Nintendo Wii

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
И јас мислев така прво ама ми објаснија. Сепак тоа само модератор или админ може да види, дали е еден чоек или се двајца. Првпат слушам за форум клан ама ај. Иначе сеа у моментот играм GW и кланот ни се вика Childern of Aion, али никој у кланот не се вика Aion/Aion 2/Aion 3 итн. Незнам зашо:nesvest:
епа вие сте "childern" а ние сме лордови освојуваме (тоа е несо како господин-господин или како филип 2-ри или како александар 3-ти или како.........):pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Замисли, целосен линк! :baeh:

Anyway, сум го играј wii-то, прилично забавно, ама ипак е бавна игра. Самиот потег додека да го направиш, па треба да усовршуваш движења пошо сензорот различно ги детектира, ред глупости. Ама солидно сепак, креативно, влече и не е стандардна конзола, седни и ајде дрн дрн...
Ондак сензорот не бил калибриран ко шо треба, кај другаров иде брзо и одлично, маваме тенис ко луди, таму се глеа колку е брз сензорот, а осетливоста моеш да ја провериш на куглањето. И имаш право, дефинитивно не е дрн дрн,се симињаат калории бе.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
каде кај нас може дас е купи Nintendo Wii?!?!?!И ако некој знае колко пари чини Нинтендово!!!!
 
Член од
22 ноември 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Imas u germanos okolu 17000 den

Abe da te prasam drugar ti sto ima wii i igra piratski igri ima svaveno chip za piratski ili softverski go ima dekodirano? Ako ima chip znaes li koj zasto ke si kupuvam wii pa me interesira!
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Има чип. И нема да го најдеш посебно чипот да се купи освен ако не се знаеш лично со човекот кој ги модува или не го нарачаш од интернетс....
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
на freeshop грцки ти накај 200 евра многу поефтино од кај нас и у солун оригинал игри ти се по 10 евра
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
на freeshop грцки ти накај 200 евра многу поефтино од кај нас и у солун оригинал игри ти се по 10 евра
Фантазирај си. 250-270 евра се движи конзолата во Грчка, а игрите за Wii коштаат најмалце 30, а најмногу 60 евра. Кој ти дава оригинал игра за нова конзола за 10 евра бре?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Не си ебете пари на Wii, штедете си ги фино лепо за 360 или Сони 3. Се попалив, го купив, и конзолата е стварно една од најголемите иновации на полето на видео игрите. Што е финтата: не е за гејмери. Најзабавна им е (како и нинтендо ДС) на оние кои немаат фатено игра во раце, или пак играле само Симс и флеш игрици. Пола од игрите кои се достапни за конзолата не се ни игри во правата смисла на зборот (авантура, пуцачина, тркачина) туку мозочни вежби, колекции од мини-игри итн итн. Плус, се гледа дека технологијата во контролерот сеуште не се применува до крај, тука е се што ќе прочитате ама не е убаво имплементирано. Жанр кој особено многу ветува се пуцачините од прво лице - контролата е нешто невидено, не е маус и тастатура ама не е ни класичен конзолски контролер, нешто измеѓу е (маус и тастатура го јадат у поим, нормално). Ако случајно некој купил, една игра која најтопло му ја препорачувам (и која истовремено е играта која НАЈДОБРО користи се што Wii-то нуди) е Zack&Wiki: Quest for Barbaros' Treasure.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Ех,да можев да си земам едно Wii или пак Nintendo DS,особено за ова второво какви rpg има,Legend of Zelda,Final Fantasy...ех...:vozbud:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Не само RPG, какви point'n'click-ери има, какви FPS-а...што ти душа сака, само ако не е возачка (море не, Mario Kart DS е совршена). Мене не ми е јасно како на раце не ми умре DSот, година дена го корнам од играње. Ненормално добра конзола, зимај зимај зимај!
 

Iori Yagami

What the fuck is WTF?!
Член од
7 мај 2008
Мислења
146
Поени од реакции
9
Yup Nintendo DS e super konzola, samo ako mozesh da najdesh nekoj flesh linker i togash si na konj :) Igri za bez pari eden ton.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom