Nokia Lumia Windows Phone 8 телефони (генерална дискусија)

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Лумиа 640 каква е? пофалби поплаки нешто за нејзе кажете :)
predobra za parite poveke od pola godina ja koristam, android za tie pari ke go frlis za dva meseca od seckanje, 4g ima, kvaliteten ekran.. zimaj. Bolje e od 535 ne se lazinpo specifikacii na papir
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
21
Поени од реакции
1
Некој да сподели искуство со W10 ??
Вреди да се дава aпдeјт преку Windows insider??
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Дали има можност да се врати лумиа телефон од 8.1 на 8 .
Пробав со Nokia Software Updater ама при инсталација автоматски ме префрла на Windows device recovery tool а преку него можи само upgrade.
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
Дечки телефонов почна ниедна апликација да не ми отвара прво почна со фејсбук и месенџер сеа и обични страни коа отварам со интернет ескплорер паѓаат. Проблем е прави Loading и одеднаш се гаси пробав да направам рестарт али не помага. Некако совет ???:place:
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Дечки телефонов почна ниедна апликација да не ми отвара прво почна со фејсбук и месенџер сеа и обични страни коа отварам со интернет ескплорер паѓаат. Проблем е прави Loading и одеднаш се гаси пробав да направам рестарт али не помага. Некако совет ???:place:
Пробај реинсталирај ги Facebook Messenger Viber WhatsUp
Тие чуда го полнат кешот ко луди. Ако тоа не помогне еден добар реинстал на системот. Кој модел на тел го имаш?[DOUBLEPOST=1448654688][/DOUBLEPOST]
Дали има можност да се врати лумиа телефон од 8.1 на 8 .
Пробав со Nokia Software Updater ама при инсталација автоматски ме префрла на Windows device recovery tool а преку него можи само upgrade.
Да постои можност со помош на NaviFirm. Чудоото има архива од скоро сите можни верзии на Нокиа телефони. До пред некое време беше free за неограничени превземања на фрмверите но сега мислам дека имаш опција само последниот/најновиот firmware да го симнеш. Како и да е мислам дека за ситно нешто можеш да се претплатиш. Долар и сл. мислам беше едно време.
А чисто информативно зашто сакаш да се враќаш на 8?[DOUBLEPOST=1448654960][/DOUBLEPOST]
Некој да сподели искуство со W10 ??
Вреди да се дава aпдeјт преку Windows insider??
Искрено со последниот 10586 build можам да кажам дека навистина одлично функционира. Јас не би се враќал сега веќе назад. :)
Одлични перформанси нови опции 4К видео мада јас на 1020 ја немам таа опција, многу посреден/убав :) интерфејс.[DOUBLEPOST=1448655067][/DOUBLEPOST]
Се знае кога ќе излезе W10 за телефониве ?
Официјално 14ти Декември. :)
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
Пробај реинсталирај ги Facebook Messenger Viber WhatsUp
Тие чуда го полнат кешот ко луди. Ако тоа не помогне еден добар реинстал на системот. Кој модел на тел го имаш?[DOUBLEPOST=1448654688][/DOUBLEPOST]
Имам ХТЦ 8с (сеа видов дека е за нокиа лумиа темава али нема везе) , иначе пробав и со "reset your phone" али џабе. Једино ми остана да направам уште еден ресет и да направам нов windows акаунт и со него да видам дали ќе функционира. Затоа што после ресетот си правам back up или мислиш нема врска тоа ??? Има друг начин да направам реинстал на системот или тој е единствениот ???
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.455
Поени од реакции
4.972
Некој со Lumia 640 XL LTE или обична 640 да сподели искуства се мислам да се префрлам на него. Иначе моментално сум на 520ка.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Да постои можност со помош на NaviFirm. Чудоото има архива од скоро сите можни верзии на Нокиа телефони. До пред некое време беше free за неограничени превземања на фрмверите но сега мислам дека имаш опција само последниот/најновиот firmware да го симнеш. Како и да е мислам дека за ситно нешто можеш да се претплатиш. Долар и сл. мислам беше едно време.
А чисто информативно зашто сакаш да се враќаш на 8?
Ми се заглави на flight mode и никако неќеше да се врати. Успеав преку NokiaSoftwareUpdaterForRetail_4.1.0 .
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Имам ХТЦ 8с (сеа видов дека е за нокиа лумиа темава али нема везе) , иначе пробав и со "reset your phone" али џабе. Једино ми остана да направам уште еден ресет и да направам нов windows акаунт и со него да видам дали ќе функционира. Затоа што после ресетот си правам back up или мислиш нема врска тоа ??? Има друг начин да направам реинстал на системот или тој е единствениот ???
HTC8S има проблем со системската меморија. Го користев него пред Лумијава. Сеуште ми е при рака.
Пробај секоја можна апликација/игра да ја префрлиш на сд картата. Настојувај да користиш сд карта класа 10 со максимална брзина на читање и запис. Стандардните ти се со некои си 10МБ read/write.
Ако ресет преку самиот телефон не ти заврши работа тогаш можеш да го ресетираш со помош на Windows Device Recovery Tool.
На овој линк можеш да ја видиш целата процедура.

Windows Phone recovery tool: How to use for Windows 10 Mobile & bricked devices?
Пиши што си направил. ;)
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
HTC8S има проблем со системската меморија. Го користев него пред Лумијава. Сеуште ми е при рака.
Пробај секоја можна апликација/игра да ја префрлиш на сд картата. Настојувај да користиш сд карта класа 10 со максимална брзина на читање и запис. Стандардните ти се со некои си 10МБ read/write.
Ако ресет преку самиот телефон не ти заврши работа тогаш можеш да го ресетираш со помош на Windows Device Recovery Tool.
На овој линк можеш да ја видиш целата процедура.

Windows Phone recovery tool: How to use for Windows 10 Mobile & bricked devices?
Пиши што си направил. ;)
Помогна со Windows phone recovery, фала многу. Сеа ме врати на првичниот windows така да чекам сеа апдејти па да се вратам на тоа што бев, како и да е функционираат апликациите.
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
45
Поени од реакции
0
Lugjee mi se ukluchi flight mode NA 520 , I ne znam kako bi mozhel da go sredam , ednash go srediv so Edna programa , no Sega vekje ne saka . pomosh / mislenje ... wp_ss_20151217_0001.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom