Nicky Romero @ Ohrid 01.08.2016

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058


Огромно задоволство ни е да Ви најавиме дека белгискиот хитмејкер Lost Frequencies ќе биде специјален гостин на спектакулраниот диџеј сет на Nicky Romero, на 1ви август, ден спроти најголемиот национален празник Илинден, во Охрид.
Поради големината на проектот, одлучивме двајцата топ диџеи на Tommorowland фестивалот да настапат на градскиот стадион „Билјанини извори“ во Охрид, со голема продукција, по сите светски стандарди.
Творецот на двата најголеми летни хита „Are you with me“ и „Reality“ кои ги покорија речиси сите светски топ листи, за прв пат ќе настапи пред македонската публика со специјален 90 минутен сет. Станува збор за хитови кои заедно бележат преку 200 милиони прегледи на Youtube и се наоѓаат меѓу десетте најслушани песни изминатата година, според податоците од сервисите Shazam, Spotify..., каде што белгискиот продуцент Felix De Laet (како што му е полното име) се најде во друштво со хитмејкерите како што се Wiz Khalifa, Ellie Goulding, Kygo и Feder.
Сите информации околу влезниците ќе бидат објавени вечерта на 5ти јуни на Градскиот стадион, за време на настапите на David Guetta и Robin Schulz.
Ова несомнено ќе биде настан за паметење и уникатна музичка авантура за сите фанови од Македонија и од Балканот- Nicky Romero и Lost Frequencies на 1ви август во Охрид.
Не пропуштајте!


Е сеа, 5ти дојде и помина ама нити кажаа тогаш нешто за карти нити па еве до денес има нешто официјално за карти. Друга работа е шо иако Авалон го најавуваат за 1ви август, ипак на официјалната страна на Ники Ромеро стои дека он ќе настапува тука на 2ри август.
upload_2016-6-8_18-25-57.png


У секој случај, сигурно доаѓа шо е најбитно.
Очекуваме инфо за карти :D


П.С. срамота за Ники шо до сеа уште нема тема отворено...
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Аволон ептен се потрудија да го ублажат неодењето на Ултра годинава :icon_lol:
Гета, Шулц, Ромеро, Лост фреквенцис, Продиџи и на крај армин во септември во Софија (океј не организира аволон ова ама мораше д се пофалам :X3:).
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Аволон ептен се потрудија да го ублажат неодењето на Ултра годинава :icon_lol:
Гета, Шулц, Ромеро, Лост фреквенцис, Продиџи и на крај армин во септември во Софија (океј не организира аволон ова ама мораше д се пофалам :X3:).
Ти завидувам за Армин :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Black Sheep Festival be...:pos:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Nicky Romero и Lost Frequencies во Охрид- најголема летна журка во Македонија ова лето!

Почитувани,

Сакаме да Ви најавиме дека пуштени се во продажба билетите за концертниот спектакл на милениците на светската електронска сцена Nicky Romero и Lost Frequencies, кој ќе се одржи на 1ви август, ден спроти најголемиот национален празник Илинден, во Охрид.
Билетите кои ќе можете да ги набавите на сите продажни места на Купи Карти За Се и Тикет Плус, како и онлајн, ќе се движат по цени од 700 денари за ПАРТЕР и 990 денари за ФАН ПИТ.
Поради големината на проектот, одлучивме двајцата топ диџеи на Tommorowland фестивалот да настапат на градскиот стадион „Билјанини извори“ во Охрид, со голема продукција, по сите светски стандарди.
Ова несомнено ќе биде настан за паметење и уникатна музичка авантура за сите фанови од Македонија и од Балканот- Nicky Romero и Lost Frequencies на 1ви август во Охрид.
Не пропуштајте!

Одиме понатаму,
Авалон продукција



Кo зa Ники Рoмерo, ценaвa е фaнтaстичнa :)

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.460
ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ЗА OHRID CALLING 2016

Концерти МК во соработка спо Авалон Продукција организира превоз за првото издание на OHRID CALLING фестивалот на релација Скопје-Охрид-Скопје за следните фестивалски денови:

NICKY ROMERO & LOST FREQUENCIES – 01 АВГУСТ
AL DI MEOLA – 13 АВГУСТ
THE PRODIGY – 14 АВГУСТ

Ваучерите за организиранот превоз можете да ги купите во Југотон, продажната мрежа на Тикет Плус и Купи Карти За Се како и онлајн на ticketplus.mk и kupikartizase.com по цена од 750 ден.

* Овој превоз ваучер важи во два правци
** Тргнување паркинг Дрводекор на денот на концертот во 11 часот
*** Тргнувањето назад е веднаш по завршувањето на фестивалот
**** Задолжително почитувајте го договореното време на поаѓање и заминување

*при купување на превоз билетот задолжително испратете ги вашите име и презиме и телефонски број на ohridcalling@koncerti.mk
За реализирање на превозот потребен е минимум од 30 патници.
 

-Trajche-

Personal fitness instructor and wellness coach
Член од
4 септември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Продавам две фан пит карти по 800 ден, фазла ми се ако сака некој нека пише.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Mnogu slab I eftin set imase Romero, skoro pa katastrofa.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мене пa бaш oкеј ми беше сетoт.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk[DOUBLEPOST=1470201088][/DOUBLEPOST]
Mnogu slab I eftin set imase Romero, skoro pa katastrofa.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Сеа му ги слушав првите 30 минути од сетот од Tomorrowland од годинава и не му се разликува нешто многу со нашиот сет, така што може ти си имал некои други очекувања :D
 
Последно уредено:

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Мене пa бaш oкеј ми беше сетoт.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk[DOUBLEPOST=1470201088][/DOUBLEPOST]
Сеа му ги слушав првите 30 минути од сетот од Tomorrowland од годинава и не му се разликува нешто многу со нашиот сет, така што може ти си имал некои други очекувања :D
Aj bas denojve koke sum sloboden ke zemam ke slusnam, da sporedam, ama Lost Frequencies so go fativ malce na krajot bese 5 pati poasalen od ovaj:D

Sent from my D2403 using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Aj bas denojve koke sum sloboden ke zemam ke slusnam, da sporedam, ama Lost Frequencies so go fativ malce na krajot bese 5 pati poasalen od ovaj:D

Sent from my D2403 using Tapatalk
По мене, последните 15тина минути од Lost Frequencies беа добри, другиот дел од сетот му беше просечен. А за Nicky Romero го слушав сабајлево најголемиот дел од сетото на Tomorrowland и горе доле ист му е сетот како тука.
Ја бар од Nicky Romero не можам да се пожалам, мене супер ми беше.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
Одлично беше според мене, иако DuoZ имаа некои мали заебанции.. Од картата само една слика ми остана, глупо беше што ги зимаа картите, затоа што си правам колекција на карти од концерти што сум бил. Инаку кај можам да најдам слики од концертот, бидејќи имаше доста фотографери, освен оние што ги има по сајтовите за новини?
2016-08-02 04.15.37 1.jpg
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Одлично беше според мене, иако DuoZ имаа некои мали заебанции.. Од картата само една слика ми остана, глупо беше што ги зимаа картите, затоа што си правам колекција на карти од концерти што сум бил. Инаку кај можам да најдам слики од концертот, бидејќи имаше доста фотографери, освен оние што ги има по сајтовите за новини?
Прегледај го приврзокот 153715
Не знaм тебе зoштo ти јa земaле aмa мoјaтa дo мене е :D

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom