Online Книги

ovoj i onoj

Stand up and live.
Член од
31 мај 2015
Мислења
13
Поени од реакции
0
Здраво. Дали некој знае сајт или има некоја скрипта на книга што може да ја сподели од некоја книга ( освен Scribd ). Бидејќи барам на интернет книги во .pdf или .doc формат и многу тешко можам да најдам, освен објавени на Scribd каде што бара payment. Ако некој успее да најде нека сподели линк зa download. Ако не е темава за тука слободно може да се премести.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Здраво. Дали некој знае сајт или има некоја скрипта на книга што може да ја сподели од некоја книга ( освен Scribd ). Бидејќи барам на интернет книги во .pdf или .doc формат и многу тешко можам да најдам, освен објавени на Scribd каде што бара payment. Ако некој успее да најде нека сподели линк зa download. Ако не е темава за тука слободно може да се премести.
na amazon kindle imas milioni knigi, sega dosta se plateni no idi vo top free i ke najdes nesto za tebe
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945
На хрватски и српски јазик. Имаш голем избор на книги. Не знам дали е дозволено да се сподели линк од друг форум, ако не е, бришете:
http://www.knjigoteka.org/
 
I

INFECTED

Гостин
Здраво. Дали некој знае сајт или има некоја скрипта на книга што може да ја сподели од некоја книга ( освен Scribd ). Бидејќи барам на интернет книги во .pdf или .doc формат и многу тешко можам да најдам, освен објавени на Scribd каде што бара payment. Ако некој успее да најде нека сподели линк зa download. Ако не е темава за тука слободно може да се премести.
www.facebook.com/groups/1490861304476655 во делот "датотеки" во групата има над 6000 книги. Пиши која ти треба може ја имам
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Покрај све и свашта на торетн форумов имате и книги
http://www.yuwabits.net/

Само што мора после секое симнување да правите seed на торентите барем неколку дена да не би имале премногу опомени па да ве шутнат од форумот со бан.
 
Последно уредено:
Член од
14 декември 2015
Мислења
8
Поени од реакции
1
Можеби issuu.com


Послато са Lenovo A3500-FL уз помоћ Тапатока
 

Kajgana Shop

На врв Bottom