%
  • VW Touareg

    Гласови: 12 9,0%

  • Вкупно гласачи
    134
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
--- надополнето: 19 јануари 2012 во 00:38 ---
одличен е чирокито ама те молам не споредувај со нива дефендер г класа ....
Полека бре ти, Ладата неможе 100 години да биде најдобра. :pos:
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
--- надополнето: 19 јануари 2012 во 00:38 ---


Полека бре ти, Ладата неможе 100 години да биде најдобра. :pos:
hahha abe dobro ja ne vikam deka e najdobra ladata ama cherokee nema reduktor

jas ti kazuvam u sporedba so mitsubishi pajero sport modelot od 2005 na cherokee nemoze da se sporeduva
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.796
Поени од реакции
29.312
:ROFLMAO: samo dizel motor da mu ufrlat i vo narednite 100 g ke bide najdobra niva defender g crusier L200terios klase.,... samo retko koj od site nie tuka shto diskutirame ., ama onaka vistinski znae da izvleche maksimum od nivata ., bidejki ., ushte koga ke gi vidish ., 4-5-6:place::LOL:rachki na menuvachi ., e tuka drushtvo ., navistina e potrebno i iskustvo i znaenje ., da se vistinski terenski izvozi nivata.,
navinstina zaboravivme na eden istotaka ., polnokrven .....kampanjolata ., vo civilna verzija

 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
:ROFLMAO: samo dizel motor da mu ufrlat i vo narednite 100 g ke bide najdobra niva defender g crusier L200terios klase.,... samo retko koj od site nie tuka shto diskutirame ., ama onaka vistinski znae da izvleche maksimum od nivata ., bidejki ., ushte koga ke gi vidish ., 4-5-6:place::LOL:rachki na menuvachi ., e tuka drushtvo ., navistina e potrebno i iskustvo i znaenje ., da se vistinski terenski izvozi nivata.,
navinstina zaboravivme na eden istotaka ., polnokrven .....kampanjolata ., vo civilna verzija

точно е тоа ретко кој знае да вози теренско возило , премногу зависи од возачот . на некој да му дадеш и нива и Ford Kuga ако незнае да вози по терен исто ке му биде

да да и кампањолата е одлична колку што сум слушал иако не сум се уверил лично во тоа
 
Член од
10 јануари 2012
Мислења
131
Поени од реакции
28
--- надополнето: 19 јануари 2012 во 00:38 ---


Полека бре ти, Ладата неможе 100 години да биде најдобра. :pos:
тоа ако си нашол едно клипче две три пет..мислам дека не значи ништо ..да треба некој да знае да вози и на терен -треба..ама тоа што се споредува нива од 9к да можиш да ја земиш нова од салон...или х5 х6 ..гледав и некои со хамер х2 ..и се по ..еве нека бидат 40к наефтиниот од нив.-нов...споредбата не е реална ..
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
да првенствено споредбата е смешна . меѓутоа таа споредба ја прават за да се докаже дека нешто може да ја победи и нивата ама е с тварно смешно прво заради меѓуоскиното растојание ...
 
Член од
10 јануари 2012
Мислења
131
Поени од реакции
28
така е..и нека ми кажи некој..дали џип од 40-50к..еве и од 30 нека биди..дали ќе го вози на истиот пат..кај што ќе вози нивата..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom