Poker freeroll passwords

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ај дајте некој нови пасворди:)
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
5
Поени од реакции
3
На следниве страници има секојдневни freeroll-i за кои не треба никакви пасворди, (само почетна регистрација на "account") од кои позначајни се :

  1. На унибет ( www.unibet.com ) - во 14Ч:00м - 200евра и во 21:15 исто така 200евра
  2. На 24hPoker (www.24hPoker.com) - во 14Ч:00м - 100евра и во 19:00 -1000евра (мах.играчи 5000)
На овој со награден фонд од 1000евра , регистрацијата за турнирот почнува во 18:30 и треба веќе во првите неколку минути да се регистрирате иначе, многу брзо се полни.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
има ли некој жив на темава да ми помогне?
1.Ако се регистрирам на некоја онлајн страна на пример покерстарс и ако направам депозит од 10 евра, а на страната пишува дека има 100% бонус на депозитот, ќе ми ги дуплира ли? Или е само привлекува гости сајтот.
2.Ако направам депозит и освојам некое евро(не поголемо од 100) дали ќе ми ги исплатат, или да не има некоја граница(на пример да не се исплаќа под 100евра од страна на сајтот.)
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
1.Да ќе ти го дадат бонусот но нема да ти ги дадат тие 10 евра одма, туку ќе мораш да одиграш одреден број на раце или да направиш одреден број на поени и ќе ти ослободуваат по 1 евро на одреден број поени.
2.За ова не сум сигурен, пошо зависи од страната.Има страни каде што можеш да извадиш и 10 евра а има некои каде што е минимум 20, 30, 50.Мислам дека никаде нема повеќе од 100.А ако прашуваш конкретно за покерстарс мислам дека е 25
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
А мора ли visa electron или било која дебитна картичка, јас имам maestro. И задолжителни ли се iban и тој другиот код кој треба да го побарае од банката или може само со картичката.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
А има ли freeroll турнири на некоа од овие страни за тикет, место за на сателит турнир.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Абе онаа страната со картичките бестпокер88 катастрофа е. Кога работи кога не, не дава да влезеш на маса, ке влезеш ке падне серверот ке ти ги земе парите.....
А чекам да си извадам виса електрон 5-та недела ја чекам од тутунска за да ја извадам и уште не е готова, а ми рекоа за една недела дека ги правеле.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Алоо има живот на темава.
Неколку прашања повторно.

Значи можам со мојата виса електрон картица да се регистрирам на 4-5 различни сајтови за покер. така? мислам дека е така само да се осигурам.

Може ли некој да ми каже кога почнуваат регистрациите за фреерол турнирите на различни страни. дали почнуваат саат време пред да почне турнирот или се чека малку подолго, или пак пократко.

Ако навистина знаете некои покер страни кои даваат некои мали суми, па ако ги направиш над некоја сума, на пример 100 евра да ти дадат да си ги подигнеш, не срамете се да ги споделите.

Поздрав
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Алоо има живот на темава.
Неколку прашања повторно.

Значи можам со мојата виса електрон картица да се регистрирам на 4-5 различни сајтови за покер. така? мислам дека е така само да се осигурам.

Може ли некој да ми каже кога почнуваат регистрациите за фреерол турнирите на различни страни. дали почнуваат саат време пред да почне турнирот или се чека малку подолго, или пак пократко.

Ако навистина знаете некои покер страни кои даваат некои мали суми, па ако ги направиш над некоја сума, на пример 100 евра да ти дадат да си ги подигнеш, не срамете се да ги споделите.

Поздрав
За фрирол имаш речиси на сите покер сајтови...на фул тилт имаш на секои 2 часа фрирол со 7500 играчи,и има приватни само треба да ги начекаш добро пошто брзо се полнат,исто имаш и на Унибет,Покерстарс,парти покер...за подигање или ставање пари , еве еден сајт каде ке ти кпомогнат за се www.pokernika.com/forum/ овде има многу професионалци кои знаат речиси се,само отвори тема и прашај што ти треба на хрватски,српски....овде гледам нема голем број кој играт онлајн покер така да таму ке ти ги разјаснат работите ..поздрав
 

pit

Член од
26 август 2010
Мислења
35
Поени од реакции
2
BetFred

name: VIP Club $1,000 Freeroll
date: 10/09/10 20:45 CET
prize: $1000
no pass

bwin bwinPokerblog secret freeroll
02/09 19:00 CET
Prize: $320
Password: marseille


--- надополнето ---

Tournament Name : Meet & Bet24
Prize Pool : 500 $ + 1500 $ bounty
Start Date : 02 Septembrie 2010
Start Hour : 20:00

--- надополнето ---

Tournament Name : OFC Grand Re-Opening Celebration Events
Sala:Ultimate Bet
Prize Pool :5000.$
Start Date :25Septembrie.2010
Start Hour :03:00 PM
регистрирајте се тука: http://www.globalgamingevents.com/events/all-events
 

pit

Член од
26 август 2010
Мислења
35
Поени од реакции
2
BWIN Poker 100$
bwinPokerblog.com
secret freeroll
04 09/2010 20:00 EET
password:nice
 

Kajgana Shop

На врв Bottom