Pokrivanje izgrebana boja

Член од
18 ноември 2015
Мислења
11
Поени од реакции
1
Kako da pokrijam del od izvadena boja od mojata kola


Sent from my D2303 using Tapatalk
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Kako da pokrijam del od izvadena boja od mojata kola

Sent from my D2303 using Tapatalk
Ако е удрена,треба да се иструга убаво,па еден слој кит,па убаво да се исуши и на крај боја..Ако е само површински извадена бојата,додуша зависи каква е бојата,ако е сива,може да се искомбинира со тие спрејовите,100-200 денара,или црн спреј да покрие...Ако и тоа не бива,фарбање на целиот дел во комора.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Ако е мала гребнатинка, одиш и купуваш соодветна боја (ќе ти ја најдат на компјутер) и ја нанесуваш со чепкалка за заби или ќошето од сунгерче (зависи од гребаницата). Не би требало да те чини повеќе од 300 денари.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.944
Мене у Тојота ми дадоа (си купив), како оние биро-коректура (шишенца како лак за нокти) боја, плус лак. Прво ставам едното па другото, со посебна подготовка секако. Али мислам дека со спреј ќе завршиш работа.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.307
Поени од реакции
7.289
А после бојадисувањето, нема да треба да става лак?
 
Член од
18 ноември 2015
Мислења
11
Поени од реакции
1
Кај мене беше дел излупена бојата и во продавница за Авто бои ми препорачаа 50 грама боја чија што бројка нијанса ја видоа на колата кај предната врата од возачот и со четка за ликовно од книжара да намачкам на местото.Го сторив тоа и одма сум задоволен па да видиме утре уште подобро.Бојата чинеше 150 ден.Голема количина ми остана!!! ПОЗДРАВ И ВИ БЛАГОДАРАМ НА ПРЕПОРАКИТЕ!!!

Sent from my D2303 using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
А за ситни бледи гребаници (направени се од гранки од дрвја), не се познаваат премногу, но доколку подобро се загледа може да се приметат преку цела должина.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
А за ситни бледи гребаници (направени се од гранки од дрвја), не се познаваат премногу, но доколку подобро се загледа може да се приметат преку цела должина.
Полирање
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Некоја паста да препорачаш, гледам ги има разни, а не сум користел до сега.
Порано ren co имав некоја, неврмајнд било која посаглам, земи сонакс ти е добра марка
ако се површни гребаници на лакот тогаш испери ја убаво и сам исполирај го тој дел
мада сега не се препорачува полирање туку на потопло време
 
Член од
2 март 2019
Мислења
78
Поени од реакции
58
Незнам дали има некој да ми одговори сега ама ми треба сервис за полирање има некој инфо
Благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom