Poker freeroll passwords

Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Значи јас директно префрлав на картичка а не преку moneybookers.И мислам дека за да извадиш пари преку moneybookers мора прво да имаш депозирано од таму што и не е некој проблем, ќе ставиш 20 евра и после ќе ги извадиш заедно со твоите.А за тоа со пасошот такво нешто ми бараа само на Partypoker и им дадов и досега немам имано проблеми.Ти кога го правеше акунтот точни податоци стаде или лажни??Можда затоа не се совпаѓаат.А на UNIBET и FULL TILT не ми бараа ни пасоши ни никакви ѓаволи туку си ја писшиш карицата и за 5 дена со здравје да ги трошиш парите
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Значи јас директно префрлав на картичка а не преку moneybookers.И мислам дека за да извадиш пари преку moneybookers мора прво да имаш депозирано од таму што и не е некој проблем, ќе ставиш 20 евра и после ќе ги извадиш заедно со твоите.А за тоа со пасошот такво нешто ми бараа само на Partypoker и им дадов и досега немам имано проблеми.Ти кога го правеше акунтот точни податоци стаде или лажни??Можда затоа не се совпаѓаат.А на UNIBET и FULL TILT не ми бараа ни пасоши ни никакви ѓаволи туку си ја писшиш карицата и за 5 дена со здравје да ги трошиш парите
Ахам..пa прочитав таму дека бараат лични податоци доколку извадиш повеке од 2 000 евра па не внесов се точно :D , Епа чим е така ке си почнам повторно од почеток на овие сајтови. Фала за објаснувањето :helou:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Значи јас директно префрлав на картичка а не преку moneybookers.И мислам дека за да извадиш пари преку moneybookers мора прво да имаш депозирано од таму што и не е некој проблем, ќе ставиш 20 евра и после ќе ги извадиш заедно со твоите.А за тоа со пасошот такво нешто ми бараа само на Partypoker и им дадов и досега немам имано проблеми.Ти кога го правеше акунтот точни податоци стаде или лажни??Можда затоа не се совпаѓаат.А на UNIBET и FULL TILT не ми бараа ни пасоши ни никакви ѓаволи туку си ја писшиш карицата и за 5 дена со здравје да ги трошиш парите
И 500 денари провизија ќе ти земат за убо нека е :)
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Ако сакаш нешто друго да ти објаснам дај мсн и ќе ти кажам што ти треба.

И 500 денари провизија ќе ти земат за убо нека е :)
Земаат провизија ама таа е неосетна.Досега повеќе од 50 денари не ми зеле
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ако сакаш нешто друго да ти објаснам дај мсн и ќе ти кажам што ти треба.


Земаат провизија ама таа е неосетна.Досега повеќе од 50 денари не ми зеле
Мене 500 ми зедоја , негде пред една година последно вадев и не ми текна повеќе преку манибукерс.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Вака значи јас не сум вадел преку манибукерс, туку преку банка и не ми земаат голема провизја.А за манибукерс не знам колку е провизијата
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Jas kolku sto znam deka kaj nas ima zakon so koj se zabranuva podignaje na pari od kartica od drugi zemji ako se raboti za igri na sreka i zatoa e celava rabota so prebacuvanje na parite na moneybookers,ama sega citam deka nekoi vadele bez problem od poker acountot direktno na kartica pa cim e taka ne mora da se koristi moneybookers..
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
52
Поени од реакции
1
Значи при подигање директно на картица од покерот коа се иде во банка не прават никаков проблем за парите? Не прашуваат од кај се од што се ?
 

janny

Матуф од мал
Член од
12 октомври 2007
Мислења
36
Поени од реакции
9
FullTiltPoker
#130561669
Prize pool: $25
Name: Poker10000 freeroll
Jan 09 2010\ (20:00)
Password: yogapoker998
 
Член од
29 декември 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ај да се замолиме за Помош стручна околу темава, за играчи на Unibet :
Кога ќе влезеш на Tournament, Private, Freeroll, PokerNika EX-YU!,почнува 14 Јан 21:00h. Бара пасворд дали некој знае нешто околу тоа ???

Благодариме Однапред Комарџии !!!
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Ај да се замолиме за Помош стручна околу темава, за играчи на Unibet :
Кога ќе влезеш на Tournament, Private, Freeroll, PokerNika EX-YU!,почнува 14 Јан 21:00h. Бара пасворд дали некој знае нешто околу тоа ???

Благодариме Однапред Комарџии !!!
Да, еве ти страна http://pokernika.com/forum/index.php
Ке се регистрираш на овој форум и ке ја најдеш темата за овој турнир,мислам дека е рано уште чим е на 14 јан.И ке си побараш пасворд и ке ти го пратат на емаил....:helou::helou::helou:
 

janny

Матуф од мал
Член од
12 октомври 2007
Мислења
36
Поени од реакции
9
вечер во 20:00h има ex-yu freeroll на унибет нема пасворд, награда 100е

UNIBET Poker

Liga Estrela do Mês

Дата:10/01 Tournaments > Private > PokerPT – Estrela Mes (ID:3268086)
време 22:00
Приз : €200
Password: main92

Unibet
tournaments => private
RIP Freeroll 50E
Data : 11.01.2010 18:00

pass - ripfree

Betfair
Liga GU
250$
11.01.10 24h00
Pass: GAU234

PokerStars
12.01.2010 1:15
PokerStars.tv Freeroll
ID: 228840216
PASS: daut07
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Џ.

Kajgana Shop

На врв Bottom