Panini Virtual Stickers - WC Qatar 2022

Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Додека го чекаме да излезе албумот на Панини за светското првенство во Катар,кој најверојатно се очекува да излезе после 24 ти Август,еве ви занимација со виртуелниот Панини албум кој што можете да го симнете на следниов линк.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Додека го чекаме да излезе албумот на Панини за светското првенство во Катар,кој најверојатно се очекува да излезе после 24 ти Август,еве ви занимација со виртуелниот Панини албум кој што можете да го симнете на следниов линк.
Има ли форумов My Team?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Овојпат мислам дека нема да ни требаат многу кодовите. 2 пакетчиња добиваш секој ден, + 1 со скенирање Coca Cola, + 1 со скенирање на албумот = 4. Секако тоа е максимумот пакетчиња што можеш да ги отвориш дневно.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Многу слабо овој пат бе, никој ли не го собира виртуелниот албум? Минатите албуми по 3-4 тима сме креирале за да не собере сите, сега во единствениот што го сподели членот погоре, само 4 души сме. Како стоите со challengе-ов последен? Мене уште 6 ми фалат. Да не има некој дупликати од Погба, Ди Мариа, Меси, Тиаго Силва, Неимар и Суарез?
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Многу слабо овој пат бе, никој ли не го собира виртуелниот албум? Минатите албуми по 3-4 тима сме креирале за да не собере сите, сега во единствениот што го сподели членот погоре, само 4 души сме. Како стоите со challengе-ов последен? Мене уште 6 ми фалат. Да не има некој дупликати од Погба, Ди Мариа, Меси, Тиаго Силва, Неимар и Суарез?
Мене Погба редовно ми беше дупла.Го имав до завчера.Ако ми падне пак ќе ти пишам.Другиве ги неам.Иначе да,годинава нема нешто многу интерес за виртуелниов албумов.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Многу слабо овој пат бе, никој ли не го собира виртуелниот албум? Минатите албуми по 3-4 тима сме креирале за да не собере сите, сега во единствениот што го сподели членот погоре, само 4 души сме. Како стоите со challengе-ов последен? Мене уште 6 ми фалат. Да не има некој дупликати од Погба, Ди Мариа, Меси, Тиаго Силва, Неимар и Суарез?
Која е потребата? :D
Си отварам, ставам дупликати за размена, ми ги мења после некој саат сите и готово.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Иако не гледам фудбал, не знам ни многу фудбалери пред некој месец почнав виртуелниов да го собирам и го наполнив албумот и ми даде да си го симнан PDF. Виртуелниов многу лесно се собира. Не ти ни треба да креираш тим или да влегуваш во некој веќе креиран тим, доволно е да се менуваш сликички со рандом луѓе од светов и така ќе си го наполниш албумот за еден до масимално два месца зависно колку си активен.

Не разбирам зошто откако ќе собереш сите сликички од еден тим ти дава една сликичка златна?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom