Oд прв пат

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
јас со таа струмичанката што ја знаат некои(првата женска) ја имав фатено од прв пат, и "врската" траеше дури 2 недели, и заврши дека си одев доам, а немав намера да одам секој викенд во струмица да ја видам:toe:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...само ако барем онака го знам или ако претходно не запознале....инаку да ..би се фатила доколку премногу ми се свиѓа..или па ако го сакам:kesa:..после тоа ќе виимо=)
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
:pos::pos::pos:
Ми се има случено,и тоа не ни бев на “прв состанок“,бев излезена со друштвото и ме викна настрана така у сред муабет што се вика,и ме праша и јас прифатив и така “почна“ состанокот,и тоа беше почетокот на најпеколната врска у мојот живот.И ден денес се каам за тоа што не бев барем на едно кафе со него пред тоа.
Во секој случај,доживљај :pos:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
:jaj:Па изгледа сите така завршуваат:toe:Имав една таква што заврши лошо...но сега избегнувам такви врски од прв пат.:jaj:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Не сум имал такво доживување, зашто дури да се фатам со некоја, маста ќе ѝ излезе.

Ако некоја сака да биде со мене, треба да е многу претпазлива, зашто наместо да коментирам колку е убава, ќе кажам дека толку-и-толку грами пудра на нејзиното лице може да ѝ ја смени бојата на кожата од #000010 на #000000, на пример, што е доволно да се потсети дека треба да си ја измие косата во тој ист момент.

Значи, не знам како е и не верувам дека ќе дознаам. А и немам намера. :back:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Стварно не сум размислувал дали од прва е или од втора :toe: тоа ми е небитно,може одма да с енајдеме во муабет и да нема проблем со ништо но може и од 10ти состанок пак да се вртиме наоколу и да сватам дека нама да има ништо...сепак не се замарам околу тоа да направам некој минимум колку пати сме излегле па после врска бла бла...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
abe sto vi e na vas zosto da ne fatite devojka/decko od prva vecer?Sto ima veze ako ti se dopadja ti se dopadja ako te razocara te razocaruva i tebe i samiot/samata sebe sto ima tuka tralalala ona bilo ova bilo ili ke te prifati takva kakva sto si ili takov kako sto si ili neka si tera rabota.Ako stvarno vredis ke ti se vrati:D
 
Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
Zdravo jas sum ****** Devojka mi zdravo jas sum ****** Jas: dojdi kaj mene na masa ako sakash ...Ne pominaa dve minuti,i prv baknez:) vchera napravivme pola godina?a?:D
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
27
Поени од реакции
1
Во принцип ризикувам...можеби и премногу...понекогаш сакам се да иде спонтано, но само ако знам дека така би било подобро, а доколку видам нешто во неговите очи(нешто што не можам да ви го опишам, а логично не е љубов...да не ме сфатите погрешно)зошто да не, сум направила така, и доколку знам дека треба, ќе го повторам тоа:vozbud::vozbud::vozbud:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Стварно интересна тема за размислување.Некој го гледаш прв пат во живот и започнуваш врска со него.Значи вечерта се испраќате и почнува да се пишува историјата.Ниту имаш поим кој е,ни што е,си шеткаш по улици и кафичи,не ти чуе бре.Има време ќе го запознаеш со текот на времето,може ќе јадеш бокс првата недела,може ќе те силува на втората или ќе те однесе преку граница на третата:)Видиш никогаш не сум разгледала од овој аспект.
Кога бев малечка:)си фатив дечко на прва вечер,буквално немав поим ни како се вика,ни кој е,ни од кај е.Се претвори во долга врска која заврши катастрофално,трауматично и со големи последици по моето психичко здравје:)
А за останатите барем знаев како се викаат,колку години имаат ии од кај се:)
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Да ми се деси такво нешто...еве идеме веќе две години :smir: што значи не мора секогаш да завршува се така катастрофално...иако пред тоа сум имала неколку такви случаеви ама еве ова се погоди да биде баш се како што треба :pipi:
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Не би рекла дека некогаш ќе ми се случи ншто такво. Мене многу поважно ми е во партнерот да најдам добар другар и човек кој ќе ме почитува, а за тоа да се случи е сепак потребно време. Ама пак:Никогаш не вели никогаш.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Ехх даа! ... Ми се случува и сеуште ми се случува. Од прва. Ја упатуем шмек:wink:...оана ми враќа:wink:..па на следен дејт носам цвеќе:smir:...и се раѓа љубоввв:back:...
Се зависи од шмекот. Од хемијата моментално...кадешто можам да си кажам. е оваа е ѕвер...she's gonna be my girlfriend :)
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Ми се има случено да се изглупирам така како тинејџерка:kesa:, и тоа во период непосредно по раскинување на подолга врска, да почнам врска на журка со некого кого го запознав таа вечер.
И згора на се, врската се развлече и траеше 5-6 месеца. Кога сега гледам наназад се срамам колку сум го повредила момчето:kesa::kesa::kesa:.
Тој ме симпатизирал подолго време (јас ниту не сум го забележувала) и многу вложуваше во врската, ја форсираше, а јас, постепено си ја согледував грешката и цело време се повлекував, па во првата празнина каде што можев да маневрирам се ослободив од него.
Никогаш не правете го ова, ја нагризува самопочитта и могу е нечесно:nenene:
(Уффффф, полесно ми е откако јавно кажав дека се срамам од оваа епизода во мојот живот и од тоа колкава кучка сум испаднала).
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Со моите очи гледано, целава ситуација би била многу непромислена. Сценариото би било значи, да дозволам дел од животот (дури и за кратка временска инстанца) да ми стане човек за кој, после неколку сочни пикантерии (кои обично подоцна се дознаваат) можно е подоцна да не сум сигурна ни дека сакам да го поздравам на улица. Прилично надреално за мене, поради мојата очигледна фобија од искуството со демнење и манијачење од страна на луѓе на кои не им даваш ни повод, а камо ли од оние кон кои се обврзуваш со посветеност, а во суштина не знаеш ни мал дел од нивната вистинитост. Токму заради ваквите искуства, некогаш е добро повеќепати да се размисли и пред на некого да му се даде телефонски број на прв состанок, освен ако не е земена во предвид опцијата – воведување посебен телефонски број за латентни манијаци. :)
А од друга страна пак, ризикот проклето ме предизвикува. И кога барем за еден ден, ќе престанам секоја ситуација да ја промислувам и предвидувам како 30 години постара, најмногу поради стравот да не бидам повредена, ветувам дека ќе пробам па макар и таквата врска да би траела неколку часа. Чисто поради желбата да и пркосам на мојата тврдоглава промисленост.:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom