Pomoshhhh!!!!

Член од
14 јануари 2020
Мислења
1
Поени од реакции
1
Здраво...Ве молам за совет.
Имав секс со партнерот за време на менструација на 04.01 и тој сврши во мене после тоа ми заврши на 06.01 и од тогаш осеќам болка во градите.Обично од како ќе ми заврши градите ми се враќаат во нормала но сега веќе не е така и помалце осеќам замор.Дали ова може да е бременост или ???
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.322
Поени од реакции
29.051
Здраво...Ве молам за совет.
Имав секс со партнерот за време на менструација на 04.01 и тој сврши во мене после тоа ми заврши на 06.01 и од тогаш осеќам болка во градите.Обично од како ќе ми заврши градите ми се враќаат во нормала но сега веќе не е така и помалце осеќам замор.Дали ова може да е бременост или ???
Толку е тешко да се купи тест за бременост? :)

Мислам, каков одговор очекуваш? Шансите се дека или си трудна или не си. Сите знаеме дека има шанса да се забремени и додека имаш менструација како и дека може и да не се фати додека ти се плодни денови. Па, се додека не оставиш шишенце со мокрача во прилог на постот - не очекувај валидни одговори.

Трк до аптека, некои 100-200 денари е тестот.
 
Последно уредено:

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
2.341
Поени од реакции
14.563
Што е следно?
Можам ли да забременам, ако размислувам за секс?:cautious: за другарка прашувам?


Е па ајде штом убаво не замоли за совет, да те посоветуваме.

Ќе си седнеш и ќе си прочиташ, кога и како може да настане бременост. Штом веќе си сексуално активна, тогаш барем си требала да одвоиш малку време барем за основна едукација.
Тогаш ќе ти стане јасно кога и како може да настане бременост, кои се симптомите, сексуално преносливи болести и слично.
Дали си бремена или не си, на форумов не можеме со сигурност да знаеме, можеме само да претпоставуваме си или не си.
Ако евентуално си бремена, ете може да не поканиш на мекици:pipi:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
7.233
Поени од реакции
4.258
Ако евентуално си бремена, ете може да не поканиш на мекици:pipi:

Е ај па и ти сега:Pчекај прво да се породи,па потоа се даваат мекици...можеби нејќе да раѓа па ке го абортира бебето..полека:toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.603
Поени од реакции
182.958
Здраво...Ве молам за совет.
Имав секс со партнерот за време на менструација на 04.01 и тој сврши во мене после тоа ми заврши на 06.01 и од тогаш осеќам болка во градите.Обично од како ќе ми заврши градите ми се враќаат во нормала но сега веќе не е така и помалце осеќам замор.Дали ова може да е бременост или ???
Taман септември убав месец за мекици.

Мислам, што одговор очекувате на вакви прашања... Жими се некогаш мислам дека животнине имаат поголема свест кога се парат.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
740
Поени од реакции
420
Здраво...Ве молам за совет.
Имав секс со партнерот за време на менструација на 04.01 и тој сврши во мене после тоа ми заврши на 06.01 и од тогаш осеќам болка во градите.Обично од како ќе ми заврши градите ми се враќаат во нормала но сега веќе не е така и помалце осеќам замор.Дали ова може да е бременост или ???
Не паничи. Шансите да се забремени за време на менструација се многу многу мали, ама како што ти кажаа еден тест за бременост дополнително ќе те смири.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
406
Поени од реакции
1.659
Дали има шанси за бременост за време на менструација - да, апсолутно. Ама се минимални шо не значи дека ти би била исклучок по дифолт. Ама ова шо го пишам не е само за тебе туку секој кој не сака дете - користете заштита! Ако користиш заштита шансите за дете ти се многу помали.

Према датите, во овулација си сега? Можи и од то да те наболваат. Почекај до кога треба да ти дојди. Почекај да помини ден над термин и напрај тест за бременост. До тогаш сем да чекаш можиш да одиш на гинеколог, да те боцни за да провериш преку крв, да си имаш еден рутински преглед, ехо ова- она. Барем со време ќе видиш на шо си.

Исто така ако си во овулација, можиш да си провериш вагиналниот исцедок. Како знајш дека си во овулација е ако исцедокот ти е леплив, теглив и проѕирен. То значи дека си плодна, ама не и оплодена. Како шо излегваш од овулација овој исцедок се намалва и суши. Ако во овулација исцедокот ти е сув, груб, залепен во себе ама не се држи како лепило ако пробаш со прсти да го разделиш, и е белузлив најчесто е индикатор дека не си плодна, а ако е ова во овулација можи да значи и дека настанало оплодување на јајце клетката.
1579012701935.png

Еве и тука можиш да прочиташ од кај шо ја презедов сликата:

И ако не си, ова нека ти биди лекција во иднина да се едуцираш ако веќе си решила да бидиш сексуално активна. Споменаа горе сексуално преносливи болести, едуцирај се и за тоа, важноста на контрацепцијата и како да го напрајш вистинскиот избор на контрацепција во даден момент. Општо и секс за време на менструација ми е нехигиенски, ова према мене, крвта од ѕидот од матката да ми ја бутка внатре- надвор, а не па секс за време на менструација без заштита. Во моја глава ова ме насочва дека то е плодна почва на бактерии, али нема да коментирам за ова нахнадно зошто немам барано конкретно на темата.
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
443
Поени од реакции
697
Јас сум кажал во некоја слична ваква тема и пак кажувам, Маленко само да се поздрави со некоја ја затруднуе. Така да се е можно....или не.
 
Член од
3 август 2019
Мислења
63
Поени од реакции
91
Здраво...Ве молам за совет.
Имав секс со партнерот за време на менструација на 04.01 и тој сврши во мене после тоа ми заврши на 06.01 и од тогаш осеќам болка во градите.Обично од како ќе ми заврши градите ми се враќаат во нормала но сега веќе не е така и помалце осеќам замор.Дали ова може да е бременост или ???
Ne sum ginekolog ama moze da pogledam ako sakas
 
На врв Bottom