opel astra vs mercedes 190

Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Од ко ќе купиш и повозиш Мерцедес, ќе ти стани јасно оти колите се делат на 2 дела: Мерцедес, и сите останати.

До тогаш, само ќе те убедуваат дека Астрата 1.7 дизел (обичен без турбо) е добра.
:facepalm:
Можда од астрата е подобра да, но за ова другото малце претера.
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
278
Поени од реакции
221
Здраво, јас одма би ти одговорил без размислуванје Мерцедес. Имам ист 190д 1987год 14години е кај мене и секоја година е се помлад, за одржување заборај на инвестиција ни јади ни пија само масло филтри и нафта друго ништо не ти треба. За вожна можам да ти кажам дека има прекрасна мирна стабилна опуштена, сум имал и голф4 ауди а3 мерцедес а класа, ама 190ката има пет пати подобра вожна од нив.
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Како може кола од 1987 да е добра. Па тоа е изамортизирано и одамна за у отпад
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
278
Поени од реакции
221
Како може кола од 1987 да е добра. Па тоа е изамортизирано и одамна за у отпад
Не знам и мене тоа не ми е јасно како можи ама гледам дека можи и тоа како можи, прашај некој стручњак гледам полно е на форумов
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.739
Поени од реакции
38.986
според многумина тоа е најдобриот мерцедес што е направен, едноставен за одржување, може и милион километри да мине без поголеми проблеми, одлична вожња и удобност. Само што е остарен малце на лик:icon_mrgr: Ех да имам една 190ка само бензин
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Нема мерцедес кој шо не е дркан на такси и сменено 5-6 сопственици нагоре.
Затоа подалеку од било каков мерцедес.

Астрата не е лоша иако моторот и е многу слаб.На угорница+товарен 1-2 треба да те гураат.
Сепак кога би купувал би ја купил астрата.

Мерцедес да ама опрчи се од 30к евра нагоре од салон и биди прв горд сопственик на Мерцедес.

Половни извозени мерцедеси возат само клошари
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
278
Поени од реакции
221
Нема мерцедес кој шо не е дркан на такси и сменено 5-6 сопственици нагоре.
Затоа подалеку од било каков мерцедес.

Астрата не е лоша иако моторот и е многу слаб.На угорница+товарен 1-2 треба да те гураат.
Сепак кога би купувал би ја купил астрата.

Мерцедес да ама опрчи се од 30к евра нагоре од салон и биди прв горд сопственик на Мерцедес.

Половни извозени мерцедеси возат само клошари
По селска логика одамна немам прочитано
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Ти да не возиш канта 190 ка па те повреди вистината
За некого канта а за некого има вредност, не е во ред да ставаш етикети кој е сељак заради колата или колку е стара, немаат сите можност да купат кола од 30-40000 илјади евра. Патем Мерцедес 190 е одлична кола која е подобра од половина нови коли.
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
278
Поени од реакции
221
Ти да не возиш канта 190 ка па те повреди вистината
Која вистина бе дечко ти изгледа повреден си се родил ти кажав дека селска ти е логиката секој автомобил може да биде и убав и канта, ако го вози некој отпад ко тебе сигурно дека канта ќе биди. А за 30-40 илјади евра секој автомобил ќе биде подобар за 50-60 уште подобар од овие два само не е тоа поентата:facepalm:.
Е затоа поради вакви некултивирани мозоци секоја тема оди во погрешен правец, извини вака ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom