Orphan Black

  • Креатор на темата HoT IcE
  • Време на започнување
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Дечки, ја почнавте третата сезона? Јас ги изгледав првите две епизоди и не можам крај со крај да сврзам. Се ми е испомешано. Дали дека помина долго време од втората сезона или што е работата не знам. Изгледа ќе прекинам да ја гледам. :(
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
ја почнав вчера да ја гледам многу заразна ми стана, добра е сега за сега :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
На средина од четврта сезона моментално.
Ми требаше малце поразлична серија, па оваа ми се виде интересна. На почеток ми беше многу добра, маратонски и седнав епизода по епизода. И сега не дека не ми е ок, али многу работи испомешаа и ми се мати памет кога мислам што било и како.
Секако ќе ја догледам, а во план ми е и петтата сезона догодина. Би гледала и 10 сезони ако глуми Татјана, женава е родена за улогава. Секој клон го гледам ко различна особа, иако знам дека е таа истата. Го има ликот на сите дотолку разработено, не само акцент, туку и гестови, манири, немам зборови, секоја и чест.
Алисон и Косима ми се омилени.
 
B

Beginner

Гостин
Штета не е активна темата денес ја завршив добра серија ми се допадна и крајот. Сега има и аудио книга нешто како 6 сезона(Се мислам дали да ја слушнам ја има онлајн ама некако не ми се губи време и плус да не си го расипам добриот крај). Иако е пишано и претходните страни предобра глума на Татјана и заслужено Еми.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Ја изгледав Orphan Black а сега гледам дека имало и ваква серија. Ја гледал некој? Нема баш висока оценка во споредба со оригиналот.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom