NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    69
Член од
24 септември 2023
Мислења
798
Поени од реакции
1.228
Soigracite od shifonjeri mu izlegoa da go ladat :pos:
Автоматски споено мислење:

23 слободни бацања....

Прајм Шек кога сите намерно го фаулираа за да шутира слободни не му судеа волку фаули.
Shek vo karierata slobodni pogoduval 52.7%. Drvo.
 
Последно уредено:
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.826
Поени од реакции
9.035
Мора да престане со флоповите Ембид, кога е очигледно дека е многу доминантен. Срамота е да се ваља по терен, само си става дамка на играта и кариерата, а е страшен играч.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.735
Поени од реакции
11.580
23 слободни бацања....

Прајм Шек кога сите намерно го фаулираа за да шутира слободни не му судеа волку фаули.
И?

Коби 81 - 20 слободни
Робинсон 71 - 25 слободни
Мичел 71 - 25 слободни
Букер 70 - 26 слободни
Џордан 69 - 23 слободни

Само неколку примери.

Барем 20 слободни има у 70% од примериве кај шо играч слупал 60+
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.348
Поени од реакции
5.466
И?

Коби 81 - 20 слободни
Робинсон 71 - 25 слободни
Мичел 71 - 25 слободни
Букер 70 - 26 слободни
Џордан 69 - 23 слободни

Само неколку примери.

Барем 20 слободни има у 70% од примериве кај шо играч слупал 60+
Јокич имаше 43-44 пред некој ден со 2-3 слободни, да имал и он 23 и он ќе имаше 70.

Муабетот ми е голем кур ако дал 70, и Мичел и Букер дале па голем кур, не им се ни до малото прсте на Коби или Џордан.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
437
Поени од реакции
1.385
Јокич имаше 43-44 пред некој ден со 2-3 слободни, да имал и он 23 и он ќе имаше 70.

Муабетот ми е голем кур ако дал 70, и Мичел и Букер дале па голем кур, не им се ни до малото прсте на Коби или Џордан.
Другар многу си негативен,кој рече дека се споредуваат со Коби или МЈ,не е мала работа да дадеш 70ка,голем респект за Ембит тоа е нешто што ретко се случува.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
798
Поени од реакции
1.228
Toj Shek da igrase vo denesno vreme ke bese najgolem bot vo ligata. Nesto nalik Gobert i Andre Drummond, ne znaat da shutnat kutrite. Takov igrac bil Shek, samo pod kosh igral na snaga i go imal faking Kobi Brajant za soigrac.
Aber od shutiranje nemal drvoto.
Samo edna pogodena trojka ima vo karierata.
Vidi gi denesnive centri kakvi igracista se Embiid, Jokic, Dejvis, Sabonis, pa i Vucevic i Nurkic skroz respektabilni centri.

Shek e igraciste i zverka od nekoe minato vreme, da igral vo denesno vreme smejurija prava.


Јокич имаше 43-44 пред некој ден со 2-3 слободни, да имал и он 23 и он ќе имаше 70.

Муабетот ми е голем кур ако дал 70, и Мичел и Букер дале па голем кур, не им се ни до малото прсте на Коби или Џордан.
Embiid vo prosek shutira 12 slobodni po utakmica.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.348
Поени од реакции
5.466
Другар многу си негативен,кој рече дека се споредуваат со Коби или МЈ,не е мала работа да дадеш 70ка,голем респект за Ембит тоа е нешто што ретко се случува.
Епа негативен сум пошо е флопер и лигле, not my mvp.

Лани у сто интервјуа го напдна Јокич дека демек не играл овој одбрана, па у друго интервју се колнеше дека и он знае да подава како Јокич ама демек немал на кој :pos:

Ајде еве ќе дојде плеј оф ќе го видиме до кај ќе стигне.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
437
Поени од реакции
1.385
Toj Shek da igrase vo denesno vreme ke bese najgolem bot vo ligata. Nesto nalik Gobert i Andre Drummond, ne znaat da shutnat kutrite. Takov igrac bil Shek, samo pod kosh igral na snaga i go imal faking Kobi Brajant za soigrac.
Aber od shutiranje nemal drvoto.
Samo edna pogodena trojka ima vo karierata.
Vidi gi denesnive centri kakvi igracista se Embiid, Jokic, Dejvis, Sabonis, pa i Vucevic i Nurkic skroz respektabilni centri.

Shek e igraciste i zverka od nekoe minato vreme, da igral vo denesno vreme smejurija prava.
Embiid vo prosek shutira 12 slobodni po utakmica.
Другар се читаш ли што пишуваш,во кое својство може вака да пишуваш,денес со ваква одбрана никаква Шек ќе става по +50 на секоја утакмица,налет на слободни што не шутира добро.
Изгледај некој клип од времето на Шек ќе ти стане јасно за каков играч станува збор.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
798
Поени од реакции
1.228
Другар се читаш ли што пишуваш,во кое својство може вака да пишуваш,денес со ваква одбрана никаква Шек ќе става по +50 на секоја утакмица,налет на слободни што не шутира добро.
Изгледај некој клип од времето на Шек ќе ти стане јасно за каков играч станува збор.
Monstrum bil pod kosh no neznael da shutne... denesnive centri skoro site shutkaat trojki,
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
437
Поени од реакции
1.385
Monstrum bil pod kosh no neznael da shutne... denesnive centri skoro site shutkaat trojki,
Како можеш Сабонис и Вучевич да ги споредуваш со Шек,и другите што ги имаш наведено и тие се гола вода за него.Се знае што е поим за прав центар,Шек е доктор за сите горе наведените од твоја страна.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
798
Поени од реакции
1.228
Епа негативен сум пошо е флопер и лигле, not my mvp.

Лани у сто интервјуа го напдна Јокич дека демек не играл овој одбрана, па у друго интервју се колнеше дека и он знае да подава како Јокич ама демек немал на кој :pos:

Ајде еве ќе дојде плеј оф ќе го видиме до кај ќе стигне.
Jokic i Denver lani osven sto odigraa jako i zasluzeno osvoija, imaa i srekja.
Feniks igraa bez Kris Pol a Durant shtotuku bese dojden od Bruklin eden mesec pred pocetok na PO, ne bea uigrani.
Ovaa sezona ke bide druga pesna ako se sretnat vo plejof.
Slabi se na centar so Nurkic, Jokic ke go gazi. Ke vidime.


Како можеш Сабонис и Вучевич да ги споредуваш со Шек,и другите што ги имаш наведено и тие се гола вода за него.Се знае што е поим за прав центар,Шек е доктор за сите горе наведените од твоја страна.
Jokic i Embiid se pojaki od Shek.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.348
Поени од реакции
5.466
Jokic i Denver lani osven sto odigraa jako i zasluzeno osvoija, imaa i srekja.
Feniks igraa bez Kris Pol a Durant shtotuku bese dojden od Bruklin eden mesec pred pocetok na PO, ne bea uigrani.
Ovaa sezona ke bide druga pesna ako se sretnat vo plejof.
Slabi se na centar so Nurkic, Jokic ke go gazi. Ke vidime.
Jokic i Embiid se pojaki od Shek.
Шек да игра денес инстантно ќе ја смени цела НБА.

Како прво пола и поише кошеви на Шек му се со шут, може не шут од далеку али ипак шут, некој што го глеал како игра знае.

На вакво судење он ќе има по 25-30 слободни на утакмица, пола да ги даде у старт има 15 поени...

Под кош нема некој што може да го чува затоа што денешните центри тренираат тројка уместо игра под кош.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.289
Поени од реакции
3.042
Разликата меѓу Шек и Јокич/Ембид е што Шек зависеше од Коби и Вејд , а сега Нагетс и 76ерс зависат од Јокара и Џоел.
Затоа Пени Хардавеј ќе биде ништо во споредба со Коби и Вејд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom