NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    72

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.586
Поени од реакции
16.500
Заслужи и минатата сезона. Ама копуците од цела НБА со копукот Ембид од инат му дадоа на пиздата.

Ај бељки сезонава ќе позајми муда од некого и ќе игра за Фила против Денвер.



А инаку да. Труст да процес :D
Јебига, плачеше како пичка, а и сам пиша дек побегна од директните дуели. Сепак на крај Јокара ја зеде наградата која вредеше повеќе. ;)
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.792
Поени од реакции
5.235
Da ne ve cudi i Embiid i Harrus da bidat trejdani i da idat full rebuild sezonava. Processot ispadna neviden fail. Frleni pickovi vo voda vo iminjata na Noel, Simmons, Okafor, Fultz Philly pak se vrakaat tamu kaj sto bea pred 6 7 godini, 15 mesto.
Se im otide vo kurac koga se otkazaa od Butler, a go zadrzaa Simons
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.838
Поени од реакции
10.500
Da ne ve cudi i Embiid i Harrus da bidat trejdani i da idat full rebuild sezonava. Processot ispadna neviden fail. Frleni pickovi vo voda vo iminjata na Noel, Simmons, Okafor, Fultz Philly pak se vrakaat tamu kaj sto bea pred 6 7 godini, 15 mesto.
Таман таа пичката да ја прибериме во Њујорк, пошто не знам кој од големите тимови и што би трејдал да го земи.
Зајон ми е 2 пати понесигурна опција од него пошто не е точен во главата, вака барем Ембиид дури тера со кичмата знаеш дека ќе излези и ќе игра.

btw. Сношти пак го скинавме Кливленд, ни станаа редовни пациенти. :uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.838
Поени од реакции
10.500
I da dojde u Knicks bez da dadat nekoj od pobitnite igraci, pak e toa second round exit ekipa. Sepak go imate eden od najprecenetite igraci vo ligava, Randle.
БАШ тоа е проблемот, се понадевав летово дека заради операцијата ќе го пуштат курбан некаде. Се спомнуваше ПЏ, се спомнуваше ОЏИ, курац на крај.
Испаѓа омилен му е на Тибодо, па се надевам дека откако и годинава ќе се искењаат во ПО до вгодина ќе бидат заедно пуштени по вода.

Доколку сепак НЕ, можат да го дадат она лепрозниот Берет, Грајмс од кој нема многу ќар офанзивно, Робинсон (пошто мора нешто и под кош да дадат, не само семки) и пикови во Фила... имаат пикови колку сакаш.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
949
Поени од реакции
1.430
Ќе му го пуштиме Харт, маста да му ја извади, цуце дебело ко шо е цело. :busi::busi:
Jak e Harden ne e za do tolku potcenuvanje... ke se uigraat so Kawhi i George, go imaat i Taker, Zubac aren centar e, od klupa ciglata, Norman Powell, Plamli bekap centar...
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.838
Поени од реакции
10.500
Jak e Harden ne e za do tolku potcenuvanje... ke se uigraat so Kawhi i George, go imaat i Taker, Zubac aren centar e, od klupa ciglata, Norman Powell, Plamli bekap centar...
Не го потценувам, само што е ван форма и што е цуце. Лесна мета ќе е во напад против него да играат, а за одбрана над него ќе се снајдат и Харт и Ди Виченцо и она слепецот Грајмс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom